Jump to content
baba12

Kamera internetowa jako dobry aparat ?

Recommended Posts

Witam, chciałbym z racji ceny zrobić z kamery internetowej aparat. Wstępnie miałem kupić aparat ale może uda się taniej kupić kamerę z taką funkcją a zdjęcia będą podobnej jakości.

Zdjęcia będą robione na statywie w ciemnych warunkach.

- Samsung Galaxy S6, (zastanawiałem się aby w przy okazji wymnieć telefon)

- lustrzanka/ cyfrówka do 1tys zł

- bądź jakaś kamera internetowa, bądź aparat podpięty na stałe pod kompa. w cenie trochę mniejszej jak reszta.

Uda się takie coś zrobić ??

Ewentualnie jak to się ma do SONY CYBER SHOT DSC-QX10 ?

Edited by baba12

Dokładnie tak jak napisał @sanoj Jak dla mnie tylko lustrzanka bo nawet statyw nie zapewni przyzwoitej jakości przy długich czasach naświetlenie i beznadziejnym ISO kamerek internetowych. Szum wprowadzony przez przetwornik kamerki podczas długiego naświetlania skutecznie zniszczy zdjęcie, podobnie będzie ze smartfonem. Sony jest tu jakimś kompromisem choć za te pieniądze można kupić przyzwoite używane "lustro"

Też tak myślę.

Rozważam jeszcze smartfona, S6 radzi Sb całkiem nieźle w trudnych warunkach.

Zdjęcia będą robione obrazom na szkle/szybie, obrazy są podświetlane diodami LED i tylko to światło będzie wykorzystane do zjdęcia. Format A4. Jaki aparat podolał by temu zadaniu ?

Do tego tego typ fotek będziesz potrzebował filtra polaryzacyjnego (unikniesz odbić w szkle)

Do wydruku A4 musisz patrzeć coś powyżej 8,7 magapiksela np. Canon 1100D

http://allegro.pl/aparaty-cyfrowe-110618?string=canon%201100&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-fuzzy-v1-ele-1-5-0205&order=m

P.S. tu masz wyszczególnione formaty jakie można uzyskać w zależności od rozdzielczości zdjęcia

http://www.fizykon.org/foto/pfc_obrobka_fotografii_przeliczanie_pikseli_na_cm.htm

Też tak myślę.

Rozważam jeszcze smartfona, S6 radzi Sb całkiem nieźle w trudnych warunkach.

Zdjęcia będą robione obrazom na szkle/szybie, obrazy są podświetlane diodami LED i tylko to światło będzie wykorzystane do zjdęcia. Format A4. Jaki aparat podolał by temu zadaniu ?

Oj to w takich warunkach oświetleniowych odpadają jakiekolwiek kamerki internetowe i telefony... lustrzanka, tryb manual i pojęcie o rodzajach pomiaru światła by to miało jakąś jakość. Tak jak wyżej kolega napisał, polarka na szkło.

Tz tak. Format obrazu będzie A4, zdjęcie będzie robione z odległości 1-2m od obrazu. Zdjęcia nie będą drukowane, będą tylko i wyłącznie na PC.

Mówicie o filtrze polaryzacyjnym, lecz te obrazy będą podświetlane LEDami czyli nie mogę używać lampy w aparacie.

Mniej więcej będzie to coś takiego: 

post-182014-0-77938000-1456756401_thumb.jpg

Tylko tutaj jest jasno w pokoju, Ja będę chciał robić w ciemności dla lepszego efektu led.

To jest bardzo dobry sprzęt jak na kompakta przystało (tylko trochę drogo). Imo załatwi sprawę i z twoją wiedzą nie ma co się szarpać na lustrzanki, można też rozważyć jakiegoś prostego bezlusterkowca w tym budżecie.