Skocz do zawartości
foxe

klawiatura gamingowa do 400zl

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

poszukuje klawiatury głownie do grania. kwota to ok 400zl z tym ze musi być ze sklepu media markt

 

zależy mi na jakości i na podkładkach pod nadgarstki

takie bajery jak podświetlanie czy klawisze programowalne nie są obowiązkiem chociaż chętnie dołożę jeśli klawiaturka będzie podświetlana pełnym RGB

 

sam przyznam ze nie bardzo się znam na klawiaturach wiec brałem na razie tylko na wygląd

 

taka chciałbym biała ale MM nie ma jej w ofercie niestety

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/klawiatura-roccat-isku-fx-multicolor-gaming

 

wiec moze razer albo madcatz

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/klawiatura-razer-anansi-mmo-gaming

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/klawiatura-madcatz-s-t-r-i-k-e-5

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie warto przepłacać z te bajery na membranowych przełącznikach. Szukaj czegoś na mechanicznych przełącznikach w tym budżecie. Na membranach to nie warto dawać więcej jak 250pln za klawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że to najlepszy sposób na zmarnowanie pieniędzy. Droga klawiatura z klekoczącymi mechanicznymi przełącznikami w niczym nie poprawi jakości gry. Co innego myszka.

 

Dla mnie wygodna klawiatura musi posiadać dużą i dobrze wyprofilowaną podkładkę pod nadgarstek (optymalnie z miękkiego materiału zamiast z samego plastiku.)

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że to najlepszy sposób na zmarnowanie pieniędzy. Droga klawiatura z klekoczącymi mechanicznymi przełącznikami w niczym nie poprawi jakości gry. Co innego myszka.

 

Dla mnie wygodna klawiatura musi posiadać dużą i dobrze wyprofilowaną podkładkę pod nadgarstek (optymalnie z miękkiego materiału zamiast z samego plastiku.)

 

Może i przełączniki mechaniczne są głośne. Ale precyzja, czas reakcji i dokładność jest o wiele większa niż w przypadku klawiatur na przełącznikach membranowych/nożycowych  Jeśli chodzi o gaming, pisanie i wygodę użytkowania nie ma nic lepszego od klawiatur mechanicznych. Jak ktoś chcę cicho to są przełączniki MX-Silent. Klawa kosztuję 700 stów, ale na prawdę warto. Sam takową posiadam.

Każdy ma inne zdanie na temat marnowania pieniędzy. Dla mnie wydatek 700pln na klawiaturę to jest nic przy tym jak wielu wydaje na smartphony 2-4kpln. A przecież neta przeglądać/zadzwonić/odebrać maila czasami w coś zagrać w zupełności można na telefonie za 600-1000pln. Tak samo jeden będzie uważał, że marnowanie pieniędzy to jazda autem z silnikiem benzynowym powyżej 3litrów v6/v8 a inny będzie uważał, że to dopiero jest przyjemność z jazdy.

 

Do tego jeszcze jedna zaleta przełączników mechanicznych. Te lepsze wytrzymują 50-70 milionów kliknięć. W przypadku membranowych 1-5 milionów a nożycowych 1-20 milionów. Przy czym przełączniki mechaniczne zawsze pracują tak samo przez cały swój żywot, aż do całkowitego padnięcia a membranowe/nożycowe już po kilku miesiącach mogą zacząć tracić swoje właściwości po prostu zaczną się zużywać. Wyrobione klawisze te częściej używane nie dość, że zmniejszają komfort użytkowania to jeszcze poprzez różną siłę nacisku do aktywacji przycisku(lepkość, zmiany twardości i miękkości nacisku) mogą powodować puste naciśnięcia czyli błędy w pisaniu a w przypadku gier po prostu nie uruchomienie danego skilla/funkcji.

 

Przyciski mechaniczne mają skok 2-4mm przy czym wystarczy wcisnąć klawisz 2 mm czyli nie do końca i już zostanie aktywowany, w przypadku membran zawsze trzeba dokładnie do końca wcisnąć przycisk inaczej nie załapie. A jak jest już zużyty to już w ogóle robi się masakra. Do tego przełączniki mechaniczne najszybciej z wszystkich innych wracają do pozycji początkowej.

 

To tak w skrócie.

 

Morał jest jeden jeśli kogoś stać i jest w stanie zaakceptować większą głośność przełączników (lub wydać 7 stów na MX-silent) to do grania i pisania nie ma lepszych klawiatur jak mechaniczne.

 

@Foxe idź do sklepu i pooglądaj/podotykaj  klawiatury mechaniczne, poczytaj także o nich w google następnie zdecyduj. Jak zdecydujesz na jakich przełącznikach interesuję cię klawiatura to wróć. Bo inaczej każdy poleci ci coś innego. Z mechanicznych najbardziej popularne do grania są MX red(MX silent cicha odmiana) i MX brown oraz i podobne wersje od innych producentów.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gaming, pisanie i wygodę użytkowania nie ma nic lepszego od klawiatur mechanicznych.

(...) to do grania i pisania nie ma lepszych klawiatur jak mechaniczne.

 

To tylko Twoje zdanie. Ja pracuję i gram na dobrej jakości niskoprofilowej membranówce i nie przerzuciłbym się za nic na mechanika. I dobra klawiatura nie pada, jak to napisałeś, po kilku miesiącach.

 

Komu innemu będzie jeszcze bardziej pasować chiclet, czy nożycówka... Ile ludzi, tyle opinii. Najważniejsze, by dobrać sobie klawiaturę pod siebie, a nie starać na siłę dostosować do konkretnej technologii, tylko dlatego, że inni mówią - "bo taka najlepsza". W MM, Saturnie, czy Empiku, znajdzie się kilka modeli mechaników, jak i membranówek - zobacz, która najbardziej Ci leży swoim działaniem.

 

PS: choć fakt, że więcej, jak 250zł, na membranę bym w życiu nie wydał, ponieważ nie warto. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście o gustach ciężko się dyskutuje. Napisałem autorowi, żeby poczytał i pooglądał a następnie zdecydował. Nie chodziło mi, że dobra membranówka pada zaraz po kilku miesiącach, ale że już po kilku miesiącach mogą pojawić się problemy z zużywaniem się mechanizmu co może powodować skutki takie jak wyżej napisałem. Może po kilku miesiącach, a może i po 2 latach. Często nawet ludzie nie zwracają na to uwagi. Proponuję każdemu kto posiada dłużej membranówkę po naciskać poszczególne klawisze i porównać z innymi szczególnie te często używane np. WASD z mniej używanymi. Nie wiem czy to się rzuci w oczy każdemu, ale komuś kto jest przyzwyczajony do mechanika od razu udziela się to, że różne klawisze różnie reagują na nacisk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...