Skocz do zawartości
mimuszek

Zmiana 775 na 1155 używane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

obecnie posiadam ABIT IP35

na tym E8400  ( delikatnie podkręcony, choć po  podbiciu napięcia idzie nawet na 450 )

4GB RAM Patriot LLK 

ATI 4850HD

( Dyski mi zostają, systemowy to SSD 250 MX100, zasilacz zostaje, Topower 627P6 520W, obudowa duża Chiefteca  )

 

 

Chciałbym to zmienić na sensowne używki, jak najlepszy stosunek jakości do ceny

Komputer do wszystkiego,

 

Czy używana płyta na z77 i w ogóle 1155 to będzie właśnie najlepszy stosunek jakości/możliwości do ceny ?

żeby nie wydać za dużo, bo to co mam i tak muszę wywalić na złom.

 

Myślę o płycie na z77 np asusa, warunek jeden to pci dla soundlastera x-fi i minimum 6xSATA ( choć ostatecznie kupię kontroler na PCI )

Chyba że na innym chipsecie też będzie ok ?  np. Asus P8P67, na nim troszkę podkręcę ?

 

Procesor jakieś i5, 2300-2400  chyba najlepszy stosunek możliwości do ceny  ?

 

Pamięci 8GB DDR3 1600 też używane.

 

Grafikę , zależy co ustrzelę, może jakieś HD 7770

 

 

Chciałbym się zamknąć w kwocie max 1200zł , ale im mniej tym lepiej

(tak studiując, to płyta do 250, procesor do 400, grafika do 300, pamięci 150 i chłodzenie proesora )

 

 

Proszę o porady, co by miało ręce i nogi, tak żeby za dużo nie wydać a znowu mieć na jakiś czas.

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie i5 bez k jest symboliczne raczej.

Uważam, że inwestowanie w 1155 pod OC nie jest najlepszym wyborem. Chodzi o słabą dostępność i wysokie ceny płyt na Z68, Z77. Ustrzelić Asusa na Z77 poniżej 300 zł nie będzie. W dodatku dostajesz mobo bez gwarancji.

Poleciłbym taki zestaw http://allegro.pl/plyta-procesor-core-i5-2300-4x-3-1-s1155-gwarancj-i5947672021.html jednak cena jest trochę przesadzona. 3 miesiące temu takie zestawy były 120 zł tańsze. Sam za tą płytę + i5 2320 + Delta 300W + DVDRW + niekompletna obudowa dałem na początku roku 450 zł.

Mimo takiej ceny trudno znaleźć coś rozsądniejszego. Nie dałbym ponad 300 zł za płytę bez gwarancji. Lepiej kupić podstawowe mobo bez możliwości oc a zaoszczędzone 2 stówki na mobo dołożyć do grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus to co polecasz raczej nie ma SATA3 więc na wejście obetnie połowę z MX100 tym bardziej że ten chipset to nie jest żaden demon ... brak nowego USB da sie jeszcze przeżyć (chyba)

 

jak nie planujesz szybkich zmian, to lepiej słabszy procek, a lepsza grafa, na 7770 za dużo nie porządzisz, lepiej dorzuć do 7870 i pograsz w nowe tytuły na średnich spokojnie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie gdybym jednak poszedł w coś nowego

 

1151  i3 6100 + mobo + ddr4   ( lub jednak mobo pod DDR3 ) vs    i3 4170 + mobo + ddr3 

(jedno pci pod sb x-fi    )

czyli ok 1050zł

 

lepiej/sensowniej ? 

 

z grafiką się na chwilkę wstrzymuję i poluję na jakieś r7 260x , gtx750

za swoje graty też może jakąś 100kę dostanę

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dylemat jest naprawdę dość ciekawy. W takiej gołej benchmarkowej wydajności to 1155 z i5 wygra wobec tego 1151 z i3. No i taniej. Tracisz jednak dostęp do nowych technologii i możliwość stopniowego upgrade'u, bo jesteś już przy ścianie. Czyli przy kolejnej wymianie musiałbyś znowu zapewne wymieniać całość.

 

Do tego w przypadku 1151 masz łatwość sprzedaży tych nowszych części, no bo gwarancja.

