Skocz do zawartości
Gość pablo27

Jaki lepszy RAM DDR4 3200mhzCL15,czy 2400mhzCL12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablo27

Chodzi mi o to,czy do Z170 + i7core6700k + gtx970 + ssd240 lepsza i szybsza do gier,programów,szybkiego neta :> lepsza będzie pamięć ram 2400mhz CL12,czy 3200mhz CL15

 

Czy opóźnienie-cycle latency[CL] ma duże znaczenie?,czy będzie 12 czy 15 ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Z170 to lepiej brać wysoko taktowany ram - 3 000 mhz / 3 200 mhz .

 

Co z tego że ram 2 400 mhz ma niższe opóźnienia skoro jest też sporo niżej taktowany , w przypadku ramów 3 000 mhz wyższe takty zniwelują opóźnienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnych różnic między 2400 a 3000 nie zauważylem w graniu, ale benchy podskoczylo po zmniejszeniu opoźnień. Taktowanie nie zrobiło większego wrażenia... i7 6700K + Gskill 2x8 GB 3000CL15 odkręcone do 2400 na testy

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Ja tam żadnych różnic między 2400 a 3000 nie zauważylem w graniu, ale benchy podskoczylo po zmniejszeniu opoźnień. Taktowanie nie zrobiło większego wrażenia... i7 6700K + Gskill 2x8 GB 3000CL15 odkręcone do 2400 na testy

Możesz napisać bardziej jak do laika,bo nie rozumiem jak ``benchy`` podskoczyło,po zmniejszeniu opóźnień i jak opóźnienia zostały zmniejszone.Chodzi o opóźnienia cycle latency?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać bardziej jak do laika,bo nie rozumiem jak ``benchy`` podskoczyło,po zmniejszeniu opóźnień i jak opóźnienia zostały zmniejszone.Chodzi o opóźnienia cycle latency?

 

Tak chodzii o latency. Zmiejszenie ich daje troszke lepsze wyniki lub podobne co co CL15 3000 i CL 14 2400. Ale generalnie opoźnienia dają lepsze wyniki niż wyższe taktowanie tyle że te różnice wg. mnie są minimalne. Oczywiśćie patrząc typowo pod gry i nie licząc każdej klatki minimalnego FPS w danej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

To którą pamięć mam zakupić???- do zestawu i6700k/gtx970

 

-Savage 2400mhz CL12,czy

 

-GSkill3200mhz 15-15-15CL

 

Cena niewiele się różni a zależy mi na szybkości pobierania,otwierania stron,programów,czy filmów,no i jak wiadomo gier? :biggrin:

Jeszcze słyszałem,że najlepiej jak pamięć 8gb,lub 16gb jest w jednej kości a nie w dwóch osobnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Dzięki Panowie.Czyli z tego wniosek,że różnice nie są duże między pamięcią 3200mhz CL15 a 2400mhz CL12.  :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...