Skocz do zawartości
ScreamOfHate

Potrzebne zmiany w starym PC.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy. Mówię od razu że nie jestem specem od komputerów. Jestem raczej typem grajka, który po powrocie z pracy i siłowni odpręża się przy grach komputerowych. Zestaw który zaraz przedstawię składał mi znajomy, który ma jakies pojęcie o komputerach, podzespołach oraz programach itd. 

 

Jako że jestem zwolennikiem gier multiplayer, a dokładnie shoterów, jak mam wolną chwilę zagrywam się w Battlefield. 

 

Niżej przedstawiony komputer mam już prawie 2 lata. Z tego względu że niebawem wychodzi Bf5, chciałem zapytać o zmiany dotyczące mojego sprzetu. Zmiany lub może kupno nowego sprzetu w zależności od tego co doradzicie. 

 

Oto sprzęt - 

 

Procesor - Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh

 

Grafika - Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 256 Bit 

 

Płyta główna - Gigabyte GA-H97-D3H, H97, DualDDR3-1600

 

Pamięć RAM - HyperX FURY DDR3 8GB 1600MHz CL10 2x4GB 

 

Zasilacz - SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze 4xPEG

 

Dysk - Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache 

 

Napęd - LG GH24NSB0 RBBB black bulk

 

Obudowa - Zalman Z9 PLUS

 

Chciałem zaznaczyć że miałem z tym sprzetem małe problemy, otóż swojego czasu przez pewien okres wyskakiwał mi blue screen. Działo się to przy minimalizowaniu gry, przy wyłączaniu gry oraz przy wyłączaniu komputera. Od kilku miesięcy problem zniknął sam. Bez mojej ingerencji. Druga sprawa. Podczas gdy kostki ram montowane były co drugi slot, komputer nie chciał odpalić. Włączał się tylko na sekundę lub dwie po chwili sie wyłączał i tak przez cały czas się powtarzało. Wyglądało to tak jakby zasilanie dochodziło tylko na 1-2 sekundy po czym następowało odłączenie zasilania i tak bez przerwy. Gdy kości zamontowane sa w slotach 1-2 komputer odpala bez problemu i działa. Robiłem test i użyteczna ilośc ramu to 7.89GB. To tyle z problemami a teraz wracam do pytania. Warto coś zmieniać? Czy potrzymać sprzęt jeszcze rok i wtedy zmienić PC pod nowe gry które wychodzą. Oczywiście na celowniku mam BF5. Czekam na odpowiedzi, opinie i krytykę. Prosze o wyrozumiałość, tak jak pisałem na poczatku nie znam się na składaniu komputerów, jestem tylko graczem. pozdrawiam - Scream :>

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do BF5 - poczekaj aż gra wyjdzie i zobacz jak będzie wyglądać i jak będzie chodzić .

 

Na razie to gdybanie .

 

Pod obecne gry bez DX12 to conajwyżej zmiana karty , opcjonalnie dołożenie ram .

 

Pod nowe gry , szczególnie DX12 to poczekaj albo aż one wyjdą i będzie wiadomo jakie mają realne wymagania albo poczekaj do premiery Pascala / Polarisa .

 

Co do problemów - może to coś z ramem albo uszkodzone porty na płycie .

 

Sprawdź jak się zachowuje komp na jednej kości - posprawdzaj w każdym ze slotów .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do BF5 - poczekaj aż gra wyjdzie i zobacz jak będzie wyglądać i jak będzie chodzić .

 

Na razie to gdybanie .

 

Pod obecne gry bez DX12 to conajwyżej zmiana karty , opcjonalnie dołożenie ram .

 

Pod nowe gry , szczególnie DX12 to poczekaj albo aż one wyjdą i będzie wiadomo jakie mają realne wymagania albo poczekaj do premiery Pascala / Polarisa .

 

Co do problemów - może to coś z ramem albo uszkodzone porty na płycie .

 

Sprawdź jak się zachowuje komp na jednej kości - posprawdzaj w każdym ze slotów .

  Sprawdzałem na pojedynczych kościach i komputer odpala normalnie. Nie działa jedynie gdy kości są w slotach 1-3 lub 2-4. Jeśli są obok siebie to działa normalnie. Czyli pewnie coś z płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Sprawdzałem na pojedynczych kościach i komputer odpala normalnie. Nie działa jedynie gdy kości są w slotach 1-3 lub 2-4. Jeśli są obok siebie to działa normalnie. Czyli pewnie coś z płytą.

