Skocz do zawartości
Gość

Radeon pod linuxem kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko maglowane tysiąc razy przez innych ale trochę innej treści i potrzeby mianowicie, chodzi mi oto sterownik otwarty z góry sobie daruje interesuje mnie zamknięty od amd.

Chodzi oto nie wiem jak zaformować za bardzo komputer pracuje w firmie stary na xp się wykończył do serwisu składam nowy z nie nowych części licencji jasne nie przeniosę wiec zostaje linux mint.

 

Komputer pracuje przy odzysku danych robieniu obrazów partycji całych dysków diagnostykę dysków etc. Do tego przez wine odpala winboxa,dude od mikrotika i parę tam innych apek cały soft z Windowsa został zastąpionymi nie rzadko lepszymi zamiennikami na Linuxie.

 

Musi też niestety od czasu do czasu odpalić filmy fullhd na yt lub dobre kopie w mkv tez fullhd(w x264) do tego piękny interfejs minta cinnamon i teraz pytanie czy zamknięty sterownik bowiem że otwarte całkowicie leży z wydajnością pod grafikami amd z wyższej półki za czasów dx 10 czy dx11, będą dawały rade spełnić wyżej wymienione oczekiwania czy będzie „cięło” na yt w 1080p

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćpałeś coś? Weź zredaguj tego posta jakoś znośnie. Daj przecinki. Tego się czytać nie da.

 

Może byś podał o jaki sprzęt dokładnie Ci chodzi? Z tego co zauważyłem, filmiki na YT zależą głównie od procesora, nie od grafiki. Ale nie jestem pewien.

Edytowane przez Bonusso3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd phenom x2 jakiś model po oc będzie 2x3ghz prawdopodobnie model na 45nm bym musiał dokładnie zajrzeć, 4gb ramu ddr 3 1333(2x2gb) grafika amd radeon 4890 lub 3870 dysk 320gb sata zasilacz 500wat dobrej marki.

 

Chodzi mi oto czy filmy na yt i interfejs systemu będzie płynnie chodził pominę vp9 na yt i hevc w .mkv nie potrzebuje tego w pracy.

Na innych portalach widziałem jak ludzie piszą na temat radeonów pod linuxem i chciałbym się dowiedzieć na czy ta tragedia polega, bo moje wymagania są raczej skromne a sprzęt po win 7 spełnia te wymagania

 

Dopisze bo zapomniałem chodzi o sprzętowe dekodowanie video nie na procesorze, pod Windowsem w takim videolan czy mpc albo na yt w przeglądarce, a na linuxie kiedyś tam czytałem na polskim forum linuxa że nvidia działa ok na linuxie, a w amd jest tragedia otwarty sterownik to kupa a zamknięty podobnież lepiej i chciałem żeby mnie ktoś tutaj oświecił ile w tym prawdy jest

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich zastosowań to bez znaczenia. "Tragedia" z AMD pod Linuxem jest taka, że ma kiczowatą wydajność względem Windowsa. Reszta względnie dobrze działa. Ale szczegółów Ci nie powiem bo tylko chwilę bawiłem się tym na PCcie, a na laptopie mam integrę intela, więc też ciężko mi coś powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Do Twoich zastosowań to bez znaczenia. "Tragedia" z AMD pod Linuxem jest taka, że ma kiczowatą wydajność względem Windowsa. Reszta względnie dobrze działa. Ale szczegółów Ci nie powiem bo tylko chwilę bawiłem się tym na PCcie, a na laptopie mam integrę intela, więc też ciężko mi coś powiedzieć.

What?

To chyba Ty coś przyćpałeś - ATI/AMD śmiga bez zająknięcia pod kernelem Linuxa - vdpau/vaapi jest lepiej wspierane pod sterownikami Open Source RadeonHD niż w natywnych (closed source). Jak przestaniesz pitolić o sprzęcie, o którym nie masz śladowo-bladego pojęcia, to może ludzie zapomną o tej kompromitacji... (ja nie zapomnę - trollowania/trolli nie toleruję).

 

(nie) Pozdrawiam.

 

(co za moron)

Edytowane przez <account_deleted>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=nv-amd-23ppw&num=1

 

Nom, naćpałem się tanim mefedronem. Szczególnie, że po aktualizacji z Ubuntu 14.04 do 16.04 nie mogę korzystać z własnościowych sterowników AMD. Tak sobie tylko <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>le bo przecież nie mam Linuxa, a tym bardziej karty AMD ;) Tym bardziej nie mam Steam z kilkoma gierami działającymi pod Linuxem i ślepy jestem więc nie widzę różnicy między 15 a 50 FPSami. No cóż, jestem opóźniony ;)

 

Również nie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

 

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=nv-amd-23ppw&num=1

 

Nom, naćpałem się tanim mefedronem. Szczególnie, że po aktualizacji z Ubuntu 14.04 do 16.04 nie mogę korzystać z własnościowych sterowników AMD.

...taaa, i ponieważ Ty nie potrafisz zaistalować sterów dla"aktualnej" wersji jądra, twierdzisz, że autor pierwotnego postu się "naćpał", podczas gdy to To TY jestes idiotą - niezłe "wyjście z sytuacji" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób z siebie posmiewiska. Przeczytaj najpierw że zrozumieniem. Jakbyś wiedział jak ten post był sformatowany to byś teraz nie miał bólu [gluteus maximus] o to stwierdzenie.

 

I tak, jestem debilem i nie potrafię zaktualizować sterów, ten typ z phronixa to już w ogóle debil, wszystkie testy robi na jakichś dziwnych papierach. Weź koleś się wyśpij bo <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>lisz aż się tego czytać nie da.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

..taaa, pytanie brzmi: kto tu robi pośmiewisko...

 

Myślę, że Twój komentarz jest wystarczający.

Edytowane przez <account_deleted>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...