Skocz do zawartości
Gość pablo27

V-Sync,G-Sync,oraz FreeSync - Czy są to ważne funkcje?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablo27

Czy jak zakupię tańszy monitor bez funkcji G-Sync będę mógł przy karcie GTX970 Ew..innej grać w rozdzielczościach;  

 
Full HD1920 x 1080 lub w przyszłości 4K UHD  3840 x 2160

bez większych zmartwień?To samo pytanie dotyczy się filmów i szybkiego neta?

 

Problem polega na tym,że monitory z funkcją G-Sync są  drogie.Czy ta funkcja jest ważna?

 

Do kart Nvidia czytałem,że monitor  powinien mieć V-Sync,lub G-Sync a do kart AMD FreeSync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie za co odpowiada funckja V-Sync.A co to jest G-Sync i Freesync.  V-Sync masz na każdej karcie bez względu na monitor jaki posiadasz. Włączenie V-sync powoduje to że ilość klatek na sekunde jest zgodna z odświeżaniem monitora i karta nie wysyła kolejnej klatki w połolwie wyświetlania poprzedniej. Dzieki temu nie ma  błędów w wyświetlaniu czyli nie ma rwania obrazu.   G-sync jest usprawnioną technologią i obraz jest płynniejszy i bez błędów nawet jak karta nie jest w stanie generować 60 klatek na sekunda dal 60'hz owego monitora. Dzięki temu masz mniej opóźnień i ogólnie lepszą płynność obrazu.  Jest to po prostu lepszą wersją V-Sync.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil - niezupełnie. V-sync, tak jak napisałeś, jest rozwiązaniem programowym, które powoduje, że gra/aplikacja dostosowuje ilość wyświetlanych klatek na sekundę do parametrów monitora (np 60Hz). Może jednak powodować tzw. stuttering, gdzie część klatek "gubi się" i nie jest w ogóle wyświetlanych, albo też będą wyświetlane dłużej, niż reszta).

 

G-Sync/Freesync zaś, to technologie zawarte w monitorze i polegają na tym, że ten, zamiast mieć stałą wartość Hz, ma zmienną w określonym zakresie, przez co może dostosowywać swoje odświeżanie do tego, co generuje karta graficzna. Dzięki temu likwiduje się zarówno rwanie obrazu, jak i stuttering, ponieważ wyświetlane jest wszystko (w pewnym oczywiście zakresie - przy wartościach powyżej maksymalnej monitora może pojawić się stuttering, poniżej 25-30fps mogą te technologie za to nie zadziałać, ale kto by tam grał w takich warunkach ;) ).

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-sync nie poprawia płynności przy niskiej ilości klatek , nadal masz fazę i rwanie obrazu ze względu na małą ilość klatek. Vsync+ potrójne buforowanie na ogół to połączenie daje świetne rezultaty, brak dziwnych anomalii w płynności i rwania przy zejściu ilości klatek poniżej odświeżania. Czasem może powodować wzrost input laga.

 

Jak ktoś chce sobie zasymulować g-sync przy mniejszej ilości fps to niektóre monitory pozwalają zejść z odświeżaniem nawet do 25hz ,w praktyce przy 40hz gry są niegrywalne.

 

Jest jeszcze virtual v-sync realizuje to integra z cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband jednym słowem warto brać monitor z gsync czy nie warto?

i tak i nie, zalezy do czego i jaki, generalnie g-sync z tego co czytalem zmniejsza input laga, ale ludzie mowia ze i tak unsynced jest lepsze jak g-sync, wiec graja w FPSy na 125fps/144hz z synchonizacja calkowicie wylaczona, przy monitoze 144hz rozdzielanie sie obrazu na ekranie nie jest tak bardzo denerwujace jak to pisza no ale jednak wystepuje btw w grach gdzie nie mamy kamery FP i nie obracamy sie szybko wokol wlasnej osi zjawisko to jest jeszcze mniej odczuwalne. Natomiast przy 60hz mnie juz lekko dokucza ale w sumie obleci

 

nie gralem na gsync, chociaz moim skromnym zdaniem do zastosowania "pro" raczej sugerowalbym tryzmac sie z daleka od jakielkowiek synchronizacji, co innego granie casualowe ;] do casuala zdecydowanie TAK, pytanie czy masz kase by za to placic bo wszytko co nowe tanie nie jest, jakos trzeba kase zarabiac na "gajmerach"

Edytowane przez korgva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Przepraszam,że poruszyłem temat.Na necie chodzi tyle opini na temat G-Sync-a,że ciężko się połapać.

