Skocz do zawartości
Michalson

Komputer dla gracza ~9000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie poradzono mi abym przed zakupem poddał swój wybrany zestaw pod dyskusję. Z góry dziękuje za porady, propozycje alternatywnych komponentów i uwagi. Dodam jeszcze, że komputer głównie pod gaming. Fajnie by było gdyby ktoś polecił mi pastę termoprzewodzącą do kompletu.

 

http://www.morele.net/inventory/info/fpYDri/

 

 

Pozdrawiam

Michalson

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wysoki budżet, a taki budżetowy zasilacz? Kierunek EVGA seria P2 (niestety najsłabszy to chyba obecnie 750W) albo nieco gorsza seria G2 (i tu 650W będzie adekwatne, choć 550W też będzie okej).

 

Gigabyte 980Ti nie ma najlepszej opinii, choć ja osobiście nigdy nie doświadczyłem niczego złego ze strony kart Gigabyte. Możesz jednak rozważyć zmianę na EVGA czy Asusa, ostatecznie MSI o ile nie wymagałoby to nieracjonalnych dopłat.

 

Procesor i7 pod gry to obecnie przesada. Oczywiście nie będzie gorszy od i5, ale i nie będzie lepszy, będzie za to droższy. Jeżeli budżet jest istotny - kierunek i5 6600K.

 

Napęd BR zamiast DVD przy takim budżecie powinien się zmieścić, no ale może nie potrzebujesz.

 

Klawiatura za 7 stówek? No najwyraźniej jesteś pro-graczem, więc tu się nie wypowiem. Monitorek za to bez rewelacji (ale i nie ostatni badziew). 2560x1440 nie kusi? Bo 980Ti da radę.

 

SSD pięćsetka nie kusi?

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw w zasadzie zgodny z tym, które układa redakcja purepc.

Skoro obudowa bez okna, to nie ma wiele co zmieniać, bo lądują tam jedne z bardziej opłacalnych podzespołów, a do estetyki nie ma co dopłacać.

 

Jak grasz głównie w FPSy to weź monitor FullHD 144Hz.

Poza tym system do wymiany na BOX - różnica w cenie jest niewielka, a następnym razem nie będziesz musiał kupować systemu.

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...