Skocz do zawartości
ath

Forza 6: Apex

Rekomendowane odpowiedzi

427256989.jpg

 

 


Wygląda na to, że serwis The Seattle Times przedwcześnie podzielił się ze światem informacją o kolejnej xboksowej grze zmierzającej na Windowsa 10. Dziennikarz tego portalu uczestniczył w zeszłym tygodniu w konferencji firmy Microsoft poświęconej planom dalszego rozwoju Windowsa pod kątem gier. W opublikowanym artykule napisał jednak nie tylko o biznesowych planach giganta z Redmond, ale również pecetowej odsłonie Forza Motosport 6, która ma się ukazać wiosną z podtytułem Apex. Według podanych informacji gra pojawi się w „odchudzonej” względem xboksowego pierwowzoru wersji, ale za to ma być darmowa dla wszystkich posiadaczy Windowsa 10. Informacje zniknęły już z portalu The Seattle Times, ale oryginalny artykuł można przeczytać pod tym adresem. Forza Motosport 6: Apex ma być demonstracją gamingowych możliwości Windowsa 10 – za tym stwierdzeniem może się kryć implementacja jakichś dodatkowych funkcji np. w postaci możliwości rywalizacji z graczami konsolowymi. Taka opcja nabiera realnych kształtów szczególnie w kontekście tego, że najnowszy system operacyjny Microsoftu jest elementem łączącym pecety z konsolą Xbox One, które również pracują pod kontrolą Windowsa 10. Phil Spencer, szef oddziału odpowiedzialnego za markę Xbox, zapewnia, że Microsoft ma długofalowy plan rozwoju PC jako platformy do gier. Podobne obietnice gracze pecetowi słyszeli z ust przedstawicieli amerykańskiego giganta wielokrotnie. Spencer podkreśla jednak, że jest tego świadomy i wie, że jego ekipa ma „dużo do udowodnienia”. Nowe podejście do grania na PC jest elementem aktualnej strategii Microsoftu, który chce, aby z jego usług i aplikacji można było korzystać niezależnie od platformy – przykładem jest wydanie programów zarezerwowanych dotychczas dla Windows Phone na Androida czy iOS. Chociaż informacja nie doczekała się oficjalnego komentarza ze strony Microsoftu wydaje się być całkiem wiarygodna. Potwierdzają ją również inne drobne poszlaki – Dan Greenawalt, dyrektor kreatywny studia Turn 10 odpowiedzialnego za serię Forza Motosport, kilka dni przed publikacją The Seattle Times radził na Twitterze, aby mieć oko na wspomnianą wyścigową markę, bo w marcu zaczną się pojawiać nowe informacje na jej temat. W świetle tej informacji bardzo prawdopodobne jest, że uczestnicy konferencji Microsoftu mieli wyznaczone tzw. embargo na tekst, czyli datę, przed którą nie mogą zdradzić określonych informacji, a dziennikarz The Seattle Times z jakiegoś powodu nie dotrzymał tego terminu. Plotki o przeniesieniu Forza Motosport na PC nie pojawiają się po raz pierwszy – w lutym informowaliśmy o takich przeciekach ze strony chińskiego serwisu WPDang. Forza Motosport 6: Apex zapewne będzie zawierała mikrotransakcje biorąc pod uwagę, że zostały one dodane również do ostatniej konsolowej odsłony wyścigowej serii, która sprzedawana była w standardowej cenie. Darmowość gry ma zapewne także przekonać graczy do korzystania z Windows Store – przy okazji zapowiedzi Quantum Break na PC pojawiło się wiele głosów niezadowolenia z powodu tego, że produkcja na komputerach będzie dostępna tylko w taki sposób. Możliwość zagrania w wyścigowy hit bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat może przekonać graczy do sprawdzenia platformy Microsoftu i zmiany zdania na jej temat. Kolejną przyczyną przeniesienia Forza Motosport na PC mogą być również wyniki sprzedaży. Pomimo pozytywnych recenzji (średnia ocen recenzentów wynosi 87% wg serwisu Metacritic, gra otrzymała 8,5/10 w naszej recenzji), wyniki sprzedaży szóstej odsłony serii są raczej przeciętne. W styczniu tego roku Microsoft poinformował, że przekroczono pułap miliona sprzedanych egzemplarzy gry. Daleko takim rezultatom od klapy sprzedażowej, ale trzeba pamiętać, że gra jest na rynku od września zeszłego roku, a jej poprzedniczka sprzedała się w liczbie przekraczającej dwa miliony kopii. Bardzo dobry wynik Rise of Tomb Raider na PC udowadnia, że poszerzenie bazy potencjalnych nabywców o graczy komputerowych może się bardzo opłacić.


Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=96819
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fapfapfapfapfap

 

 

 

 

Najważniejsze:

- Pełne wykorzystanie DirectX 12

- Przygotowana do rozdzielczości 4K

- Free 2 Play - "darmowa"

- Prawdopodobnie tylko dla Windows 10

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko Horizon 3 niech wyjdzie na PC i mogę śmiało sprzedawać XONE. Szkoda tylko że trzeba mieć W10, już widzę tą darmowość. Pewnie co krok będą jakieś natrętne reklamy i P2W. A no i wymagania pewnie z kosmosu będą.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć mediom wersja alpha na pokazie działała na i7 32GB ram i gtx 980Ti w 4k i 60 fps na ultra detalach. Więc zadziwiająco niskie wymagania jak na wersje alpha. Można by wnioskować po tym, że już w tej fazie w FullHd spokojnie da radę na gtx 970 ultra.

 

Ale jak by nie było ciekawie się dzieje. Może w końcu paradoksalnie dzięki Win 10 dostaniemy na prawdę wyczesane graficznie gry na PC, a nie nędzne porty z konsol robione na szybko, aby tylko sprzedać. Dzięki temu MS skusiłby wielu graczy na szybszy transfer do Win10.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj "jeździłbym" nie ma co.  To jedna z pierwszych gier jaka moze mnie skłonić do przesiadki na 10'tkę. Wygląda to bajecznie, a patrząc na poprzednie części jestem w stanie w to uwierzyć. Cieszy mnie że wyjdzie na PC. Widać M$ zawzięcie i na wszelkie sposoby próbuje promować Windows 10. Windows 7 z czasem podzieli los XP. Szkoda bo to dobry system jak XP niegdyś.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to EA może się cmoknąć w 4 litery z tym nfs, biorę to! Czemu? Widok z kokpitu! MS zrobił bardzo dobry ruch, jeżeli większość gier z XO by miało odpowiedniki na PC mogłoby to uratować PC gaming. Bo wtedy nie opłacałoby się kupować niedorobionych pociętych gier które w obecnych czasach stały się modne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem plotę że gra na starcie nie będzie obsługiwać kierownic, jak się to potwierdzi to niezłe jaja. W przyszłym roku ma wyjść Horizon 3, jeżeli będzie 1:1 takie jak na XONE to trzeba będzie się mocno zastanowić na przejściem na W10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem plotę że gra na starcie nie będzie obsługiwać kierownic, jak się to potwierdzi to niezłe jaja. W przyszłym roku ma wyjść Horizon 3, jeżeli będzie 1:1 takie jak na XONE to trzeba będzie się mocno zastanowić na przejściem na W10.

 

A jak wygląda obsługa kierownic Logitecha na XONE w Forzie? Z tego co czytałem to Logitech G25/G27 nie jest wspierany przez Forze i nie można na niej grać. Można użyć jej jako kontrolera ale wtedy tracimy cały Force Feedback itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS zrobił bardzo dobry ruch

MS zrobił jedyne co mógł zrobić w obecnej sytuacji - dostaje srogie baty od Sonego na rynku konsol więc ratuje sie pójściem w strone PC. Odpuścili chyba temat zupełnie skoro zaczynają wypuszczać najmocniejsze exlusivy z X (Forza, Gears) na PC. Jeszcze tylko Halo brakuje do kompletu i spokojnie można sobie darować XB1. Tak to jest jak się nie odrabia prac domowych. Ale ogólnie spoko. Jak Horizon wyjdzie to przynajmniej będzie jakaś przeciwwaga dla tego crapu spod znaku NFS. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakaś wciągająca ścigałka na PC. Bo o ile PCars i Assetto Corsa mają naprawdę świetną fizykę i grafika zła nie jest to niestety ale są strasznie nudnymi grami z brakiem jakiejkolwiek możliwości modyfikowania pojazdów.

