Skocz do zawartości
Volkeer

dzielenie iso na czesci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje panstwa pomocy

Moj brat ma obraz iso warzacy na dysku 35 gb

W zwiazku z tym iz mam pendrive 16 gb myslalem czy jest jakis sposob aby podzielic ten obraz na mniejsze czesci wgrac na moj pc wszystkie czesci i scalic te iso aby dzialalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz 7-Zip File Manager, zaznaczasz przedmiotowy plik i naciskasz + w oknie, które się pokaże określasz miejsce podzielonego pliku i rozmiar oraz zaznaczasz Utwórz archiwum SFX.

Na kompei docelowym odpalasz plik exe i leci


albo przez ppm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dowolny inny paker np. WinRar czy WinZip .

 

Instalujesz WR , potem klikasz PPM na tym iso i z menu kontekstowego wybierasz dodaj do archiwum .

 

Format archiwum zostawiasz domyślny , w polu metoda kompresji dajesz bez kompresji .

 

Niżej masz opcję rozmiar woluminów  , wpisujesz 15 257 mb lub 14,9 gb ( lub mniej* ) , jak chcesz stworzyć archiwum samorozpakowujące się to zaznaczasz opcję utwórz archiwum SFX .

 

Ew. możesz też ustawić poziom kompresji - tworzenie archiwum potrwa dłużej ale całość może zająć mniej - zależnie od wybranego stopnia kompresji i tego co to za iso .

 

* - Pendrive 16GB ma rzeczywistą pojemność ~14,9 GB .

 

Inna opcja to podzielić iso za pomocą Total Commandera - Plik/Podziel plik , potem u brata wybierasz opcję Scalaj Pliki .

 

Albo jak masz odrobinę wiedzy na temat kompa i mieszkacie blisko to po prostu wykręcasz z kompa swój dysk i podpinasz go do kompa brata - wtedy będzie najszybciej .

 

Chyba że masz dysk ATA a brat ma już platformę pozbawioną złącza ATA np. Intel S1155 wzwyż .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obawiasz się zepsucia (aczkolwiek mało jest to prawdopodobne), dla pewności możesz przetestować archiwum po stworzeniu, jest taka opcja w WinRAR, nie wiem jak w 7-zip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dodać dane naprawcze do archiwum .

 

Generalnie jak na obu kompach nie ma problemów z ramem czy dyskiem ( szczególnie na kompie na którym archiwum jest tworzone ) to nie powinno być żadnych problemów z archiwum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowilem uzyc total commandera

Gdy daje opcje podziel plik wyskakuje mi opcja ,,bajtow na plik" i jest lista co tam mam wybrac aby na spokojnie przeniesc to pendrivem 16 gb

Edytowane przez Volkeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TC też ręcznie możesz wpisać wielkość pojedyńczego parta .

 

Po prostu wpisujesz np. 1 GB lub 10GB .

 

Wcześniej ci napisałem jaką maksymalną pojemność ma ten pendrive , wpisujesz np. 14 GB i dzielisz plik na party .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...