 

Najtańszy monitor AOC 24`` Full HD / 1ms / 144hz / G-Sync`` trezba zapłacić około 1600zł.Jak na moja kieszeń jest  za droga. :sad:

 

Czytałem opinie,że na monitorze 4k rozdzielczość FHD nie jest polecana a cena monitora 4k z G-Sync jest... :zonk:

 

Jak na moją kieszeń G-Sync jest za drogi.Może ktoś ma ``inne zdanie`` i warto zainwestować w taki monitor z G-Sync?

 

To Nvidia POWINNA DBAĆ O KLIJENTÓW i wspomagać montaż funkcji G-Sync w monitorach różnych producentów a nie obciążać ich kosztami,żeby NIE odbijało się to na kieszeniach graczy. :blink:

 

JAKI MONITOR około 24``cale Byście polecili do gier?,ale żeby też do filmów w FullHD się nadawał? Mogę przeznaczyć około 1000zł-jak niewiele przekroczę tą cenę też będzie O.K.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

BenQ XL2411Z

Nowy około 1300zł :/

ale używka 800-1000zł

Do filmów się nadaje pod warunkiem, że nie oglądasz patrząc pod dużym kątem od dołu. 120Hz+strobowanie+Smooth Video Project i film ogląda się znacznie lepiej niż na jakimkolwiek 60Hz.

120Hz i najlepsze strobowanie aktualnie dostępne BenQ Motion Blur Reduction z możliwością własnej regulacji.

Vsync+strobowanie da ci znacznie lepszy efekt niż Gsync czy fresync. Pod warunkiem, że utrzymasz wysoką ilość FPS-80+(przy ustawieniu strobowania dla 60Hz długo nie wytrzymasz, a jeśli zostawisz strobowanie dla 120Hz grając na 60Hz to efekt będzie trochę kiepski).

 

Strobowania nie da się uruchomić razem z gsync/freesync, więc nic nie tracisz.

 

http://www.blurbuste...lur/lightboost/

http://www.blurbuste...aq/60vs120vsLB/

Przykład w pewnym stopniu podobny do strobowania(strobowanie jest znacznie lepsze):

http://www.testufo.c...est=blackframes

Są jeszcze inne dema na tej stronie, więc można potestować(symulacja gsync też jest):

http://www.testufo.c...&max=12&pps=720

 

motion_blur_from_persistence.png

+bezpośredni link do testu żeby obrazki cokolwiek znaczyły

http://www.testufo.com/#test=framerates

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cos powiem od sb jako gracza :D jak grasz w fps to najlepiej wgl bez vsync, potrafi to powodowac opoznienia i irytuje w tego typu grach, spotkalem takie opoznienia w cod, cs, bf (chyba, ze jest tak tylko na moim monitorze) ale mam efekt tak jak ktos powiedzial "jakbym jezdzil kostka masla po lodzie a nie myszka po podkladce" :P

Edytowane przez kravter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband jednym słowem warto brać monitor z gsync czy nie warto?

Z mojego pkt widzenia jeżeli masz dwie wersje monitora z matrycą, która cie interesuje i dopłata do gsync jest niewielka to lepiej mieć gsync niż go nie mieć. Pomim , że gsync też nie zawsze działa lub działa prawidłowo. Nie warto iść na kompromis w kwestii matrycy byleby mieć gsync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kumpel zastanawia się nad zakupem asus pg279q i pyta o radę czy wart jest on swojej ceny czy lepiej wybrać coś innego? A może poczekać na 4k? Sprzęt ma podobny do mojego oprócz monitora bo obecnie siedzi na fhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel zastanawia się nad zakupem asus pg279q i pyta o radę czy wart jest on swojej ceny czy lepiej wybrać coś innego? A może poczekać na 4k? Sprzęt ma podobny do mojego oprócz monitora bo obecnie siedzi na fhd

To jest ips więc konstrast i czerń lipa. Na niskim poziomie jaśności czerń jest i tak dobra jak na ips, kontrast pod 1200 czyli max dla ips. Jak to komuś nie przeszkadza oraz "srebrzenie" to może brać. Ja osobiście nie toleruje ips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pytam gdyż masz obycie z monitorami który Ty bys obecnie wybrał czy lepiej przemeczyc się na fhd do Pascala i 4k i dopiero wtedy zmieniać. Chyba to będzie najlepsza opcja?