 

Ponieważ generalnie jestem przeciwnikiem kupowania trupów, ja bym akurat wybierał 1151 z i3. Z mobo pod DDR4, bo DDR3 na tych płytach to ślepy zaułek. Tylko nie wiem czy nie będzie problemu z PCI na płycie, rozglądałeś się?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem i3 pod 1150 za 350 używkę z gwarą, płytę nową msi h81 (ma dwa SATA3 więc akurat na moje dwa SSD)  za 160zł, ram i 7870 wydałem trochę ponad tysiaka i nie narzekam, wiesiek czy GTAV da sie popykać bez bólu i tak już aż tak namiętnie nie gram bo i nie ma w co ... w razie co odświeżę  na i5 i lepszą grafę i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1150 jak najbardziej może wejść w rachubę, ale używane z jak najdłuższymi gwarancjami.

 

Dodatkowym argumentem może być to, że dla 1150 bardzo latwo znaleźć płytę z PCI, a nie wiem czy jest to takie banalne na 1151.

 

W przypadku nowych części to chyba się zgodzisz, że wyłącznie 1151.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nowych części to chyba się zgodzisz, że wyłącznie 1151.

 

oczywiście, tylko nowe z racji słabej złotówki mają nieprzyjemne ceny, dlatego procka można kupić używkę, nie da się tego kręcić, więc sprawa jest prosta, albo działa, albo nie, a płyty są w sumie tanie (chociaż i tak skoczyły) ram też, a z racji że w procku masz grafikę to można ją wybrać później z jakiś dobrych aukcji

i tak kombinując dużo nie wydasz a pograsz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1151, DDR4 , chociaż jedno PCI :

 

http://www.komputronik.pl/product/291861/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/MSI_B150M_PRO_VHL.html

 

ta ma tylko 4xSATA, w ostateczności kontroler na PCI

 

http://www.komputronik.pl/product/291806/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/MSI_H110_PC_MATE.html

 

myślę że coś by wybrał  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do audigy to się nie zgodzę, przymajniej dla mnie różnica jest kolosalna

całe lata miałem live 5.1 bo dzwięku ze zintegrowanej nie znoszę.

nawet na win7 udało mi się go odpalić i ładnie chodził na sterownikach od kx project.

Niedawno kupiłem audigy x-fi 770, chodzi pięknie i mi go zwyczajnie szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, rezygnowanie z tej audigicy na rzecz integry to by było przegięcie.

 

Skoro są bez kłopotu płyty z PCI dla mnie wybór stał się jednoznaczny: B150 + i3 (jeżeli nie odpuszczasz całkowicie grania w nowe produkcje) lub B150 + pentium jeżeli odpuszczasz granie.

 

H110 będzie mieć zawsze 4 porty SATA, a H170 i Z170 raczej nie potrzebujesz, bo sporo podniesie to cenę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzućcie okiem na tą płytę :

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150-pc-mate-b150-dualddr4-2133-sata3-satae-hdmi-dvi-vga-usb-3-1-atx-b150-pc-mate-776246/

 

do tego i3 6100 i 8GB RAM, rozumiem że procka nie pokręcę więc wystarczy mi boxowe chłodzenie

 

 

z audigy nie zrezygnuje, mam gumowe ucho ale różnicę słyszę

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika mnie nie interesuje, zostawiam póki co 4850HD, szukam na aukcjach czegoś od hd7770 w górę.. jak się trafi.

 

pozostaje kwestia pamięci, co wziąć żeby to miało sens, ręce i nogi a nie przepłacić.

 

Dzieki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz brać najtańszy RAM DDr4. Potrzebujesz 8 GB. 2x4GB albo 1x8GB. Nie masz za bardzo co patrzeć na jego parametry, bo chodzi w końcu o rozwiązanie budżetowe, a skok wobec obecnego konfigu i tak będzie bardzo duży.

 

2133CL14 albo szybsze. Do 200 zł. za 8GB.

 

Ale nawet padła Kingstona za 150 zł się nadadzą.

 

Są chyba nawet 2133CL15 najtańsze, no tu już dusza trochę cierpi, ale nie oszukujmy się, poza benchami czy tam różnicą 1 fps w grze na słabej karcie graficznej i i3, różnicy nie zauważysz.

 

Będziesz miał ochotę i trafi się kiedyś okazja - wymienisz sobie na szybsze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie instalacji Windows 7 będziesz potrzebował klawiatury i myszy PS/2 (masz takie złącze na płycie), a nie USB, a także będziesz musiał to instalować z płyty, a nie z pendrive'a USB.

 

Poza tym kłopotem w trakcie instalacji to nic mi nie wiadomo o problemach z Win7. Ale naturalnie zapytaj w temacie o Skylake najlepiej.

