Skocz do zawartości
Razeer123

Quantum Break - wymagania sprzętowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja sztimowa hasa po 80 zeta na necie, więc się zaopatrzyłem i muszę przyznać, że tutaj lekcje zostały już odrobione przez devów - gra na W10 chodzi stabilnie, 60fps i co najważniejsze, jest ciekawa i grywalna :)
Z końcową oceną poczekam, aż skończę całość, ale to Remedy, więc nie sądzę, żeby gra okazała się pachą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio pięknie wydaną edycję Timeless Collector za 100zł która jest jeszcze uzupełniona krótką książką o grze. Mam jednak problem, użycie GPU wydaje się za niskie, mam 70% z włączonym upscalingiem i 90% z wyłączonym. Wersja steam na DX11 i win 8.1, próbowałem różnych sterowników ale bez zmian. Nie wiem czy to kwestia słabej optymalizacji pod PC czy mojego sprzętu. Widziałem w filmach na yt że inni nie mają tego problemu, nie wiem za bardzo jak go rozwiązać. Klatki na sekundę wygląda na to że się zgadzają z tym co widziałem na filmiku, koleś też miał między 30-40 klatek na 1440p z wyłączonym upscalingiem na gtx 1080 oc i ustawieniami manualnie na maxa, nie widzę też żeby niska utylizacja gpu powodowała skoki w płynności gry ale zastanawia mnie czemu nie ma ciągłych 100%. Procesor też nie ma 100% na żądnym wątku więc problem leży gdzieś indziej.  

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Gram z wyłączonym v-sync przy włączonym g-sync, i gdyby nie g-sync to chyba bym zrezygnował z tej gry bo 30 fps na v-sync to dla mnie męka nie zabawa. 35-45 fps bez v-sync i można spokojnie przejść grę. Prerenderowane klatki nic nie zmieniły,dalej 90-93% na GPU1 przy upscaling off i 75% przy upscaling on. Nie mniej jednak sama gra rekompensuje niskie klatki/s,wygląda fantastycznie i tak samo się gra. Wydawało mi się że Wiedźmin pomimo tego że wyszedł 2 lata temu to nadal jest najlepiej wyglądającą grą na obecne czasy, ale quantum break momentami jest niemal fotorealistyczne. Co mnie jedynie odrzuca od dania tej grze 8.5-9/10 to fakt że zrobili grę-serial z piękną grafiką a same epizody z aktorami wyglądają jak nagrane w 360p. Powinniśmy dostać jakość 4K tych cut-scenek bo materiał wideo wygląda 10x gorzej niż sam gameplay. Nie wiem skąd ludzie też biorą hasło że gra jest na 8 godzin, ja mam nabite 12h a jestem na końcu 4 aktu. Dodatkowo nie zagrać w tę grę na ng+ zmieniając swoje decyzje z pierwszego przejścia to chyba niezrozumieć istoty tego całego przedsięwzięcia Remedy.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gsync to inna bajka. Podałem optymalne ustawienia dla uzyskania najlepszej płynności i wydajności w momencie kiedy masz do dyspozycji tylko vsync on/off oraz fast sync. Bez vsync płynność jest bardzo kiepska w tej grze, a z vsync nie działa potrójne buforowanie i wiadomo czym się to kończy w momencie kiedy wydajność spada poniżej 60fps.

 

Nie patrz na obciążenie gpu z monitoringu to jest przybliżony ogólny pomiar obciążenia gpu, nie masz rozbitego pomiaru na poszczególne jednostki wykonawcze. Rzeczywistym miernikiem obciążenia gpu jest pomiar poboru mocy. Jeżeli chcesz zobaczyć magiczne 100% obciążenia gpu to zrób downsampling lub wykorzystaj dsr, zostaną dociążone ropy i podsystem pamięci. Jeżeli masz włączone AA to wyłącz, to jest MSAA i jedynie dociąża gpu, a nie praktycznie żadnego wpływu na wyeliminowanie aliasingu w tej grze.

 

Osobiście w/w tytuł przeszedłem w 4k na lekko ściętych detalach na 1070@2240mhz.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,sytuacja wygląda na to że nie jest typowa tylko dla mojego PC. Tutaj na 1080Ti dokładnie tych samych ustawieniach i rozdzielczości też ma użycie GPU na 90% nawet mimo faktu że używa 7700K 5GHz. Musiał pewnie w międzyczasie być jakiś patch/fix który może coś naprawił w gameplay ale odbił się na uzylizacji GPU. W miejscach gdzie on ma 40 klatek na 1080Ti 1.86GHz na początku video w magazynie ja miałem jakieś 35 fps na GTX 1080 2.1GHz

 

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...