Skocz do zawartości
Aslaf

(i5 6600k) bardzo dziwne zachowanie podczas oc, pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Więc wczoraj postanowiłem pobawić się w oc. Zacząłem od Core Voltage na poziomie 1.250v i mnożnika 42. Procesor po 30 minutach testu occt dla Wszystkich rdzeni był stabilny, żadnych błędów. Następnie podniosłem mnożnik na 43, znów wszystko grało jak należy, temperatury piękne, max 52 stopnie na najcieplejszym rdzeniu w hwmonitorze. Postanowiłem spróbować 4,4 i tutaj occt Zaczą raportować błędy na rdzeniu juz,po 3 minutach. Podniosłem napięcie do 1.260 i tutaj już błąd Windowsa przy próbie uruchomienia systemu. Obniżyłem wiec mnożnik do 43, problem ten sam! Mimo, że na niższym vcore było stabilnie. No nic, zjechałem do 42, komputer klękną przy probie włączenia occt :'( (vcore 1.250 tak jak wcześniej).

 

Myślę no nic,zachciało mi się oc, resetuję bios. Po zresetowaniu błąd Windowsa przy starcie, ten ze smutną buźką na niebieskim tle, rak jak wcześniejsze crashe. Tu już zrobiło mi się ciepło. Na szczęście po ponownym włączeniu komputera i ponad godzinnym katowaniu occt wszystko było na stoku stabilnie, temp max 47 

 

Moja specyfikacja: 

I5 6600k

Ga-z170-d3h

Xfx 650w gold

G.skill ripjaws V cl 16 3200mhz, na potrzeby oc wyłączone xmp i 2133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szukasz przysłowiowej dodatkowej dziury w d*pie. Możliwości OC zależą od konkretnej sztuki, a intel nie gwarantuje, że z danej sztuki wyciśniesz tyle a tyle darmowych MHz. Z tego co piszesz, ostatnim stabilnym mnożnikiem był 43. Tego się trzymaj. Pograj trochę przy ostatnich stabilnych ustawieniach (najlepiej w najnowszego Wieśka, bo on nie lubi OC), bo OCCT to nie jest miarodajny wyznacznik stabilności, chyba że kupiłeś komputer tylko do benchmarków.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja specyfikacja: 

 

G.skill ripjaws V cl 16 3200mhz, na potrzeby oc wyłączone xmp i 2133

to po co je kupiłes jak chodza na nominalnych? lubisz marnowac kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co je kupiłes jak chodza na nominalnych? lubisz marnowac kasę

Bo podobno najpierw kręci się procesor na nominalnych, potem po uzyskaniu stabilności po oc procesora podnosi się RAM.

Moim zdaniem szukasz przysłowiowej dodatkowej dziury w d*pie. Możliwości OC zależą od konkretnej sztuki, a intel nie gwarantuje, że z danej sztuki wyciśniesz tyle a tyle darmowych MHz. Z tego co piszesz, ostatnim stabilnym mnożnikiem był 43. Tego się trzymaj. Pograj trochę przy ostatnich stabilnych ustawieniach (najlepiej w najnowszego Wieśka, bo on nie lubi OC), bo OCCT to nie jest miarodajny wyznacznik stabilności, chyba że kupiłeś komputer tylko do benchmarków.

Źle mnie zrozumiałeś, nie mam problemu z tym, że 4,3 może być maksem. Mam problem z tym, że po straceniu stabilności na 4,4 czego bym nie zrobił i jakiego mnożnika i vcore bym nie ustawił ciągle miałem crashe. Nawet po zresetowaniu biosu biosu do domyślnych ustawień, pierwsza próba uruchomienia pc zakończyła się crashem. To mnie martwi. 

Edytowane przez Aslaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...