Jump to content
Sign in to follow this  
kozak123

Pierwszy poważny zakup [5000 zl]

Recommended Posts

Cześć, planuję zakup komputera i rozglądam się oglądając testy itd. Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych osób, czy ten zestaw, który skompletowałem jest dobry czy można by w nim było coś zmienić.
Potrzebuje wszystko oprócz monitora, myszki, klawiatury i audio, mam też przenośny dysk HDD, z którego będę korzystał, dlatego w koszyku tylko SSD. Wyszło nieco ponad 5000zł.
http://morele.net/inventory/info/DpCA78

Pamięci na 2400 zmień.

Płyta nie pasuje do CPU. 1151 zmień na 1150 albo CPU na skylake.

Obadaj gotowe zestawy.

Edited by Szawel
  • Upvote 1

Kwestia co uznajesz za komputer dobry. Na obecne standardy i nowe gry pokroju Tomb Raider, Black Ops, Wiedźmin 3 czy starsze GTA V to typowy średniak. Komputer przy 1080p na ultra z wygładzeniem będzie się dusił i krztusił. Nie utrzyma 60 fps w wielu grach nawet nie dobije do bariery 30 fps, będziesz musiał niekiedy drastycznie schodzić z ustawień aby uzyskać akceptowalną płynność. 

Edited by mistereco22
  • Downvote 5

Procesor nie pasuje do płyty głównej. SSD też nieopłacalny. RAM do Z170 też można wziąć szybszy, szczególnie w takiej cenie.

Edited by Bonusso3
  • Upvote 1

Guest Nemayu

Witam ponownie, wziąłem pod uwagę wasze rady i zmieniłem podzespoły. Proszę o wskazówki, czy moglibyście polecić do tego zestawu jakąś obudowę?

Wymagania:

- z dobrego materiału

- cicha

http://www.morele.net/inventory/info/DP7lh/

Jeśli mowa o cichym PC. Zmień zasilacz na RM550X lub rm650i.

Cicha obudowa? Fractal Define S. Wentylatory opchniesz pewnie za 30-40zł/sztk.

Chłodzenie zmień na któreś od thermalright (ze względu na wentylator) Macho/True spirit.

Wymień wentylatory w obudowie na ucev14. 3 do 6 sztuk (tanie, ciche, kołki w zestawie, wyłączalne LEDy, demontowalna ramka->w define r5 montując z przodu obudowy na kołkach musiałem zdjąć ramkę żeby założyć filtr)

Przydałaby się płyta od Asusa żeby puścić wentylatory na 400-500RPM (Fan Xpert). Ta co miałeś w zestawie wcześniej:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z170-pro-gaming-z170-quadddr4-2133-sata3-hdmi-dvi-dp-usb-3-1-atx-707313/

Wszystko oczywiście zależy od tego co rozumiesz pod pojęciem cichy i jak bardzo ci zależy.

Edited by Nemayu