Skocz do zawartości
Gość

Linux mint 17.x wine corsair link sterowniki usb jak zrobić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych userow forum mam taki problem, mianowicie chciałbym zainstalować minta ale blokuje mnie zasilacz dokładnej kontrola obrotów bez corsair link wiatrak się nie kreci w zasilaczu aplikacja pod windows prawdopodobnie ostatnie wersie oparte o net 4.5 lub 4.6 do tego dochodzi vcredist chyba od 2008 do 2015 inaczej źle się wyświetla okno aplikacji.

Problem mnie trapi ze sterownikami podłączany jest przez wewnętrze usb pytanie jak to „zgrać” w wine bo natywnej apki na linuxa nie ma , dodam że troszkę jestem ogarnięty na temat linuxa zainstaluje dystrybucje podzielę dysk wyciągnę dane jak trzeba, wgram sterowniki soft podstawowe komendy znam w konsoli na co dzień pracuje w serwisie i tez jako młodszy admin sieci radiowej pod wine odpalam pojedyncze proste apki z windowsa lub pod dosboxem, z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zasilacze z serii AXi z którego najpewniej korzystasz(czego nie podałeś) kontrolują obroty wentylatora zależnie od temperatury same, corsair link jest opcją dodatkową do samodzielnej kontroli zasilacza i dodatkowych komponentów od Corsair. Więc zweryfikuj czy wiatrak się całkiem nie kręci pod Linuxem(wówczas byłaby to wina zasilacza), czy zwyczajnie nie potrzebuje się kręcić ze względu na niską temperaturę.

2. Corsair link nie jest oficjalnie dostępne w wersji na systemy Linux, ale tutaj masz otwarto źródłowe projekty http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTgyMDc. Najpewniej jeszcze nie do końca sprawne, ale możesz sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model zasilacza corsair ax860i o tym otwartym narzędziu słyszałem jest pod inny model zasilacza, a z tymi sterownikami pod usb to podobnież ciężko się instaluje pod wine bo właśnie tematu instalacji sterowników do wine nie ogarniam. Ogólnie jeden model tego zasilacza mi padł pisałem na innym forum wymienili sonda od temperatury padła i chyba kondensatory capxona wywaliło i napicia skakały dlatego wole żeby wiatrak się jednak kręcił w nim :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info obecnie nie mam jak zainstalować Linuxa (mam inne rzeczy do zrobienia)ale jak coś się odezwę czy jest okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...