 

I to nie jest tak że kumpla stać bo zarabia krocie tylko naciułał kasiore na zmianę w kompie i się zastanawia co wybrać.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Boże, widzisz i nie grzmisz... Rozumiem zapożyczenia, ale to już ostra przesada.

Zapożyczenia? Zapożyczenia skąd? Podaj mi język z jakiego wziąłem to zapożyczenie jak już chcesz się popisać i nawtykać.

Stroboskop->efekt stroboskopowy->strobowanie

Wiem, że takiego wyrazu nie ma, ale nie ma dla niego jakiegokolwiek zamiennika. Dlatego, posługuję się neologizmem. Nie mam zamiaru za każdym razem pisać dwóch linijek tekstu zamiast "strobowanie".

Rozumiem, że dla ciebie może to być przesada skoro nazwałeś neologizm zapożyczeniem. Pierwszy raz spotkałem się żeby komukolwiek ten zwrot przeszkadzał, a jest on zawsze używany do opisu "strobowania".

Jeśli strobowanie cię razi to zaproponuj ładniejszy wyraz może mi się spodoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

migotanie? ja czytalem cos takiego ze migotanie owsze "tuszuje" efekt blur ale bardzo zle wyplywa na oczy i je meczy ;] pozatym to tylko ukrywa a nie naprawia sam fakt istnienia bluru w matrycy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Zwykłe migotanie nie daje efektu stroboskopowego i tak jak napisałeś męczy wzrok, więc tutaj takie określenie wprowadzało, by w błąd i ludzie zaczęliby przeglądać monitory bez flicker free.

Motion Blur o którym mowa nie istnieje w samej matrycy. Wynika z zasady działania wyświetlaczy(sample & hold) i sposobu postrzegania człowieka. Dopóki nie zostanie wymyślony wyświetlacz działający na zupełnie innej zasadzie zostaje ci stroboskop.

Rozmycie/zmiana stanu pixeli wynikające z czasu reakcji matrycy widoczne jest także podczas wykorzystywania efektu stroboskopowego jako ślad ciągnący się za obiektem, na OLEDach już nie powinno być tego efektu, a VA i IPS średnio z tego powodu nadają się do strobowania bo ciągnie się pokaźny ślad za obrazem, nawet na BenQ XL2411Z z wyłączonym AMA wygląda to znacznie gorzej. Tak, owszem ten blur jest odrobinę zamaskowany, dzięki stroboskopowi, ale używa się go głównie do pozbycia się Motion Blura, dlatego też nazwa BenQ Motion Blur Reduction.

http://www.blurbusters.com/faq/oled-motion-blur/

 

http://hdtvpolska.com/MEGATEST/lgoled930/63.png

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

mam pisać błyskanie? nie, dzięki. Jeśli lubisz zabawę pomyjami to tak trzymaj.

 

PS: Bardzo dużo dowiedziałem się z twojej historii (nic)

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale dla mnie kto poleca monitory TN na żadnym forum nie będzie powaznie traktowany. Chociaż nie wiem ile byś argumentów za tym BenQ dał to i tak TN mnie odrzuca u każdego u kogo zobacze. Ale to też  moje zboczenie takie jeśli chodzi o jakość obrazu. Sam długo czekam z wymiana IPS, który też ma swoje wady. Póki co nic mnie nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Też mnie odrzuca TN u innych, ale IPS i VA także. Ludzie po prostu nie kalibrują monitorów i wygląda to na ogól kiepsko, a sama matryca jest zakurzona i poplamiona. Ja osobiście nie widzę różnicy w kolorach między skalibrowanym VA, a TN (mówimy tu o monitorach, które posiadam i kalibrowałem, nie o szrocie za 300zł).

 

Na żadnym forum nie będzie traktowany poważnie? Na każdym forum będzie traktowany poważnie, oprócz "wybrańców PurePC", ale ostatnio są oni tutaj jakby mniej aktywni->może argumenty zaczęły docierać? Zajrzyj na jakiekolwiek inne forum to się pewnie zdziwisz.