To nie musi być wina płyty. Demontowałeś procesor? Może być wygięty albo uszkodzony. Jeśli źle styka się z gniazdem mogą być różne chochliki.

 

Co do samego zestawu to możesz dodać RAM na 16 albo 24GB, wymienić kartę graficzną na coś mocniejszego np. R9 390 (bo ma 8 GB VRAM a nie kosztuje fortuny) albo GTX970 (mimo złej prasy to dobra karta) i ewentualnie dodać jakiś tani SSD np. AData SP920 albo coś od SanDisk. Poleciłbym Ci Toshibą Q Series Pro albo Samsunga 850 Pro ale to już większa kasa a niekoniecznie aż taka różnica w osiągach ;) Jeśli procesor CPU jest OK i płyta główna też to na razie nie masz co ich zmieniać. Żebyś poczuł różnicę musiałbyś kupić i5K albo lepiej i7K a to już konkretna kasa. Nie polecam Skylake, bo to przereklamowane g#wno. +5% wydajności w wybranych zastosowaniach w porównaniu do i7K Devil's Canyon. Ba! Czasami DC jest szybszy! Żenada! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego zestawu to możesz dodać RAM na 16 albo 24GB, 

po co?

 

ten ram to niezła lipa cl10? płyta również była bez sensu dobrana

spróbuj zwiekszyć lekko mu napiecie i moze ruszy 2 kanałowo

może jeszcze zaktualizuj bios

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. bios, bo to mobo miało cyrki na początku.

Po 2. jak pisze Tesel, kolega pozwolił Ci przepłacić za mobo. Ani to do OC, a bez OC za drogie. Chyba najgorszy wybór pod zablokowany proc.

Po 3. Pamięci też wybrał chyba po zapachu.

Po 4. @ Nokitel_2160, to może niech od razu bierze 128GB z LGA 2011 i i7-5930K? ;) Zejdź na ziemię.

Po 5. @ ScreamOfHate, dokup SSD i zluzuj poślady do premier nowych GPU. Względnie weź teraz coś jak GTX 970 lub odpowiednik czerwonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. bios, bo to mobo miało cyrki na początku.

Po 2. jak pisze Tesel, kolega pozwolił Ci przepłacić za mobo. Ani to do OC, a bez OC za drogie. Chyba najgorszy wybór pod zablokowany proc.

Po 3. Pamięci też wybrał chyba po zapachu.

Po 4. @ Nokitel_2160, to może niech od razu bierze 128GB z LGA 2011 i i7-5930K? ;) Zejdź na ziemię.

Po 5. @ ScreamOfHate, dokup SSD i zluzuj poślady do premier nowych GPU. Względnie weź teraz coś jak GTX 970 lub odpowiednik czerwonych.

 

Właśnie planuję kupić jakiś SSD. Czyli kolega nie bardzo się zna na sprzecie jak widac. Czyli podsumowując - Dokupić dysk SSD i ewentualnie zastanowić się nad lepszą grafiką? W sumie teraz jak moje problemy zniknęły i komp odpala normalnie, nie będe nic grzebał i poczekam do nastepnego roku i wtedy ewentualnie będę kombinował nad zmianą sprzętu. Oczywiście dokupię dysk SSD i popatrze za lepszą grafiką.

Edytowane przez ScreamOfHate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co?

 

ten ram to niezła lipa cl10? płyta również była bez sensu dobrana

spróbuj zwiekszyć lekko mu napiecie i moze ruszy 2 kanałowo

może jeszcze zaktualizuj bios

CL10 to niby słabo? Standard DDR3 to CL11. Chyba za dużo ekspertów z forum czytasz? :P

MOBO całkiem OK. Jeśli jest sprawna nie ma sensu jej zmieniać, bo niby na co? Więcej świecidełek dodasz albo napis Gaming?

Zwiększanie napięcia nic tu nie pomoże :P

Po 4. @ Nokitel_2160, to może niech od razu bierze 128GB z LGA 2011 i i7-5930K? ;) Zejdź na ziemię.