 

Garść screenów

 

Forza6Apex_Announce_02_WM.jpg

 

 

Forza6Apex_Announce_03_WM.jpg

 

Forza6Apex_Announce_04_WM.jpg

 

Forza6Apex_Announce_05_WM.jpg

 

Forza6Apex_Announce_06_WM.jpg

 

Forza6Apex_Announce_07_WM.jpg

 

Forza6Apex_Announce_01_WM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NARAZIE nie ma dobrych ścigałek na PC. Myślałem, żeby kupić XONE dla forzy, ale M$ mnie uradował. Tylko, że W10... To dobry system, zwłaszcza po ostatniej aktualce, ale nie mogę formata robić. Mam za dużo gier i za dużo danych.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to ciągle będzie tylko cząstka tego co na konsoli, mam XBONE i cieszę się, że będzie na PC, a jak cokolwiek z postępu na konsoli przeniesie się na komputer to już w ogóle będzie szał. Niestety, ale od F5 i pierwszego Horizona widzę ciągle cięcia w grze. W F6 już nawet nie zmienia się dźwięk wydechu tylko co najwyżej robi się głośniej, a często nawet nie to. To samo ze swapami silników i układów napędowych, wcześniej takie akcje tylko wewnątrz marki się robiło i swapowane silniki były takimi jaki dany producent ma w ofercie, teraz jest pula silników np. 7.0 V8, albo I6 TT i tyle, napędy też już wolna amerykanka można włożyć wszystko do wszystkiego co jest dla mnie bez sensu i mnie strasznie razi, ale może tylko mnie bo akurat zajmuje się tuningiem zawodowo więc patrzę na takie rzeczy bardziej krytycznie i wymagam max prawidłowości.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leaked gameplay

 

 

Lista samochodów

 

 

 

 

