Skocz do zawartości
misiumen

[5500-6000] Zestaw do grania.

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z nagłym przypływem gotówki postanowiłem złożyć w końcu zestaw gamingowy. Nie mam określonego budżetu, ale nie chciałbym przekroczyć 5500~ złotych. Nie będę jednak specjalnie wybrzydzał jeśli cena zostanie przekroczona. Złożony przeze mnie zestaw na esc.pl pozostawia moim zdaniem sporo miejsca do poprawy, lecz brak mi rozeznania w konkretnych podzespołach. Najbardziej mi zależy na bardzo wydajnym CPU, Skylake wydaje mi się optymalnym rozwiązaniem, ale jestem otwarty na inne propozycje. Nie znam się kompletnie na poszczególnych wersjach Geforce-ów i chciałbym by moje GPU pracowało możliwie najciszej. Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.

post-224250-0-10057600-1455728551_thumb.png

Edytowane przez misiumen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram za wysokie cl w stosunku do mhz, ssd małe, sshd nie wiem po co Ci, zasilacz słaby, gtx980 kiepski stosunek cena/wydajność- albo 970 albo dopłata do 980ti.

 

jak tak bardzo chcesz tego i7, 5653zł

http://www.morele.net/inventory/info/uCQect/

 

ewentualnie zakup większego hdd, wymiana i7 na i5, dopłacenie do 980ti, inna obudowa- twoja decyzja.

Nie chcesz przekroczyć 5500zł, a proponujesz zestaw za 6200zł, sprecyzuj budżet.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

http://www.morele.net/inventory/info/RWZ0LL/

 

Karta cicha dodatkowo wytłumiona w obudowie, a reszta jeszcze cichsza.
Jeden wentylator z macho z tyłu obudowy, a ucev14->2 front, 1 top lub 3 front. Fabryczne sprzedaj. Wszystko podpinasz pod płytę główną i puszczasz na 500RPM-600RPM.

Jeśli rzeczywiście potrzebujesz to zmień Ram na 16GB i dokup dysk twardy i połóż na gąbce na spodzie obok zasilacza do góry spodem.

W takim zestawie jedyne co można rozsądnie ulepszyć to karta graficzna.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki za propozycje. Moja konfiguracja to był raczej bardzo prymitywny szkic, którego absolutnie nie byłem pewien. Podoba mi się szczególnie konfiguracja Gemtin1a. Co do budżetu sam nie jestem pewien do końca, mam po prostu nadzieję zmieścić się do 6000 złotych, lecz jeśli przekroczę tę granicę, to też wielkiej tragedii nie będzie. Mówiąc szczerze, jedyne co chciałbym osiągnąć to możliwie najdłuższa żywotność danej konfiguracji, a z mojego doświadczenia wynika, że bardzo mocne CPU zwykle opłaca się w długim okresie czasu.

 

PS. Co do ramu, jaki producent jest Waszym zdaniem najbardziej godny polecenia? Waham się między Corsairem a Kingstonem.

Edytowane przez misiumen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...