Skocz do zawartości
Gość pablo27

Jakiej mocy zasilacz do PC i7 6700k GeForce GTX 970

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablo27

Mam dylemat jaki zasilacz wybrać do zestawu;

 

-Obudowa Corsair Cabride Series 100R silent edition

 

-Płyta Asus Pro Gaming Z170

 

-Procesor I7core 6700K+wentylator do procesora CPU coller BeQuiet Dark Rock Adwanced

 

-Ram16gb Rip-Jaws 2x8gb 3000mhz

 

-Dysk SSD 240gb Samsung Pro 256

 

-Karta Asus Geforce GTX 970 4gb Strix

 

-DVD-RW Asus

 

OC procesora - Overclocking :biggrin:  tylko w razie potrzeby w grach 4K

 

Prosił bym o poradę od kogoś kompetentnego czy wystarczy mi zasilacz BeQuiet 500watt Straight Pro 10(certyfikat gold 80)?

 

Czy lepiej wźiąść coś mocniejszego typu BeQuiet 550watt Dark Power Pro11 ( certyfikat platinium 80)-ale większe koszta, lub Ew... Straight Pro 10 o mocy 600watt,czy zasilacz o mocy 500watt wystarczy do takiego zestawu w zupełności i  kupując mocniejszy zasilacz poniosę tylko niepotrzebne koszta,oraz nieznacznie zwiększę zużycie prądu?

 

Mam też pytanie czy lepiej wźiąść karte GTX 970 ,czy GTX 970 z możliwością OC,oraz czy obudowa Corsair100 nie będzie do takiego zestawu za mała?

 

Chciałem też zapytać,czy lepiej jak monitor będzie miał funkcje G-Sync,czy mogę śmiało wźiąść monitor bez G-Sync?

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre 500-550W starczy do I7 + GTX970 , inna kwestia to opłacalność tego I7 .

 

Sporo tańszy I5 6600K pozwoli na podobną wydajność w grach .

 

Zasilacz już masz czy dopiero kupujesz ?

 

Co do karty - każdy GTX970 da się kręcić , z tym że jedne gorzej a inne lepiej .

 

Co do grania na 4K + detale High / Ultra - GTX970 to o wiele za mało do tego i nawet I7@5+ Ghz tutaj nie pomoże .

 

4K to najlepiej na CF/SLI z topowych kart jak chcesz mieć dużą płynność .

 

Generalnie całość można lepiej przebudować - I5 6600K + tańsza płyta + 8GB ram i tańsze PSU oraz tańsze chłodzenie ( albo w ogóle na razie zrezygnować ) a do tego zamiast GTX970 brać GTX980Ti / Fury X .

 

W grach I5 + 8GB ram + GTX980Ti / Fury X sprawi się o wiele lepiej niż I7 6700K + 16GB ram + GTX970 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

 Muzy z PC też słucham i filmy oglądam,bo mam starego kompa podłączonego do TV.

 

Wenta do obudowy planuje dać jak najcichszego Shadow Wings 12cm Slow Speed a jak będzie miał za małą wydajność,to Silent Wings,lub coś w tym stylu innej firmy.

 

Procesor jest ważny przy szybkim ogarnianiu neta,pobierania,otwierania wielu kart,programów itp...nie tylko do gier ma to służyć :> .

Jak twierdzisz,że i5 6600k ogarnie gry to neta ``na szybko`` i inne programy pewnie też.

 

Dzięki zaraz poszukam danych GTX-a980Ti / Fury X(trochę droga ta karta GTX 960Ti .1800zł więcej niż za GTX 970

Nawet jak bym zrezygnował z i7 kosztem i5 to jest 600zł o 8ramu mniej 280zł a płyta którą wybrałem to koszt 700zł-to nawet jak wezme jakąś za 300zł i będzie

400zł oszczędności a do chłodzenia procesora dam coś tańszego o 100zł,to wyjdzie no w sumie około 1700zł masz rację,tylko nie wiem czy słabsza tańsza płyta to dobry pomysł.

 

A ten GTX 970 co wybrałem do oglądania filmów 4K nadaje się?