 

Twoja prywatna subiektywna ocena nie świadczy o tym, że TN to złe monitory. Dla mnie VA i IPS są beznadziejne bo widać na nich kupę zamiast obiektów w ruchu, a kolory i tak są marginalnie lepsze, ale nie czepiam się jeśli ktoś je poleca bo ma do tego prawo(na ogół ich fani zapominają wspomnieć o srebrzeniu, black crashu, bleedingu, TN wcale aż tak źle na ich tle nie wypada. Upowszechnią się OLEDy, pozamiatają rynek i będzie spokój.

 

Zwróć uwagę, że jeszcze pół roku temu pod propozycją TN 120Hz, zawsze było kilka postów -> człowiek więcej niż 60Hz nie widzi, TN są złe, kolory, kolory, kolory, znajomy okulista to mówił to i tamto. Teraz jest cisza i nikt się nie czepia. No, może oprócz ciebie.

 

Pytanie retoryczne:

Obchodzi cię jakie ma kolory coś takiego?

post-205422-0-56010400-1456622417.png

Ja, gdy widzę coś takiego to ostatnia rzecz na którą zwracam uwagę to kolory. Rozluźniam oczy i patrze w stronę monitora bo od skupiania na obrazie oczy zaczynają boleć,a i tak nie ma różnicy czy się patrzę w ekran czy tylko w jego stronę bo wszystko jest rozmyte tak czy siak. W sumie zdałem sobie sprawę z tego, że tak robię dopiero jak zmieniłem monitor i zacząłem się patrzeć w obraz tak jak należy.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty chłopie [ciach!]lisz.

 

Mów o konkretach. Co to jest TN? Podaj model! Jak porównasz tego BenQ z takim Dell z serii U to zobaczysz różnicę między nimi w kolorach, a szybkość w obu jest wystarczająca, żeby nie było efektu rozmazania o którym mówisz. No powiedz że zobaczysz różnicę między 5 a 15ms to dostaniesz Nobla. Taka jest różnica między dobrym IPS a przyspieszonym TN.

 

I nie, nie chodzi mi o to, że TN jest kompletnie do bani. BenQ XL2420G jest spoko, nawet BenQ XL2430T ujdzie. Tylko już swoje kosztują. Ten BenQ XL2411Z o którym mówisz ma tylko szybką matrycę a poza tym:

- tragedia z podświetleniem matrycy, ma (miał) ogromne różnice między podświetleniem środka a krańców

- spróbuj to skalibrować i zobacz jakie ma odchyłki w kolorach

- przeczytaj jaki ma realny kontrast (600:1?)

 

Po tych faktach, tak, to są fakty powiedz mi że ten monitor jest w czymś lepszy. Może i szybciej zobaczysz przeciwnika w grze dzięki 144Hz, ale zastanawiałbym się czy w ogóle go zobaczysz ;) Mów o faktach chłopie, a nie uogólniasz VA/IPS.

Edytowane przez Bonusso3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nemayu, troche dystansu moze? bo to wyglada jakbys naczytal sie jakiejs gamingowej paplaniny i na sile komus wmawial ze czarne jest biale.

 

Jak w ogole mozna powiedziec ze TN ma dobre kolory? Kupilem tego naj naj benq 144Hz i na nim gralem w FPS monitor bez kalibracji wyswietlal obraz jakby byl uszkodzony... dopiero po skalibtowaniu dalo sie przezyc... ale mam rowniez benq i della na va a rowniez necan na ips i ten pro gamingowy benq na tn z 144 jest mega ch... jedyne co w nim jest dobre to 144hz i szybka matryca dlatego tez kupilem go do fps...

 

natomias nawet do filmow sie ten kmiot nie nadaje bo ma tak male katy widzenia ze z lozka nic nie widac na monitorze... do gier jest bdb ale bola od niego oczy i to bardzo... do jakiegokolwiek innego zastosowania wlacznie z grami nie-fps te monitory na va i ips sa duzo lepsze...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

korgva, może rzeczywiście miałeś uszkodzony monitor... (też miałem, serwis BenQ wymienił na nowy)

"to wyglada jakbys naczytal sie jakiejs gamingowej paplaniny i na sile komus wmawial ze czarne jest biale"

To, że fakty tak dla ciebie wyglądają no to przykro mi bardzo. Specjalnie wklejam linki do testów, a ty swoje.

"troche dystansu moze?"

Dystans mam, ale za to ty poczułeś się jakoś jakby dziwnie urażony.

Odnośnie tego, że bolą cię oczy. To akurat nie jest wina monitora. Bo mnie nie bolą, a potrafię spędzić przy nim kilka godzin. Ustaw go tak jak trzeba, a nie "po skalibtowaniu dalo sie przezyc... ".