A czy ja mu mówię, żeby to kupował? Stwierdzam tylko, że procesor jest wystarczający i nie ma co go wymieniać - chyba, że ma sknocony kontroler pamięci. Wtedy pozbyć się czym prędzej.

Czyli kolega nie bardzo się zna na sprzecie jak widac. (...) W sumie teraz jak moje problemy zniknęły i komp odpala normalnie, nie będe nic grzebał i poczekam do nastepnego roku i wtedy ewentualnie będę kombinował nad zmianą sprzętu. (...)

Kolega prawdopodobnie miał na myśli późniejszy upgrade do Broadwell - w innym razie płyta B85 w zupełności by Ci wystarczyła.

Co do grzebania to właśnie bym to zrobił. Wyjąłbym CPU z gniazda i obejrzał gniazdo oraz spód procesora. Jeśli wszystko wygląda dobrze złożyłbym to z powrotem i tym razem nie tak silnie skręcił chłodzenie procesora - jeśli jest na śrubach. Przy okazji wymienisz pastę na nową - zawsze dobry pomysł.

BIOS tez mógłbyś zaktualizować, bo jest to dziecinnie proste a Gigabyte wydał niedawno poprawione BIOSy pod Windows 10. Ale to po sprawdzeniu CPU i MOBO. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL10 to niby słabo? Standard DDR3 to CL11. Chyba za dużo ekspertów z forum czytasz? :P

MOBO całkiem OK. Jeśli jest sprawna nie ma sensu jej zmieniać, bo niby na co? Więcej świecidełek dodasz albo napis Gaming?

Zwiększanie napięcia nic tu nie pomoże :P

A czy ja mu mówię, żeby to kupował? Stwierdzam tylko, że procesor jest wystarczający i nie ma co go wymieniać - chyba, że ma sknocony kontroler pamięci. Wtedy pozbyć się czym prędzej.

Kolega prawdopodobnie miał na myśli późniejszy upgrade do Broadwell - w innym razie płyta B85 w zupełności by Ci wystarczyła.

Co do grzebania to właśnie bym to zrobił. Wyjąłbym CPU z gniazda i obejrzał gniazdo oraz spód procesora. Jeśli wszystko wygląda dobrze złożyłbym to z powrotem i tym razem nie tak silnie skręcił chłodzenie procesora - jeśli jest na śrubach. Przy okazji wymienisz pastę na nową - zawsze dobry pomysł.

BIOS tez mógłbyś zaktualizować, bo jest to dziecinnie proste a Gigabyte wydał niedawno poprawione BIOSy pod Windows 10. Ale to po sprawdzeniu CPU i MOBO. 

 

 

 

Teraz jak widzę Wasze odpowiedzi dotyczące pomocy, to stwierdzam że kolega się nie zna. Przypominam sobie jak doradzał mi kupno mojego zestawu dobierając poszczególne podzespoły w ten sposób - weź takie ramy bo mój kuzyn ma i są fajne. - weź tą grafikę bo mój wujek ma i jest fajna.... W ten sposób, dlatego wydaje mi się że dobrał mi misz masz zamiast dobrze współpracujących podzespołów. 

 

BIOS - nie mam pojęcia jak to zaktualizować. Ale poczytam i może się uda i nic nie zepsuję :>

Co do wyjecia procesora, to muszę poczekać do środy jak wróci z urlopu pan ze sklepu i kupię pastę pod procka :) Przy wyjęciu procesora, jak ktoś wyżej pisał, od razu zmienię pastę. Dzięki za rady, dostosuję się do nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL10 to niby słabo? Standard DDR3 to CL11. Chyba za dużo ekspertów z forum czytasz? :P

MOBO całkiem OK. Jeśli jest sprawna nie ma sensu jej zmieniać, bo niby na co? Więcej świecidełek dodasz albo napis Gaming?

