Skocz do zawartości
sir5ly

mini-ITX do gier, max 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam jakiegoś małego komputera do gier. Na razie wybrałem coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/a2vGt3/

Dawno nie siedziałem w sprzęcie i nie wiem czy to jest optymalna konfiguracja w tej kasie czy nie. Może jakaś inna obudowa, albo całkiem inna konfiguracja? Fajnie jakby płyta miała kartę wifi. 

Proszę o jakieś podpowiedzi, dzięki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten Asus, ale kumpel brał wersję ITX od Gigashita i była straszna suszarka. Wymienił od ręki na pełno wymiarowego Strixa. Moim zdaniem szukaj takiej budy, która zmieści normalną kartę.

 

Ja osobiście też jestem zainteresowany przesiadką na ITX, ale dopiero po premierze kart w 14/16 nm. Z ciekawości zaczekam także na to co w rzeczywistości pokaże Zen.

 

Taptaptap Mlais M52

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki radiergummi. Chodzi mi o jak najmniejszy wymiarowo komputer, ale jak ma się to bardzo odbić na głośności, to może postawię pytanie inaczej: co w tej cenie w jak najmniejszej obudowie z pełnowymiarową kartą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia: nie ma czegoś takiego jak super cichy itx (do grania) - wynika to z temperatur i obiegu powietrza. Ja w swoim CM Elite 130 mam ściągniętą obudowę po to, żeby 970 Gigabyte nie wyła, nie z przegrzania, a wyrzucania powietrza przez perforowany bok obudowy.

 

Nie zniechęcam, ale im więcej czasu człowiek spędzi nad ITX-em tym bardziej zdaje sobie sprawę, że potrzebowałby mocno zmodowane, bądź zaprojektowane pod siebie od podstaw rozwiązanie.

 

Z obudów:

CM Elite 130 - pomieści pełnowymiarowy zasilacz atx, chłodzenie do 60mm 
http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-elite-130-rc-130-kkn1-608939/

 

Silverstone ML07 - zasilacz sfx, możliwość postawienia w pionie

http://www.morele.net/obudowa-silverstone-milo-media-center-usb3-0-czarna-sst-ml07b-648120/

 

W każdym wypadku czeka cię istna przygoda z układaniem kabli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Przyznaję, ten Phanteks jest fajny, tyle, że według mnie jest WIELKI - wersja mATX jest niewiele większa, płyty mATX są w tych samych cenach a oferują więcej (złącz, slotów, itd), także trochę się to mija z celem.

 

Upychanie kabli to najgorsza sprawa w Elite 130, eh, jak ją dopracuję (muszę jakiś top skołować, żeby się nie kurzyła) to może wrzucę fotki gdzieś na forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...