Skocz do zawartości
tomsonis

Zestaw komputerowy do gier za ok. 6000.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znalazłem taki zestaw komputerowy: 

post-172071-0-62416600-1456050482_thumb.png

CPU, Płyta i Obudowa pozostają. Wydaje mi się że są OK. Zasilacza nie ma w zestawie, ponieważ aktualnie jest OCZ 550Watt i powinien być wystarczający dla podzespołów, napęd i dysk twardy też odpadają. 

Głównie w tym zestawie mam pytania do:
 - RAM  - jaka alternatywa ? Co w zamian za te Kingstony ? I czy warto coś w zamian ?

 - SSD - Dość drogi ten EVO, są podobne wielkości o niższych cenach, czy warto rozważać zamianę ? Testy tej pojemności Samsunga są dobre.

 - GPU - Tutaj bardziej mam na myśli wersje. Głównie zależny na wydajnym chłodzeniu, jaka wersja jest najlepsza? 

 - Chłodzenie CPU - chyba dość wydajne ? czy warto na coś zamienić ?

Dodatkowo interesują mnie wiatraki do obudowy. Co cichego polecacie ?  

Pozdrawiam,
Tomasz Bęben 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma być ten komp - jak to gier to procek do zmiany .

 

I7 6700K kosztuje sporo a jest nie wiele mocniejszy w stosunku do I5 6600K .

 

Buda to tragedia - w tej cenie lepszym wyjściem jest jakiś Zalman lub nasze SPC , inna kwestia to wartość budy w stosunku do wartości reszty - raczej średnio wygląda buda za ~160 zł przy sprzęcie za ponad 6K .

 

EVO za 430 zł to rozbój w biały dzień , w morele jest za 380 zł .

 

Ew. Crucial BX100 250GB za 329 zł lub Goodram Iridium Pro za 359 zł .

 

Ten OCZ to co za model dokładnie i ile ma lat - sporo zasilaczy od nich o mocy 550W realnie miało 450W lub mniej .

 

RAM - zależy ile chcesz wydać - dobre ramy 3000 mhz CL15 to koszt 460+ zł np. Corsair Vengeance LPX czy Team Group Vulcan .

 

Ramy 2 400 mhz CL15 to koszt 335 zł za G.Skill Aegis , trochę droższe są 2 400 mhz CL14 np. G.Skill Dragon za 377 zł czy znou Corsair Vengeance za 404 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer oczywiście głównie do gier.
 

Czyli tak:
CPU: i5 6600K

SSD: EVO 250GB 
 

Buda jakaś konkretny model polecisz? 
GPU - zoostać przy tym ?

RAM - hmm, duża różnica wydajności będzie między 2400 a 3000? Budżet na RAM oczywiście zależy od całości. 

MOBO - ten gigabyte może zostać ? Czy coś lepszego warto rozważyć. 

A ten OCZ to niestety 500Watt, chyba ma ok. 3-4lat, wiem że jest modularny a konkretnego modelu nie znam. Więc chyba też do wymiany. 
 

Edytowane przez tomsonis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX980 to niezbyt opłacalna karta .

 

Bierz albo GTX970 albo GTX980Ti , GTX980Ti jest sporo wydajniejsza i ma 6GB VRAM ale swoje kosztuje .

 

Zasilacz zmień na XFX XTR , wersja 650W kosztuje 429 zł - ma certyfikat 80+ Gold , w pełni modularne okablowanie i tryb półpasywny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiam się odnośnie tej i7 w wersji z K. Podkrecone i5 ma wydajność i7 bez podkrecania, ale kiedyś jednak jak braknie mocy to i7 mogę podkręcić a i5 już jednak zostanie. Zatem czy nie warto wziąć i7 ? Grafika oczywiście podmieniona na Ti. 

 

I jak z ilością RAM'u? 16 lepiej czy 8 wystarczy ?

Edytowane przez tomsonis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wg mnie nie warto brać i7.

2. Wg mnie kończy się powoli era komfortowego grania przy 8GB RAM. Twórcy gier się niestety nie ograniczają, jeśli chodzi o użycie RAM. IMO trzeba już w niebudżetowych konfiguracjach brać 16GB. A jeżeli 8, to 1x8GB żeby się bezboleśnie dawało dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Gry w przewidywalnej przyszłości jeżeli będą wymagać szybszych CPU to szybszych pojedynczych wątków, a nie większych ilości wątków, ponieważ trudno efektywnie podzielić to co się dzieje w typowej grze na dużą ilość wątków i nikomu nie będzie się chciało tego robić dla garstki grających na i7 czy HEDT.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiam się odnośnie tej i7 w wersji z K. Podkrecone i5 ma wydajność i7 bez podkrecania, ale kiedyś jednak jak braknie mocy to i7 mogę podkręcić a i5 już jednak zostanie. Zatem czy nie warto wziąć i7 ? Grafika oczywiście podmieniona na Ti. 

 

I jak z ilością RAM'u? 16 lepiej czy 8 wystarczy ?

 

Ma wydajność... tylko w czym? W syntetykach.

Gry (niestety ale jednak tak jest) nie ogarniają wielordzeniowości ;/

Lepsze zatem mniej rdzeni na większym zegarze z potencjałem OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że ten i7 ma wysokie taktowanie i nie podkręcisz go +1GHz tylko może + 0,3-0,4GHz ponad turbo. Jest to praktycznie procek niepodkręcalny. 

 

Jak zrezygnujesz z i7, bierz ssd 0,5TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten OCZ to niestety 500Watt, chyba ma ok. 3-4lat, wiem że jest modularny a konkretnego modelu nie znam. Więc chyba też do wymiany. 

 

w tym momencie mam evga 500b i daje rade z paluszkiem przy skylaka 6700 gtx970ftw+ i 16gb ramu takze, na wyrost mozna kupowac jak sie chce cichszej pracy albo mysli o sli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie części chce wziąć: 

 

Intel i5-6600K 3.50GHz 6MB BOX

ASRock Z170 EXTREME 4 

Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 

Gigabyte GeForce GTX980Ti 6GB

Crucial 250GB 2,5" SATA SSD BX100 ew. jaka alternatywa??

Thermaltake 630W Smart SE Modular ( Obecnie jest 3-4 letni OCZ 500MXSP )

SilentiumPC Grandis XE1236

 

I obudowa, co jest nie tak z tą AeroCool Strike X One ADVANCED ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...