Zwiększanie napięcia nic tu nie pomoże :P

nie kituj

obudź sie chłopie bo trochę przespałeś zmian  standardem to  jest 9cl a za 20zł wiecej jest już 8cl [jakbyś trochę się orientował to producenci ramu wepchneli takie gooowno cl11 dla ludzi co widzieli tylko 1600 a reszty nawet nie sprawdzili a potem lament 

co do mobo to jak lubisz przepłacać za to powinieneś brac właśnie takie nic nie dajace modele - jakbyś poczytał testy i fora to byś wiedział

a skąd niby to wiesz, że zwiększenie napiecia nic nie da, masz jakieś obiekcje czy tylko tak piszesz by coś napisac [szklana kula powiadziała ci co powoduje niestabilność]

Kingstony były kiedyś "markowe" ale potem zeszli na niższą półkę, może teraz z ddr4 się odrodzą?

Kolega prawdopodobnie miał na myśli późniejszy upgrade do Broadwell - w innym razie płyta B85 w zupełności by Ci wystarczyła.

to była zajebista zagrywka intela tylko jakby kto nie zauważył brodłele to tylko do płyt na których mozna podkręcać [Z] bo mają niskie taktowania a po drugie skajlaki wyszły to i brodki sa już stare i nierozwojowe [ i ta ich cena "promocyjna"]

 jak ktoś wyżej pisał, od razu zmienię pastę.

jak chcesz zmieniać to nie na jakiegoś gluta tylko na cos sensownego

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kituj

obudź sie chłopie bo trochę przespałeś zmian  standardem to  jest 9cl a za 20zł wiecej jest już 8cl [jakbyś trochę się orientował to producenci ramu wepchneli takie gooowno cl11 dla ludzi co widzieli tylko 1600 a reszty nawet nie sprawdzili a potem lament 

co do mobo to jak lubisz przepłacać za to powinieneś brac właśnie takie nic nie dajace modele - jakbyś poczytał testy i fora to byś wiedział

a skąd niby to wiesz, że zwiększenie napiecia nic nie da, masz jakieś obiekcje czy tylko tak piszesz by coś napisac [szklana kula powiadziała ci co powoduje niestabilność]

Kingstony były kiedyś "markowe" ale potem zeszli na niższą półkę, może teraz z ddr4 się odrodzą?

to była zajebista zagrywka intela tylko jakby kto nie zauważył brodłele to tylko do płyt na których mozna podkręcać [Z] bo mają niskie taktowania a po drugie skajlaki wyszły to i brodki sa już stare i nierozwojowe [ i ta ich cena "promocyjna"]

jak chcesz zmieniać to nie na jakiegoś gluta tylko na cos sensownego

"Zmiany standardu"? To, że możesz kupić lepszą pamięć to nie znaczy, że jest ona standardowa a czy ma CL11, 10, 9 czy 8 przy dzisiejszych procesorach ma znaczenie marginalne. Nasz kolega nie buduje ekstremalnej maszyny tylko zwykły komputer do gier. Ilość RAMu ma znacznie większe znaczenie jak jakieś tam CL.

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph4503/39735.png

 

Co do DDR4 to w obecnej formie to sztuka dla sztuki.

 

Największą nowością w Broadwell jest niższy proces technologiczny oraz monstrualny cache, który pozwolił przy znacznie niższym taktowaniu oraz niższym TDP uzyskać wydajność niemal identyczną z Haswell Refresh. H97 jak najbardziej nadaje się do takich procesorów a wiele modeli pozwala je podkręcić chociaż sam Broadwell powstał w zupełnie innym celu. Płyty główne nie dzielą się na "Z" i resztę... chociaż chyba próżno Ci to tłumaczyć.

 

Większość ludzi, którzy nie są entuzjastami dłubania w sprzęcie po prostu ustawia wszystkie parametry na "Auto". Płyty główne doskonale wiedzą jaką pamięć zamontowałeś i same dobrze dobierają parametry pracy według kodu zapisanego w samych kościach RAM. "Poprawianie" tych ustawień jest niecelowe a często szkodliwe. Jeśli coś nie działa najlepiej jest uruchomić "Load Fail-Safe Defaults" a nie szukać po omacku. Inna sprawa, że jeśli nie ma na liście zgodności płyty głównej danego modelu pamięci to mogą być pewne chochliki np. pamięć będzie działać zbyt wolno. Za to nie ma siły, żeby podnosząc napięcie naprawić brak kanału DDR albo zmienić tryb pracy kontrolera - tym bardziej jeśli BIOS widzi zainstalowane kości. Kolega twierdził, że musi żonglować kośćmi pomiędzy gniazdami i to jest największy problem. Niestabilność ustała czyli to był problem software'owy. Nie tak dawno była lipna seria sterowników Nvidii. Wiecznie miałem losowe BSoDy. Może to podobny problem? 

