Skocz do zawartości
bullka

Router LTE z wbudowanym modemem czy router LTE + modem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem jak w temacie co lepiej kupić router z wbudowanym modemem LTE cz oddzielnie kupić router i oddzielnie modem. Mam kartę PLAY. Wi-fi musi docierać parę pokoi dalej i przejść przez parę ścian. Co w tym przypadku będzie lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router xDSL z opcjonalnym modemem LTE USB moim zdaniem jest praktyczniejszy bo w przyszłości przy zmianie internetu na xDSL nie musisz zmieniać routera. Zaletą routera dedykowanego routera LTE jest prawdopodobnie mniej problemowa praca (z modemami USB bywają od czasu do czasu chocki klocki). Pytanie także ile masz kasy do wydania. Czy interesuje Cię Wifi 2.4 czy 5 GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako takiego limitu kasy nie mam ale dobrze by było jak bym się zamknął w 300 zł ale jak sprawdzałem routery z wbudowanym modemem to kosztują koło 500 zł. Zależy mi aby działało to jak najlepiej tzn. w pomieszczeniu najdalej oddalonym od routera (około 20 m i po drodze parę ścian) i jeśli zapewni to router z wbudowanym modemem to jestem w stanie wydać więcej. Dobrze by było jakby router miał możliwość wymiany anten co przyda się w przypadku problemów z jakością sygnału. Jak mielibyście jakieś konkretne propozycje co do routerów i modemów to podawajcie bo mówiąc szczerze nie za bardzo znam się na temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę ścian... Ale ile to jest parę? Bo jak na przykład 7 to żaden router nie zapewni Ci dobrego pokrycia wifi. natomiast dwa taniej routery zrobią to prawie na pewno. Jeden router tam gdzie źródło i drugi np. 841N jako bridge żeby pokryć to gdzie nie sięga ten pierwszy. Wydawanie dużej kasy na router jeżeli jedynym celem ma być dobre pokrycie wifi to nie jest optymalny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebny Ci router ADSL i wystarczy Ci radio 2.4GHz to od siebie mogę polecić Asus RT-N18U, jesli zalezy Ci na radiu 5Ghz to z kolei mogę polecić RT-AC56U lub droższego AC68U. Co do zasięgu to nikt Ci nie odpowie czy w Twoich warunkach, któryś z tych routerów zda egzamin. Dobrze wiesz, że zasięg zależy od wielu czynników. Najlepiej zamówić router przez internet i w przypadku gdyby Cię jego wydajność/zasięg nie satysfakcjonowały możesz go po prostu oddać. Prawda jest taka, że moc radia w nowych routerach została ograniczona w stosunku do tego co oferowały routery jakieś np. 10 lat temu - wszystkiemu winne przepisy. Do tego dochodzi kwestia długości fali 5ghz, która jest bardziej podatna na tłumienie niż fala 2.4Ghz.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...