Skocz do zawartości
tyszek21432

jednostka budżetowa do 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam złożyć biedniejszej rodzinie, komputer dla dzieci. Dzieciaki chcą coś tam pograć w starsze gry, więc musi być mocno budżetowo najlepiej do 500 - 600 zł.

 

W grę wchodzą raczej części używane.

 

Mogą kupić sprawdzone cześci:

płytę główną msi 870-G45 na AM3

kartę graficzną radeon xfx hd 5870 

 

Pytanie co kupić do tego?

 

Ew. zrezygnować z tego i kupić coś innego? 

 

Powiedzmy, że nie liczymy obudowy, czyli procesor, płyta główna, ram, karta graficzna, dysk, zasilacz. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na am3 możesz jedynie rozważać Athlona II x3 w tym budżecie - ok 90-110 zł.

Pamięć dowolne ddr3 4GB - ok 50 zł

Zasilacz - zależy od karty graficznej, wspomniany hd5870 będzie wymagał solidnego zasilacza niestety.

HDD, jak do gier to jakieś 320-500GB, trzeba poszukać sztuki z w miarę czystym smartem.

 

Podaj ile miałby kosztować ten hd5870 i płyta am3, będzie wiadomo ile budżetu zostało i czy te elementy mają sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno tutaj radzić. Każda droga jest niemal jak ślepa uliczka.

C2d to najpewniej droga płyta i ddr2.

Zamiast c2d już lepiej patrzeć na Celerona G5x0 i mobo na h61 + ddr3.

 

Ten hd5870 kusi wydajnością w tym budżecie, niestety to grzałka wymagająca mocnego zasilacza. Z wyborem grafiki jeszcze większy dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym HD5870 raczej nie dotykał.

 

1. Grzeje oraz nie wiadomo ile wykopała i czego. W związku z tym może długo nie pociągnąć.

2. Stara architektura i to bardzo stara, co powoduje, że mimo nominalnie wysokiej wydajności, w praktyce będzie z tym nędznie w nowszych tytułach.

3. Jeszcze większy narzut w sterach niż dla GCN oraz konieczność wybierania określonych sterów żeby w ogóle działało.

 

Cena łącznie z płytą około 225 to faktycznie cena atrakcyjna, ale trzeba mieć świadomość ryzyka/komplikacji kupując takiego trupa.

 

Ogólnie schodzeniu poniżej HD7770 byłbym przeciw. Stówa nie pieniądz, a prawdopodobieństwo nieoczekiwanych komplikacji wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta i płyta leżały w pudełku, bo sam to kupowałem, a w końcu właściciel nie kupił reszty i graty leżały w pudełku. 

 

To nie są moje pieniądze, dla Ciebie 100 to może nie pieniądz, a dla innych to 1/15 pensji.

 

W ogóle C2D + hd5870 ma jakiś sens?

 

Co innego proponowałbyś? Jeżeli odrzucamy to co jest, to może coś z intela i np nvidii lub ten HD7770 co wspomniałeś, z tym, że przekroczę, budżet, ale przedstawię propozycję.

 

 

To, że nowe tytuły będą miały problem to wszyscy są świadomi i raczej nie liczą na granie w tegoroczne gry.

 

A może:

G530 lub G2030 + płyta na H61 jakiś asrock asus. 

4gb ramu.

Jaka karta i zasilacz do tego? 

Edytowane przez tyszek21432

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw bez gpu (tzn. gpu jest zintegrowane) i zasilacz 300W czyli raczej za słaby do hd5870; trzeba by było go wymienić na ~400W lub wziąć coś mniej prądożernego np. hd7770, do tego ssd i nic więcej nie trzeba... 

http://allegro.pl/komputer-lenovo-m81-pod-i5-4gb-ddr3-250gb-windows7-i5864025063.html

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G2020 lub coś podobnego z budżetową płytą to byłby świetny wybór.

 

C2D nie jest całkiem bez sensu (mimo wiadomej kwestii narzutu), o ile połączysz to z płytą na DDR3 w rozsądnej cenie, z tego co pamiętam były takie. Kupowanie DDR2 jest bez sensu.

 

O SSD w tym budżecie naturalnie trzeba zapomnieć. Jakiś półterowy/terowy HDD będzie musiał wystarczyć i wystarczy.

 

HD5870 nigdy bym nie polecił, ale rozumiem, że jest to szczególna sytuacja, bo chcesz się tego przy okazji pozbyć po atrakcyjnej i dla kupującego cenie. Włożyć na próbę można, ale zasilacz porządna czterystapięćdziesiątka minimum to obowiązkowo. Z HD7770 wyrobiłbyś się z dobrą trzystapięćdziesiątką.

 

Edit: popatrzyłem po ofertach na używane HD7770 i wysoką cenę trzymają te karty (bo to udany model był). W takim razie z nVidii używane GTX 750 1GB może wejść w rachubę, bo nie jest wcale wyraźnie droższe, jak wcześniej sądziłem.

 

Schodzenie poniżej HD7770 z karta grafiki nie ma wg mnie sensu, lepiej poczekać na "dozbieranie" (o ile jest to możliwe) albo na okazję zakupową. Z nVidii w tym budżecie nie ma co kupić sensownego.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...