 

Super duper pasta jest taka sama dobra jak ta za 20 złotych. Pastę dobiera się do rodzaju radiatora. Od dawna używam taniej pasty SPC, którą dodają do swoich zestawów i wszystko świetnie działa. Jedyne co to nie można dawać zbyt dużo pasty, bo ona ma tylko zniwelować szczelinę a nie odizolować IHS od radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ploom: własnie dowiodłeś ze się nie znasz - jednym słowem pitolisz głupoty

mają one jednak tę zaletę że można sie z nich pośmiać  :banana:

 

 

PS

wątpię czy wiesz do czego służy ten teścik który zapodałeś

 

ps2

w zasadze to nie wątpię ja to wiem

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak widzę Wasze odpowiedzi dotyczące pomocy, to stwierdzam że kolega się nie zna. Przypominam sobie jak doradzał mi kupno mojego zestawu dobierając poszczególne podzespoły w ten sposób - weź takie ramy bo mój kuzyn ma i są fajne. - weź tą grafikę bo mój wujek ma i jest fajna.... W ten sposób, dlatego wydaje mi się że dobrał mi misz masz zamiast dobrze współpracujących podzespołów. 

 

BIOS - nie mam pojęcia jak to zaktualizować. Ale poczytam i może się uda i nic nie zepsuję :>

Co do wyjecia procesora, to muszę poczekać do środy jak wróci z urlopu pan ze sklepu i kupię pastę pod procka :) Przy wyjęciu procesora, jak ktoś wyżej pisał, od razu zmienię pastę. Dzięki za rady, dostosuję się do nich :)

Tak na prawdę to im tańszy sprzęt dobierasz tym łatwiej ;)

Z Pentium i płytą H81 nie miałem żadnych problemów żeby skompletować PC. Wziąłem byle jakie części z wyprzedaży i wszystko pasowało :) Dopiero kiedy zacząłem bawić się w konkretne sprzęciory zaczęły się schody :( Teraz już się nie wysilam. Jeśli specyfikacja mniej więcej pasuje to znaczy, że będzie OK. Co się będę wczuwał? Mam umierać z rozpaczy, że karta graficzna w tej akurat wersji daje 3 fps'y mniej jak tamta druga? Działa? Działa... No to wszystko gra :)

Jeśli komputer się uruchomił i nie masz wiecznych BSoD'ów, nie giną dane, system działa sprawnie to znaczy, że części dobrałeś prawidłowo. Z resztą od tego są uniwersalne standardy, że nawet jak kupisz procesor "K" i zwykłą płytę "B" to wszystko będzie działać. Najwyżej nie wykorzystasz pełni możliwości sprzętu ;)

 

Nie czyń zbyt dużych wyrzutów koledze dobierającemu części. Troszkę przesadził z płytą główną i nie jestem pewien co do jakości samego montażu. Ale chciał dobrze ;) Jeśli interesuje Cię tylko granie to następnym razem kup tańszą płytę główną np. z chipsetem B zamiast H czy Z a dodaj kasy do grafiki. GTX760 jest niezły, ale do gier GTX770 jest lepszy ;) Parametr CL jest tylko jednym z wielu wpływających na ogólną sprawność RAM'u. Zwykle liczy się bardziej ilość a mniej wyśrubowane parametry. Co Ci po małym opóźnieniu skoro masz zbyt mało pamięci i trzeba ją wciąż przeładowywać?

 

Ktoś na forum pisał niedawno o "znikających" kanałach DDR w niektórych procesorach LGA2011v3 - masz inny typ procesora ale też Intel. Może problem i rozwiązanie jest takie samo czyli demontaż CPU i powtórny montaż załatwiał sprawę.

 

BIOS w płytach Gigabyte aktualizujesz aplikacją @BIOS dostępną na stronie producenta. Jest tam też instrukcja obsługi. Najpierw instalujesz Application Center a potem z jego pomocą @BIOS. Skomplikowanie całego procesu jest na poziomie średnio inteligentnego szympansa :) Poniżej link do aplikacji.

