Skocz do zawartości
rafluk75

Chłodzenie do i5-6500

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam jakie wybrać chłodzenie do procesora i5-6500 zamiast boxowego.

W zestawach na PPC polecany jest SPC Fortis 3 HE1425, ale jest on sporych rozmiarów.

 

Znalazłem dwa chłodzenia w wersjach slim:

Be Quiet! Shadow Rock Slim

Noctua NH-U12S

 

Ciekawy jestem jak wypadają te chłodzenia w porównaniu z w/w Fortisem. Priorytetem dla mnie jest cisza.

Edytowane przez rafluk75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego Skylake'a chłodzę Spartanem Pro v2, nie widziałem więcej jak 50*C na rdzeniach, a wentylator nie rozkręca się powyżej 1100rpm. 

Proce chłodne, brak OC, toteż nie widzę sensu ładować tam chłodziwa za 150-250zł. 

 

Proponuję nowość

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-3-pro-he1024-spc146-858457/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również poszukuję chłodzenia do i5 6500. Czy Fera 3 to dobry pomysł względem Spartan 3 Pro?

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-3-he1224-spc144-858455/

 

Trochę obawiam się czy cienkie pcb w Skylake wytrzyma takie chłodzenie.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie na i5-6500 bez OC boxowy powinien wystarczyć.

Jednak rozważam zakup chłodzenia, aby była cisza nawet pod obciążeniem.

Na moim obecnym i5-750 to przeglądając np. internet jest cicho, ale wystarczy uruchomić jakąś grę bądź bardziej wymagający program i już boxa wyraźnie słychać a temperatury szybko skaczą do góry.

Może faktycznie nie warto wkładać więcej niż ok. 150zł na chłodzenie dla procka bez OC. Wtedy wymieniona przeze mnie Noctua odpada.

Jeśli chodzi o BeQuiet to znalazłem 2 modele w podanej wyżej cenie:

BeQuiet Shadow Rock Slim

BeQuiet Pure Rock

Mogę również wziąć pod uwagę wymieniony wyżej SilentiumPC Fera3.

Kwestia tylko które z powyższych będzie najcichsze pod obciążeniem.

Różnica w cenie nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Podpinam się do tematu ponieważ jednym z podzespołów ktory kupuje jest w.w. procesor. Zastanawiam sie nad opcjonalnym chłodzeniem do niego, z tym że mój zestaw jest w obudowie itx:

https://www.morele.net/obudowa-cougar-qbx-kaze-mini-tower-czarny-qbx-kaze-827627/ 

Szkopół w tym, że może ona pomieścić dodatkowy układ chlodzenia cpu nie wiekszy niz 10,5 cm. Czy macie jakieś pomysly na budżetowe chłodzenie jakiego mógłbym użyć?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z budżetówek - Artic Alpine 64 Plus / Alpine 20 Plus , Tt Gravity i2 czy Gelid Siberian Pro .

 

Wszystkie mają wentylator 92 mm i dość małą wysokość , choć nie wiem jak z ich osiągami .

 

Coś lepszego - Alpenfohn Panorama , Scythe Iori czy PHANTEKS PH-TC90LS lub be quiet! Shadow Rock .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wymienione chłodzenia powinny być kompatybilne z I5 6xxx , w sumie jak jakieś chłodzenie jest kompatybilne z dowolnym modelem socketu 115x to będzie kompatybilne z pozostałymi wersjami ( 1156/1155/1150/1151 ) - od czasów S1156 Intel ma identyczny rozstaw otworów do mocowania chłodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...