Bonusso3

"BenQ XL2420G jest spoko, nawet BenQ XL2430T ujdzie"

Skoro XL2420G jest spoko i XL2430T też to znaczy, że oficjalnie przyznałeś mi rację. Bo obraz wyświetlają identyczny jak XL2411Z.

http://cdn.overclock.net/a/a0/500x1000px-LL-a0cfc459_BenqXL2420GServiceMenuFactoryMode.jpeg

http://i.imgur.com/40qXABV.gif

http://i58.tinypic.com/2rr40tf.jpg

http://i.imgur.com/qTL8aK8.jpg
Historyjkę z podświetleniem sobie wymyśliłeś tak samo jak różnicę w obrazie.

"No powiedz że zobaczysz różnicę między 5 a 15ms to dostaniesz Nobla. "

Już wcześniej napisałem, że różnicę widzę(najwidoczniej nawet nie przeczytałeś mojej wypowiedzi). Widzę ogromną różnicę pomiędzy AMA: high, a AMA: off, a różnica wynosi zapewne nie więcej niż 5ms Wejdź na blurbusters to tam każdy napisze ci, że widzi różnicę. Przy 15ms smużenie jest tak tragiczne, że gołym okiem widać jak zostają ślady po obrazie, a ty mi tu próbujesz wcisnąć, że nie ma różnicy.

Chciałeś rozmawiać o faktach, a wkleiłeś stek bzdur. Wróć jak zechcesz rozmawiać o faktach

 

"Po tych bzdurach, tak, to są bzdury powiedz mi że ten monitor jest w czymś lepszy. Może i szybciej zobaczysz przeciwnika w grze dzięki 144Hz(sam sobie podałeś), ale zastanawiałbym się czy w ogóle go zobaczysz(czemu miałbym go nie zobaczyć? Sugerujesz, że TN nie wyświetla obrazu?)  Mów o faktach chłopie, a nie uogólniasz VA/IPS."

Tak jak pisałem jest lepszy w:

-płynności obrazu

-jakości obrazu podczas ruchu

(dwie najważniejsze rzeczy podczas grania. Stwierdzam, że żaden IPS/VA nie będzie w tym lepszy, nie uogólniam-> biorę pod uwagę wszystkie monitory IPS/VA z racji tego w jaki sposób są wykonane i w jaki sposób wpływa to na ich pracę->jest to fizycznie niemożliwe)

-"BenQ XL2420G jest spoko" ~Bonusso3

 

Odnośnie odchyłek w kolorach. To jest monitor do grania, nie do pracy w drukarni czy jako grafik. U mnie każdy kolor się zgadza, a czy jest o 0,5% mniej różowy niż oryginalny róż to mnie to nie obchodzi (większości ludzi też nie->monitory kalibruje stanowcza mniejszość) Nawet kamera i aparat wypacza kolory więc o czym my rozmawiamy?

 

Prawie zapomniałem:

"Jak porównasz tego BenQ z takim Dell z serii U to zobaczysz różnicę między nimi w kolorach"

Specjalnie dla ciebie jakby na życzenie bo modele się zgadzają i nawet po polsku:

Odnośnie widzenia różnicy w kolorach... Widzę różnicę w kolorach nawet między dwoma monitorami jednego modelu, ale co w związku z tym, że jest różnica?

Nie napisaliście, że człowiek widzi maksymalnie 60Hz. Tyle dobrego.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaczyna zastanawiać, czy ktoś tu już nie popada w skrajności.

 

Zaodrze pytał się o asusa pg279q - jeden z lepszych monitorów 1440p na rynku - to zaczęły się złorzeczenia na IPS-a, VA ...

To może skończmy z tymi "ciankimi" monitorami i zacznijmy proponować tylko OLEDy, bo widzę, że przy Waszych rozważaniach nawet EIZO CS2420 wyjdzie, że to bida z nędzą z marnym kontrastem 1000:1, marnymi 60Hz, żałosną matrycą 15ms i jebitną plamką 0,27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korgva, może rzeczywiście miałeś uszkodzony monitor... [°°°]]

a moze ty masz uszkodzone cos pod czaszka a nie ja monitor... he?