 

http://www.gigabyte.com/microsite/369/images/app-center.html

 

Jeśli nic nie pomoże to powinieneś poprosić kogoś doświadczonego, żeby sprawdził Ci sprzęt albo nawet złożył go ponownie. W wielu sklepach (szczególnie tych małych dla entuzjastów) oferują taką usługę. Z komicznych przypadków: kiedyś sprzedałem obudowę sądząc, że jest popsuta... a wystarczyło użyć innych śrub z zestawu, żeby wszystko złożyć jak należy :D Tu może być dokładnie tak samo ;)

 

W każdym razie powodzenia. Czytaj dużo publikacji producentów i instrukcji obsługi jeśli chcesz coś samemu dłubać w kompie ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  :( Teraz już się nie wysilam. Jeśli specyfikacja mniej więcej pasuje to znaczy, że będzie OK. Co się będę wczuwał? 

ciekawe podejście niestety błedne - po co marnować kase jak za te same pieniądze można mieć wiecej :banana:  [chyba tylko lenistwo usprawiedliwia twoje podejście]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe podejście niestety błedne - po co marnować kase jak za te same pieniądze można mieć wiecej :banana:  [chyba tylko lenistwo usprawiedliwia twoje podejście]

A wyjaśnisz mi czemu miałbym tracić czas i środki szukając wymarzonej części, czytając setki opinii, przebierać w milionie ofert skoro zwykle różnią się od siebie znaczkiem producenta i +/- 2% wydajności? Kupuje co akurat wpadnie mi w ręce. Zwykle i tak dobrze trafiam. Niechcący wybrałem najszybszy model GPU z chipem GM206 i jestem zadowolony. Podobnie udanym zakupem był SSD, HDD, zasilacz, RAM i płyta główna. Kiedy bawiłem się w analizy i opinie wybrałem kiepską obudowę i to dwa razy pod rząd. Przy zakupach liczy się instynkt. Jeśli coś mi się podoba to kupuję i zwykle jestem zadowolony. Jeśli jestem niezdecydowany oznacza, że nie wiem czego chcę a opinie innych ludzi tylko pomogą mi źle wybrać.

 

p.s. Kiedy słyszę "więcej za te same pieniądze" to w drugim uchu brzęczą mi inne słowa: "badziew, chłam i popelina". Jakość kosztuje i dlatego potrafiłem dać 500 złotych za kartę dźwiękową 16-bit stereo. I wiesz co? Nie pomyliłem się. Gra dużo lepiej od hiper-duper 24-bitowych wynalazków 7.1. Instynkt dobrze mi podpowiedział, że papierowe parametry jedno a radość z użytkowania to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyjaśnisz mi czemu miałbym tracić czas i środki szukając wymarzonej części, czytając setki opinii, przebierać w milionie ofert skoro zwykle różnią się od siebie znaczkiem producenta i +/- 2% wydajności? Kupuje co akurat wpadnie mi w ręce. Zwykle i tak dobrze trafiam. Niechcący wybrałem najszybszy model GPU z chipem GM206 i jestem zadowolony. Podobnie udanym zakupem był SSD, HDD, zasilacz, RAM i płyta główna. Kiedy bawiłem się w analizy i opinie wybrałem kiepską obudowę i to dwa razy pod rząd. Przy zakupach liczy się instynkt. Jeśli coś mi się podoba to kupuję i zwykle jestem zadowolony. Jeśli jestem niezdecydowany oznacza, że nie wiem czego chcę a opinie innych ludzi tylko pomogą mi źle wybrać.

 

p.s. Kiedy słyszę "więcej za te same pieniądze" to w drugim uchu brzęczą mi inne słowa: "badziew, chłam i popelina". Jakość kosztuje i dlatego potrafiłem dać 500 złotych za kartę dźwiękową 16-bit stereo. I wiesz co? Nie pomyliłem się. Gra dużo lepiej od hiper-duper 24-bitowych wynalazków 7.1. Instynkt dobrze mi podpowiedział, że papierowe parametry jedno a radość z użytkowania to drugie.

No choćby dlatego: http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,19

Mówisz, że w taktach nie ma różnicy tak? CL też marginalnie...