 

Ponoć ma w dalekiej przyszłości wejść 5K -a to już nie wiem jaka karta obsłuży? :biggrin:

 

Zasilacza i zestawu jeszcze nie kupiłem,bo nie wiedziałem jaką moc zasilacza wybrać i czy BeQueiet Straight 10-500watt nie będzie za słaby?Znalazłem takie kalkulatory;

 

 
 
A te Ram-y DDR4 to lepiej jak mają 3000mhz,czy tańsze 2133mhz,lub ew..2400mhz będą porównywalne i tu też mogę zaoszczędzić?
 
I bym zapomniał zapytać czy monitor powinien mieć G-sync,albo Free Sync,czy bez tego dodatku jakość będzie O.K.
Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkulatory poboru mocy można o kant [gluteus maximus] potłuc - podają z reguły bzdury , m.in. z tego powodu że liczą pod TDP elementów oraz stopnia ich wykorzystania .

 

Do filmów 4K to nawet integra z procka wystarczy - na HDMI 1.4 będziesz miał 4K@24 hz , dopiero na DP będziesz miał 4K@60 hz .

 

5K nie wiem czy w ogóle będzie w przemyśle filmowym , pewno od razu przejdą na 8K .

 

Co innego 5K z gier czy jako rozdziałka ale do tego trzeba i odpowiedniej karty oraz monitora .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

 reyden, dnia 18 Lut 2016 - 19:09, napisał:

Dobre 500-550W starczy do I7 + GTX970 , inna kwestia to opłacalność tego I7 .

 

Własnie mam dylemat czy wźiąść 500watt i to wystarczy czy 550watt :mellow:

do mojego zestawu i7+970 to zasilacz Straight Power10-500watt (80+GOLD) na pewno wystarczy i nic nie spowolni,ani się nie ``powinno na 99%``-stać?Czy warto inwestować w zasilacz o mocy 550watt-czy tylko zwiększe zużycie prądu?

 

Może się orjentujesz,bo Asus GTX 970 4gb Strix ma dwie wersje - jedna ma na końcu dopisane litery OC a druga bez OC niewiele droższa.

 

 Która będzie lepsza?

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 reyden, dnia 18 Lut 2016 - 19:09, napisał:

Dobre 500-550W starczy do I7 + GTX970 , inna kwestia to opłacalność tego I7 .

 

Własnie mam dylemat czy wźiąść 500watt i to wystarczy czy 550watt :mellow:

do mojego zestawu i7+970 to zasilacz Straight Power10-500watt (80+GOLD) na pewno wystarczy i nic nie spowolni,ani się nie ``powinno na 99%``-stać?Czy warto inwestować w zasilacz o mocy 550watt-czy tylko zwiększe zużycie prądu?

 

Może się orjentujesz,bo Asus GTX 970 4gb Strix ma dwie wersje - jedna ma na końcu dopisane litery OC a druga bez OC niewiele droższa.

 

 Która będzie lepsza?

Jeśli myślisz o mocniejszej karcie pokroju 980ti, weź 550W - mi do i7 3770 z gtx970 wystarcza 450W i jeszcze ma spory zapas.

Strix oc powinna być lepsza bo jest fabrycznie nieco podkręcona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Apropo zasilacza:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-nvidia-geforce-gtx-970-i-980/strona/23007.html

W teorii porządny zasilacz 350W ogarnie bez problemu, ale blisko 100% wydajności. 450W+ da radę na miękko. Żeby wstrzelić się w 40-70% wydajności zasilacza w stresie, potrzebujesz: 450W-750W. Wentylatory w zasilaczach przyśpieszają na ogół w okolicach 40% obciążenia.

 

Trzeba pamiętać, że obciążalność linii 12V nie zawsze jest równa mocy zasilacza, a głównie na nią musisz zwrócić uwagę. Reszta linii obsługuję śladowe ilości w porównaniu do 12V.

 

W teorii dobra opcja to 400W pasywny, ale za tą samą cenę można mieć 750W półpasywne.

 

Ja na twoim miejscu nie patrzałbym na to ile ma zasilacz Wat, ale jak się zachowuje przy typowym dla ciebie obciążeniu 250-300W(w recenzjach).

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Postanowiłem zakupić do zestawu zasilacz z certyfikatem 80+ 550watt.

 

W razie OC procesora i karty,żeby zestaw nie był przeciążony.

 

DZięki za pomoc i dobre rady.Zakańczam temat. :smile2:

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...