Skocz do zawartości
tomasz_lbn

jaki zasilacz do mojego zestawu + GTX 970 OC

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

potrzebuje pomocy w doborze zasilacza do mojego zestawu, kupiłem dziś nowa kartę Asus gtx 970 OC series, 4Gb i niestety nie pasuje wtyczka zasilająca, zasilacz ma już parę lat więc podjąłem decyzję ze dla świętego spokoju go wymienię tylko nie bardzo wiem na co, z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki,

właśnie czytałem o tym SilentiumPc Vero M1 i miałem się o niego zapytać na forum ale mnie ubiegłeś, na razie chyba będę go obstawiał chyba że ktoś zaproponuje jeszcze jakąś sensowną alternatywę.

Myślisz że spokojnie zapewni stabilną pracę nawet w stresie przy gtx 970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, bo wyższa sprawność zasilacza oznacza, że mniej energii zmarnuje się i zostanie odprowadzone w postaci ciepła, czyli masz niższe temperatury w zasilaczu i dłuższą żywotność komponentów. W rachunku za prąd różnicy nie odczujesz między Bronze a Gold, jeśli komp nie chodzi 24/7. Vero to budżetówka, a na zasilaczu akurat nie warto oszczędzać, bo to się czasem mści. Nie mówię, że Vero jest zły, bo kompa nie spali i generalnie ma co trzeba, ale jakoś nie ufam takim konstrukcjom.

 

Edit: Jeśli chcesz jednak to Vero M1, to sprawdź, czy to jest rewizja 1 czy 2, bo różnica jednak jest:

 

 

www.overclock.pl/articles/show/id/779,8,8,podsumowanie

 

www.overclock.pl/articles/show/id/684,14,14,podsumowanie

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiąc ze kompa nie spali, masz na myśli zabezpieczenia jakie są w nim zastosowane? ja ogólnie tez wole solidniejsze konstrukcje, a co byś mógł polecić pod moje graty tak żeby spać spokojnie?

 

nie widziałem ze w między czasie edytowałes... jak najłatwiej sprawdzić ta rew.?

Edytowane przez sowix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład:

 

550 W:

 

www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-550w-fully-modular-135mm-80-gold-p1-550b-befx-628157/

 

albo bardziej przyszłościowo 650 W, gdybyś kiedyś wymienił gtx 970 na bardziej prądożerną kartę:

 

www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-650w-fully-modular-135mm-80-gold-p1-650b-befx-628156/

 

Oba na platformie Seasonica.

 

Edit: O rewizję Vero M1 pytaj sprzedawcę, jeśli nie ma tej informacji w opisie produktu.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie drzwiami to oknem

http://forum.purepc.pl/topic/371148-karta-graficzna-gtx-970-brak-2-pon%C3%B3w-zasilania/

 

Na przykład:

 

550 W:

 

www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-550w-fully-modular-135mm-80-gold-p1-550b-befx-628157/

 

albo bardziej przyszłościowo 650 W

550W to już przyszłościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie drzwiami to oknem

 

 

a tobie o co chodzi... to jest dział co kupić, to sie chyba pytam co kupić? czegoś nie rozumiesz...? temat z odnosnika zszedł na jakąś ambicjonalną rozmowę co dla niektórych to nie bede sie z nimi licytował, szkoda czasu  ;)

 

Dla zainteresowanych tematem: kupiłem VERO M1 600W, zobaczymy jak się będzie sprawował.

Pozdrawiam

Edytowane przez sowix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...