Dziwne, bo pomiędzy 2400 a 1600 widzę dość sporo.

CL11 standard? ze 4-5 lat temu pewnie tak.

Moje CL9 kupiłem ponad rok temu (i to już był standard).

 

co do:

opinie innych ludzi tylko pomogą mi źle wybrać.

 

No trudno, każdy jakiś pogląd ma. Lepszy czy gorszy. Byle własny. Tylko co z tym podejściem robisz na forum?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyjaśnisz mi czemu miałbym tracić czas i środki szukając wymarzonej części, czytając setki opinii, przebierać w milionie ofert 

ale jakbys pomyślał - wchodzisz na forum i dostajesz gotową odpowiedź - ile to 5 minut roboty?

 

 Kiedy bawiłem się w analizy i opinie wybrałem kiepską obudowę i to dwa razy pod rząd. 

 coś z wyciąganiem wniosków u ciebie jest nie tak nawet nie chce mówić dlaczego

 

 Jeśli jestem niezdecydowany oznacza, że nie wiem czego chcę a opinie innych ludzi tylko pomogą mi źle wybrać. 

dobry zarcik 

 

p.s. Kiedy słyszę "więcej za te same pieniądze" to w drugim uchu brzęczą mi inne słowa: "badziew, chłam i popelina". 

chyba nie masz pojęcia co to znaczy przepłacac za napis na produkcie [bezsensowne przepłacanie za markę]

 

Ale najlepsze z tego sa te twoje teksty o instynkcie - po co testy, jakieś fora opinie uzytkowników, obiektywność - lepiej zaufać instynktowi w końcu pieniądz to rzecz nabyta  :ploom: a co najgorsze chwalić się tym

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No choćby dlatego: http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,19

Mówisz, że w taktach nie ma różnicy tak? CL też marginalnie...

Dziwne, bo pomiędzy 2400 a 1600 widzę dość sporo.

CL11 standard? ze 4-5 lat temu pewnie tak.

Moje CL9 kupiłem ponad rok temu (i to już był standard).

 

co do:

No trudno, każdy jakiś pogląd ma. Lepszy czy gorszy. Byle własny. Tylko co z tym podejściem robisz na forum?

Ty przedstawiasz jedne testy a ja Ci pokarzę inne.

Jakoś inaczej pojmujemy standardy...

Co robię na forum? Pomagam ludziom nie wydawać zbyt wiele na zabawki, których nie potrzebują :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój Pan tester niestety nie ujawnia CL...

Ale nawet bez tego. 2-6 FPS różnicy. Mało?

To pograj sobie w FPS w 30 albo 24 FPS. Ciekawe co byś wolał? Zwłaszcza, że cena kości niemal identyczna.

 

No ale jak opierasz się na porównaniach z 2013...

Dla niektórych czas się widać zatrzymał.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smierdzi mi to trolem... Co do pamieci i zysku z ich wymiany to zalezy jeszcze od procesora (kontroler) i gry/programu. Np. po zmianie pamieci na obecnym procku w Wiedzminie 3 nie odnotowalem zmian w fps, a jesli juz to sa marginalne. Natomiast w testach widzialem, ze nowsze platformy lepiej wykorzystuja szybki ram.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No choćby dlatego: http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,19

Mówisz, że w taktach nie ma różnicy tak? CL też marginalnie...

Dziwne, bo pomiędzy 2400 a 1600 widzę dość sporo.

CL11 standard? ze 4-5 lat temu pewnie tak.

Moje CL9 kupiłem ponad rok temu (i to już był standard).

 

co do:

No trudno, każdy jakiś pogląd ma. Lepszy czy gorszy. Byle własny. Tylko co z tym podejściem robisz na forum?

Weź tylko pod uwagę od czego dyskusja się *zaczęła*. Od tego, że autor JUŻ MA twoim zdaniem "słabą" pamięć, którą kupił ok. 2 lata temu. Teraz powiedz, szczerze - na co bardziej warto wydać 200-250 PLN: na wymianę DDR3-1600 CL10 na DDR3-2400 czy na SSD, ewentualnie jeśli wymieniasz to na lepszy CPU/GPU? Owszem, kupowanie TERAZ DO NOWEGO ZESTAWU CL10 jest bez sensu, ale wymiana na szybszy RAM w tym samym standardzie DDR3? Toż to zwykła kasa w błoto, jeśli nie idziesz w coś pokroju 4690K z OC. Te 200 PLN najsensowniej jest wydać na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie pokarzesz. Ja mogę cię pokarać jak już.

http://pl.urbandictionary.com/define.php?term=spelling+nazi

Nikt nie pisze by autor kupował pamięć. Ocenilismy tylko poprawność doboru części przez wymienionego kolegę.

