Skocz do zawartości
baba12

Kamera internetowa jako dobry aparat ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym z racji ceny zrobić z kamery internetowej aparat. Wstępnie miałem kupić aparat ale może uda się taniej kupić kamerę z taką funkcją a zdjęcia będą podobnej jakości.

 

Zdjęcia będą robione na statywie w ciemnych warunkach.

 

 

- Samsung Galaxy S6, (zastanawiałem się aby w przy okazji wymnieć telefon)

- lustrzanka/ cyfrówka do 1tys zł

- bądź jakaś kamera internetowa, bądź aparat podpięty na stałe pod kompa. w cenie trochę mniejszej jak reszta.

 

Uda się takie coś zrobić ??

 

Ewentualnie jak to się ma do SONY CYBER SHOT DSC-QX10 ?

Edytowane przez baba12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZego to zdjęcia mają być i co to znaczy ciemne warunki, kamery internetowe ze swoimi matrycami i [ciach!]ianym użytecznym ISO nie nadają się do takich zastosowań.

Edytowane przez sanoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał @sanoj Jak dla mnie tylko lustrzanka bo nawet statyw nie zapewni przyzwoitej jakości przy długich czasach naświetlenie i beznadziejnym ISO kamerek internetowych. Szum wprowadzony przez przetwornik kamerki podczas długiego naświetlania skutecznie zniszczy zdjęcie, podobnie będzie ze smartfonem. Sony jest tu jakimś kompromisem choć za te pieniądze można kupić przyzwoite używane "lustro"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę.

 

Rozważam jeszcze smartfona, S6 radzi Sb całkiem nieźle w trudnych warunkach.

 

Zdjęcia będą robione obrazom na szkle/szybie, obrazy są podświetlane diodami LED i tylko to światło będzie wykorzystane do zjdęcia. Format A4. Jaki aparat podolał by temu zadaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego tego typ fotek będziesz potrzebował filtra polaryzacyjnego (unikniesz odbić w szkle)

Do wydruku A4 musisz patrzeć coś powyżej 8,7 magapiksela np. Canon 1100D

http://allegro.pl/aparaty-cyfrowe-110618?string=canon%201100&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-fuzzy-v1-ele-1-5-0205&order=m


P.S. tu masz wyszczególnione formaty jakie można uzyskać w zależności od rozdzielczości zdjęcia

 

http://www.fizykon.org/foto/pfc_obrobka_fotografii_przeliczanie_pikseli_na_cm.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę.

 

Rozważam jeszcze smartfona, S6 radzi Sb całkiem nieźle w trudnych warunkach.

 

Zdjęcia będą robione obrazom na szkle/szybie, obrazy są podświetlane diodami LED i tylko to światło będzie wykorzystane do zjdęcia. Format A4. Jaki aparat podolał by temu zadaniu ?

 

 

Oj to w takich warunkach oświetleniowych odpadają jakiekolwiek kamerki internetowe i telefony... lustrzanka, tryb manual i pojęcie o rodzajach pomiaru światła by to miało jakąś jakość. Tak jak wyżej kolega napisał, polarka na szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tz tak. Format obrazu będzie A4, zdjęcie będzie robione z odległości 1-2m od obrazu. Zdjęcia nie będą drukowane, będą tylko i wyłącznie na PC.

 

Mówicie o filtrze polaryzacyjnym, lecz te obrazy będą podświetlane LEDami czyli nie mogę używać lampy w aparacie.

 

Mniej więcej będzie to coś takiego: 

 

post-182014-0-77938000-1456756401_thumb.jpg

 

 

Tylko tutaj jest jasno w pokoju, Ja będę chciał robić w ciemności dla lepszego efektu led.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobry sprzęt jak na kompakta przystało (tylko trochę drogo). Imo załatwi sprawę i z twoją wiedzą nie ma co się szarpać na lustrzanki, można też rozważyć jakiegoś prostego bezlusterkowca w tym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...