 

to nie ja poczulem sie urazony tylko ty masz problem z zaakceptowaniem rzeczywistosci bo kupiles sobie progamingowy monitor i na sile ludzom wmawiasz ze 6bitowy szitowy panel jest we wszytkim lepszy jak 10bitowy panel ips w monitorze eizo kosztujacym 10k... tak tak dla ciebie najwazniejsze sa heady w cs i nic innego cie nie opchodzi, ale wiesz co? poza cs komputery tez sluza do innych zastosowan/gier itd..

Edytowane przez korgva
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma co się spinać. Kolega sobie kupił BenQ i dla niego jest najlepszy więc niech żyje sobie w takim przekonaniu. Jego sprawa. Trochę popadamy w w skrajności ;) Skończmy ten temat bo do niczego to nie prowadzi. Ja też nie jestem ekspertem żeby komuś zrobić wykład dlaczego monitor X jest lepszy od Y. Z taką wiedzą jaką posiadam w życiu nie brałbym tego BenQ, ani żadnego innego monitoro-podobnego szitu 144Hz do 1200-1400zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Nigdzie nie napisałem, że jest do wszystkiego najlepszy. Wyszczególniłem dokładnie do czego się on nadaje (gry, oglądanie filmów z SVP), a wy próbujecie udowodnić, że TN nie nadaje się do profesjonalnych zastosowań, reprodukcji barw, itd bo ma słabe kąty widzenia i podobno słabe kolory, ale jednocześnie twierdzicie, że monitory posiadające dokładnie tą samą matrycę i jakość obrazu, mimo wszystko ten obraz mają lepszy...

 

Ja o jednym wy o drugim. Próbujecie mi udowodnić(a może sami sobie?) coś o czym nawet nie pisałem.

Odnośnie "Zaodrze pytał się o asusa pg279q"

Ja pisałem do pablo27 i mój post tyczył się głównie tego, że nie warto dopłacać do Gsync(jak gsync to granie) lepiej kupić coś z backlight strobe, a na pewno póki co taniej.

Nic nie poradzę, że tam gdzie mowa o TN 120Hz zawsze pojawi się ktoś kto napisze "TN jest do [gluteus maximus]" i na tym zakończy swoją wypowiedź albo zacznie pisać o tworzeniu grafiki, reprodukcji kolorów, gdzie potrzeba monitora za 2-3 razy tyle pieniędzy.

 

Bonusso3- "Z taką wiedzą jaką posiadam w życiu nie brałbym tego BenQ, ani żadnego innego monitoro-podobnego szitu 144Hz do 1200-1400zł "

Najwyższa pora poszerzyć wiedzę. Skoro 2 monitory z identyczną matrycą oceniasz zupełnie różnie, mimo tego, że różnią się jedynie obudową, odbiornikiem Nvidia 3D vision, wejściem DisplayPort i wersją Motion Blur Reduction i ceną, a jako zaletę podajesz lepszy obraz... Do wiadomości, że monitory posiadają identyczny panel i scaler się nawet nie odniosłeś... Szkoda gadać.

 

"ty masz problem z zaakceptowaniem rzeczywistosci bo kupiles sobie progamingowy monitor i na sile ludzom wmawiasz ze 6bitowy szitowy panel jest we wszytkim lepszy jak 10bitowy panel ips w monitorze eizo kosztujacym 10k"~korgva

Dobrze, że napomknąłeś o akceptowaniu rzeczywistości. Przyjmij do wiadomości, że rzeczywistość jest taka, że napisałem, że Monitory 120Hz ze strobowaniem są bardzo dobrze do grania i oglądania filmów z wykorzystaniem Smooth Video Project. Napisałem też, że monitory TN są o wiele lepsze zakładając, że wykorzystujemy backlight strobe. Resztę sobie dodałeś żeby mieć o czym napisać bo ani razu nie podałeś kontrargumentu. Jedynie prowadziłeś rozmowę sam se sobą wykorzystując mój nick.

 

PS: Może nie zauważyliście, ale przytaknęliście mi, że monitor bardzo dobrze nadaje się do grania i zaczęliście odpowiadać na swoje własne wymyślone argumenty, które nie tyczyły się tematu, a teraz postanowiliście "to" zakończyć- no i bardzo dobrze, ale teraz możecie zacząć podawać kontrargumenty dotyczące tematu->na tym polega dyskusja.

 

Aktualnie znowu jest promocja z okazji IEM (dobra okazja do zakupu monitora->nowy w cenie używanego):

http://cybersport.pl/46650/promocja-na-monitory-benq-z-okazji-iem-katowice/

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...