"Wymieniony" kolega dobrał części całkiem przyzwoite. Zamiast szukać odpowiedzi na problem bawicie się w puste czepialstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.urbandictionary.com/define.php?term=spelling+nazi

"Wymieniony" kolega dobrał części całkiem przyzwoite. Zamiast szukać odpowiedzi na problem bawicie się w puste czepialstwo.

Dobrze, że zawsze znajdzie się ktoś kto wie lepiej. Dzięki za rady "na czuja".

 

p.s. odpowiedzi są w pierwszych postach.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wymieniony" kolega dobrał części całkiem przyzwoite. Zamiast szukać odpowiedzi na problem bawicie się w puste czepialstwo.

przecież już dawno ustalono że ten kolega to jednak gooowno się zna na sprzęcie - prosciej już się nie da

my się czepiamy ciebie bo idziesz w ślady tego kolegi niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zawsze znajdzie się ktoś kto wie lepiej. Dzięki za rady "na czuja".

 

p.s. odpowiedzi są w pierwszych postach.

Podkręć RAM kiedy nieprawidłowo działa płyta - ekstra porada ;)

przecież już dawno ustalono że ten kolega to jednak gooowno się zna na sprzęcie - prosciej już się nie da

my się czepiamy ciebie bo idziesz w ślady tego kolegi niestety

Konkretnie co źle wybrał?

Nastawiacie chłopaka na kumpla zamiast skupić się na temacie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspercie powiedz nam czemu to właśnie płyta jest tą rzecza która robi tu chaos?

konkretnie to się przecież znasz? instynkt nic nie podpowiada

 

a co do kumpla przynajmniej bedzie wiedział że kumpel się nie zna

 

ps

 porady już dostał co ma zrobić teraz czekamy co napisze

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspercie powiedz nam czemu to właśnie płyta jest tą rzecza która robi tu chaos?

konkretnie to się przecież znasz? instynkt nic nie podpowiada

a co do kumpla przynajmniej bedzie wiedział że kumpel się nie zna

ps

 porady już dostał co ma zrobić teraz czekamy co napisze

Wiesz co mi mówi instynkt?

Przemawia do mnie głośno, że nie nastawia się ludzi na siebie jak się nie ma pojęcia co się w właściwie stało.

Miałeś w rękach ten komputer?

Jesteś pewien, że to wina płyty głównej?

A jeśli nawet to czy ten kolega sam ją zbudował?

Czemu niby źle wybrał? Bo nie "Z"?

Ta jedna literka to wyznacznik jakości?

H97 to bardzo dobry chipset dający większe możliwości od B85, które ma pewne irytujące braki - np. gorszy kontroler SATA. Gigabyte robi dobre płyty główne - czemu miałoby się go nie wybrać? Bo tańszy i mniej gamingowy od MSI? D3H to akurat niezła seria. Jeśli płyta jednak jest uwalona to nie wina wybierającego kolegi tylko producenta i od tego są roszczenia gwarancyjne. Równie dobrze to procesor może być popsuty. Widywałem już i5-tki, które nie obsługiwały Dual Channel, bo nie i koniec. Kontroler pamięci jest w procesorze a nie na płycie - napiszę, bo może nie wiesz? Widziałem także uszkodzoną i5K, która nie obsługiwała banku #2 a pozostałe 3 działały bez problemu. Powodem był pechowy montaż. Pękł laminat i nie było styku na kilku pinach.

Wybory były prawidłowe.

Prawdopodobnie zawinił zwykły pech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up

My naprawde nie chcemy się z ciebie śmiać ale jak wypisujesz takie rzeczy to nie pozostawiasz nam innej opcji

 

na tym kończymy wątek bo za bardzo odbiega od tematu 

autor na pewno niechciałby aby był w kategorii "żarty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...