 

Brak obsługi starego standardu EHCI w Skylake to powoduje, ale to było nieuniknione, że kiedyś to wypadnie, podobnie jak np. ISA czy AGP wypadły z zestawu obsługiwanych standardów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, mam taką wiekową klawiaturę i mysz.

Obraz na płycie a nie usb gorzej, ale dam radę :)

 

Cały czas mam nadzieję że nie będę musiał systemu przeinstalowywać po zmianie płyty ( wiem, wiem, inny chipset, mostki itd )  ale może póki co sobie poradzi...

 

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus to co polecasz raczej nie ma SATA3

Płyta na pewno ma jeden port SATA3, czerwone złącze na płycie. Chipset obsługuje 2x SATA3, niestety Acer wykorzystał tylko 1x SATA3.

 

Z tym polecaniem to też ostrożnie, polecałbym gdyby można było ją dostać, jak 3 miesiące temu za 400 zł z i5 2320, wtedy za 100 zł 8GB ddr3 i lekko przekraczając budżet zmieściłby się nowy gtx950. Przy obecnej cenie mam spory upór z "polecaniem", bo i tak w założonym budżecie gtx950 się nie zmieści.

Cały czas mam nadzieję że nie będę musiał systemu przeinstalowywać po zmianie płyty ( wiem, wiem, inny chipset, mostki itd )  ale może póki co sobie poradzi...

8.1 przy przejściu z ASRock A785GXH/128M na tego Acera ruszył bez problemu ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz próbować podnosić stary system, to przed podmianą instalacja najnowszych sterów do chipsetu Intela (o ile dadzą się zainstalować), sterownika dla Intel Management Engine oraz do USB3 (o ile pozwolą się zainstalować przy braku USB3).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się jeszcze nie zdecydował to mam do sprzedania to z podpisu i5-3450, asrock p67pro3b3, ddr3 8gb, chłodzenie termalright ultima 90i

Proc chodzi stabilnie na 3.9ghz, wszystko ustawione do tej płyty i tych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zdecydowałem się, mam duże dylematy, zważywszy że jak to kupię to nie będę już tego zapewne ruszał przez kilka lat, aż będzie do wywalenia tak jak teraz IP35 z e8400.
Skylake 1151 fajnie brzmi, ale czy wato aż tyle dopłacać, system " przyszłościowy" , u Intela coś takiego nie istnieje, pewnie zaraz będzie nowy chipset, nowe rewizje i pupa..

Znowu wadą starego 1155 jest cena płyt, ciężko faktycznie coś porządnego w rozsądnej cenie kupić..

1151
MSI B150 PC MATE
CPU i3 6100 box
Ddr4 8gb ram
ok. 1110

1150
Gigabyte GA-B85M-HD3
Intel i3-4170 3.70GHz 3MB BOX
DDR3 8GB 1600MHz
ok 940zł

1155
Płyta do 250 ( p67 )
Procesor i5 2400 do 380
Chłodzenie 60
DDR3 8GB 150
Ok. 830

Pozostaje chyba polowanie powolne na używki w rozsądnych pieniążkach, a jak nowe to jednak 1150 Haswell

 

Znalazłem w Krakowie z odbiorem osobistym procesor i3 4170Box za 460zł i płytę Gigabtyte B85-h3 za 220zł z gwarancją,

cena zestawu na 1150 i3 zjezdża w w okolice 850zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na 1151

 

Płytę wziąłem MSI Z170A Mate

Cena w x-kom 499zł  - 105zł zwrot z MSI Cashback, więc za 25zł więcej niż B150 mam Z170    :)

( o ile się msi wywiąże i odda 100-kę  )

 

Wpadnie custom-bios i deczko podkręcimy tego I3

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Płyta MSI Z170A Mate

Procesor póki co I3 6100 

 

Chcę kupić jakieś pamięci, sensowny stosunek jakości /możliwości do ceny

Zastanawiam się nad Kingstonami Savage

 

2x4 a nie 1x8, bo jednak coś ten Dual daje ?

 

Napięcie,

 

2133(CL13) zasilane tylko 1.2V  a 2400(CL12)    " aż " 1.35V  , czy ma to jakieś znaczenie ?  

 

A może lepiej zwykłe Fury (CL15)  ale za to 2666  ?

 

Wszystko w okolicach 200zł, chyba że coś innego ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...