Skocz do zawartości
feriak

Laptop około 3000 do gier, filmów, przegladarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Chcę kupic laptopa 15,6 cali na firmę.

Preferowany Asus, Acer lub Lenovo. Będzie pracował przeważnie na kablu.

Matryca matowa, najlepiej FHD.

Procesor i5-5200u w górę.

Geforce minimum 940m (840m jaka różnica? Będą grane gry)

Ram 8gb+

Koniecznie z systemem, najlepiej W10.

Ważne by był solidnie wykonany i wyglądał ładnie (dobrze gdyby był biały - będzie w dużej mierze używany przez kobietę) Może alu?

Chcę dokupić do niego dysk SSD cruciala, bo czytałem, że wbudowane dyski SSD są słabszej jakości.

Czyli laptop około 2,5k + 350pln dysk. Tak żeby zamknąć się w 3000 pln.

 

Co polecacie?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będą grane gry, to FHD i seria GT się nie nadaje do typowego grania. Obniża wydajność.

ASUS R510JX-XX042H-8 i5-4200H/8GB/1TB/Win8 GTX950

Z mocnym procesorem i5H pełne wysokie taktowanie, oraz grafika z serii GTX - bardziej pod gry, mocniejsza od powyższych GT nawet ok 75% - dużo. System w zestawie.

 

Albo ten:
Lenovo Ideapad 700-15 i5-6300/8GB/1TB/Win10 GTX950 Biały FHD IPS

Ładny design i stylistyka. Matryca FullHD matowa IPS - (są lepsze jakościowo niż TN-ki powyższe). Procesor mocny 6-tej generacji skylake 4-rdzenie 4-wątki, grafika z serii GTX mocna jak wyzej. System w zestawie. Możliwość rozbudowy zawsze o dysk SSD - ma wolny slot pod M.2, więc możesz mieć 2 dyski wewnątrz. SSD możesz dokupić zawsze innych podzespołów nie zmienisz - są wlutowane w płytę główną i w nie warto inwestować na początku.

 

Róznica GT940M vs GTX950M:
http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3139&gid2=2802&compare=geforce-gtx-950m-v2-2gb-vs-geforce-940m-2gb

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje.

 

@Prosaid jakoś nie jestem przekonany do radeonów... ale sam laptop na plus, gdyby nie ta karta.

Jaka jest różnica między 840 a 940 gt? Czy w grach typu heroes of the storm, diablo 3, overwatch będzie ona odczuwalna? W przypadku 840 jest FHD, a tak jak mówił @wmk matryca fhd obniża wydajność

W Wieśka i tak raczej nie pogram na żadnym z tych sprzętów.

 

@wmk

Ten lenovo jest super, niestety na razie przekracza budżet i nie ma napędu dvd, który chciałbym żeby laptop już zawierał. Gdyby miał dvd myślę, że byłby skłonny poczekać miesiąc i dołożyć do niego brakującą kwotę.

 

Co do montażu SSD to rozumiem, że kupując system z preinstalowanym systemem sklep (tu xkom) przeinstaluje system z HDD na SSD i nie będę musiał w domu sam walczyć z systemem?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie - nie, nie możesz.

Co do napędów - aktualnie się odchodzi od nich w laptopach kosztem obudowy slim/miejsca na dodatkowy wentylator/slot pod drugi dysk SSD jak tutaj - M.2.
Raczej mało kto z nich korzysta.
Co do napędu, nie jest to także problemem bo można zawsze zakupić napęd zewnętrzny - wiadomo, że nie zawsze się go używa i zabiera ze sobą - co także obniży wagę:
ASUS SDRW-08D2S-U Slim USB biały BOX

i to nawet biały pod kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prosaid OK, czyli jednak muszę wziąc z systemem, bo będzie kupowany na firmę więc musi być legalnie :)

 

@wmk co do napędu to, po przeanalizowaniu tego co napisałeś przyznaję rację. Faktycznie to wygodniejsze, bo mogę dorzucić sobie dysk SSD i na nim pracować a HDD nie muszę wyjmować, tylko zostanie w środku jako zbiornik zdjęc,filmow, seriali itp jeśli w środku są dwa miejsce.

 

A jak z jakością wykonania tego Lenovo, które podałeś? Aktualnie mam lenovo b590 za 1zl z t-mobile ;) ma ze 2 lata już, ale to raczej taka plastikowa zabawka niz sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałbym wykonania do innych modeli, bo to jest nowy model i nie ma jeszcze jego testów. Jeśli jesteś nim zainteresowany to proponuję zamówić z odbiorem w salonie/osobistym i zobaczyć na żywo własnym okiem. Możesz wtedy zrezygnować z kupna jak nie będzie Ci odpowiadał, albo dokonać zwrotu - masz na to 14 dni od zakupu przy zamówieniu przez internet.

 

Wciąż podany jest także jeszcze mocny Asus z GTX'em, który jak już wyżej podałem jest sporo mocniejszy od serii GT.

Ewentualnie bez ograniczenia gwarancji przy zakupie na firmę zostaje Ci:
Acer E5-572G i5-4210M/8GB/500/DVD-RW/Win8X GT840M FHD

Grafika oczywiście słabsza od GTX'ów, jest na poziomie GT940M także - która jest jej re-brandem, wydajność porównywalna. Tutaj masz mocniejszy procesor od typowych ulv-ek, jest to wersja M o pełnym taktowaniu 2-rdzeni 4-wątków. Pojemna bateria. System w zestawie. Pełna gwarancja 2-letnia przy zakupie na f.vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...