Abarth Punto SuperSport (2013) B-506
 
Ariel Atom 500 V8 (2013) R-875
 
Aston Martin #007 Aston Martin Racing DBR9 (2006) R-881
 
Aston Martin One-77 (2010) S-730
 
Aston Martin V12 Vantage S (2014) A-660
 
Audi #2 Audi Sport Team Joest R15++ TDI (2011) P-985
 
Audi #2 Audi Team Joest R18 e-tron quattro (2014) P-997
 
Audi #45 Flying Lizard Motorsports R8 LMS ultra (2014) R-819
 
Audi #67 Rotek Racing S3 Saloon (2014) S-727
 
Audi TTS Coupé (2015) B-600
 
Audi R8 Coupé V10 plus 5.2 FSI quattro (2013) A-696
 
Bentley #7 M-Sport Bentley Continental GT3 (2014) R-837
 
BMW #5 eBay Motors 125i M Sport (2014) S-728
 
BMW #55 BMW Team RLL Z4 GTE (2014) R-823
 
BMW M235i (2014) B-570 / Bugatti Veyron Super Sport (2011) R-882
 
Chevrolet #3 Corvette Racing Corvette C7.R (2014) R-824
 
Chevrolet Camaro Super Sport Coupe (1969) C-461
 
Chevrolet Camaro Z28 (1970) C-486
 
Chevrolet Corvette Z06 (2015) A-700
 
Ferrari #51 AF Corse 458 Italia GTE (2014) R-835
 
Ferrari 458 Speciale (2013) S-789
 
Ferrari 599 GTO (2010) S-703
 
Ferrari California T (2014) A-662
 
Ferrari F12berlinetta (2012) S-701
 
Ferrari LaFerrari (2013)R-879*
 
Ford F-150 Raptor (2017) C-472
 
Ford Focus ST (2013) B-542
 
Ford GT (2017) S-800
 
Ford Mustang Boss 302 (1969) C-465
 
Ford Mustang GT Coupe (1965) C-451
 
Ford Mustang Mach 1 (1971 ) C-500
 
Honda #2 Castrol Honda Civic WTCC (2014) S-725
 
Honda #5 Zengo Motorsport Civic WTCC (2014) S-725
 
Hyundai Genesis Coupe 3.8 Track (2013) B-562
 
Jaguar XKR-S GT (2015) A-661
 
Koenigsegg Agera (2011) R-820
 
Lamborghini Aventador LP700-4 (2012) S-742
 
Lamborghini Huracán LP610-4 (2014) S-781
 
Lexus LFA (2010) A-680
 
McLaren #60 Bhaitech 12C GT3 (2014) R-822
 
McLaren 650S Coupe (2015) S-751
 
McLaren P1 (2013) R-887
 
Mercedes-AMG GT S (2015) A-664
 
Mercedes-Benz #33 WIX Racing A-Class (2014) S-724
 
Mercedes-Benz #35 Black Falcon SLS AMG GT3 (2011) R-817
 
Mercury Cougar Eliminator (1970) C-470
 
MINI John Cooper Works GP (2012) B-547
 
Mitsubishi Lancer Evolution X GSR (2008) B-578
 
Nissan #23 GT-R LM NISMO (2015) P-981
 
Nissan 370Z (2010) B-587
 
Nissan GT-R Black Edition (2012) A-689
 
Pagani Huayra (2012) R-808
 
Pagani Zonda Cinque Roadster (2009) R-835
 
Peugeot #9 Peugeot Sport Total 908 (2009) P-990
 
Peugeot #10 Team Matmut 908 (2011) P-990
 
Pontiac Firebird Trans Am (1969) C-478
 
Pontiac Firebird Trans Am SD-455 (1973) C-460
 
Subaru WRX STI (2015) B-582
 
Toyota #80 Speedworks Motorsport Avensis (2014) S-719
 
Volkswagen Golf R (2014) B-566
 
Volvo #1 Volvo Polestar Racing S60 STCC (2014) S-744
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby pograć trzeba wgrać najnowsze sterowniki i mieć konto na Xbox Live.

 

Fraps nie działa więc screenów nie wrzucam. Na oko na frame capie na 30 FPS jest płynnie chociaż czasami zdarzały się chyba spadki. Ale bez Frapsa ciężko stwierdzić. Wieczorem może podłącze Logitecha G27 i zobaczę czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na klawiaturze, bo nie mam innych urządzeń - pad/kierownica :P i nie miałem takich komunikatów.

 

Gra pobiera prawie 8GB RAM i już miałem 3 komunikaty o przepełnionej pamięci RAM.

 

Procesor zapchany na 2 rdzeniach, dwa pozostałe ledwo 50%.

 

 

"Piękna" optymalizacja dla CPU w DX12 :biggrin:

 

 

9106906200_1462475106_thumb.jpg

 

Ustawienia grafiki minimalne i GPU śpi.

 

Teraz testuję na wysokich i o dziwo jest całkiem grywalnie.

 

Ale wyraźnie brakuje u mnie mocy CPU i pamięci RAM, oraz pamięci karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja Cię...

 

Właśnie zdobyłem 1 miejsce na średnim poziomie trudności bez asysty trakcji  na klawiaturze :D

 

2486623400_1462496387_thumb.jpg

 

Gra jest fajna, tylko co chwila mam komunikat w grze o zbyt małej ilości pamięci karty gr. :P

 

Ustawienia ogólne średnie + reszta wszystkie wysokie + 2XMSAA 1920/1080 FHD.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Czy da się zmienić nick w grze ?

 

Domyślnie nie podoba mi się:

 

2639471500_1462496958_thumb.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się chociażby logując się przez konto Xbox Live.

 

Dzięki, zrobione :)

odpaliłem na ustawieniach ogólnych ultra (nie miałem czasu bawić się "optymalizacjami") działa całkiem płynnie w QHD

 

Gra ma bardzo ładnie doprecyzowane ustawienia graficzne, a to tylko beta.

 

Gdyby nie przycinki w czasie jazdy, dałbym 10/10 a tak tylko 9/10 :)

 

Sporo ludzi narzeka na przycinki niezależnie od ustawień konfiguracyjnych i od mocy komputera, czyli należy się spodziewać patchów optymalizacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przycinek nie mam w fhd na sprzecie z sygnaturki. Jednak gra oprocz ladnej grafiki nie ma nic ciekawego do zaoferowania (nie wiem czy to wina bety czy dopiero pozniej mozna zmieniac ustawienia samochodow - dziala tylko ilosc powietrza w oponoach...). Dodatkowo uposledzony system zniszczen. 10 zderzen na czolowe i... lekko pokrzywiona blaszka, uszkodzony silnik, mimo ze samochod powinien przypominac juz sprasowana puszke. Nie da sie kompletnie zniszcyc silnika - zawsze pomalu ale sie toczy do przodu :/ Tox juz gry sprzed dobrych kilku lat wiecej oferowaly, a podobne doznania jak w forzie to mialem juz w grze z ok. 2002roku (nie pamietam tytulu), ale byla tam masa ustawien -2 albo i 3 razy wiecej, lepszy system zniszczen i jedynie grafika odstajacy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980Ti i 3770k w 1440p i ustawieniach ultra się nudzi, ale jako właściciel XONE i pełnej forzy powiem wam że dostaliście do polizania cukierek w opakowaniu :D Apex nawet w 10% nie ma tego co pełna forza, jedyne co to można podziwiać grafikę i pobawić się sterowaniem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...