Skocz do zawartości
oser92

Cichy! komputer do gier-zestaw do 10k zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Znajomy ma do wydania 10k zł na: kompa (z systemem), monitor, głośniki i myszkę.

 

Wymagania:

1) Komp - typowo do gier i codziennych czynności. Ma być jak najcichszy, niesłyszalny :D

2) Monitor - 24 cale, z wbudowanym tunerem tv z funkcją PIP

3) Głośniki - nie mam pojęcia, zapewne jakieś logitechy/creative'y do 3ech/4ech stówek stykną

4) Myszka już wybrana, razer naga epic

 

Co do kompa to takie coś zaproponowałem z pewnymi brakami:

- Core i5-6600K

- Asus Z170 PRO GAMING

- G.Skill Ripjaws 4 3200MHz, CL16 8GB x2 (4x4GB)

- SSD Samsung EVO 500GB (narazie styknie, jakby co znajomy ma zewnętrznego HDDka)

- Asus GeForce GTX 980 Ti Strix

- winda 10 box

- optyk LG

- zasilacz XXX???

- obudowa XXX???

- chłodzenie CPU XXX???

 

I tutaj główne pytanie: Jaki zasilacz, obudowę i chłodzenie CPU dobrać aby było jak najbardziej cicho?

 

Co do monitora to pomysł padł na SAMSUNG T24D391EW

+ myszka razera

 

Całość na morele (poza zasilaczem, obudową, chłodzeniem CPU i głośnikami) wychodzi 8200zł. 1800zł idzie na rzeczy jeszcze niedobrane + elementy do wyciszenia typu podkładki pod wentyle, kołki itp (Tutaj też liczę na podpowiedzi)

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli:

- Core i5-6600K

- Asus Z170 PRO GAMING

- G.Skill Ripjaws V 3200MHz, CL16 2x8GB

- SSD Samsung EVO 500GB (narazie styknie, jakby co znajomy ma zewnętrznego HDDka)

- EVGA GTX 980 TI Hybrid

- winda 10 box

- optyk LG

- zasilacz XXX???

- obudowa XXX???

- chłodzenie CPU XXX???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu cooler bierz np. Noctua NH-U14S, cichy, świetna jakość. Nie potrzeba dopłacać do np. D15.

zasilacz: np. evga supernova g2 gold 550w albo antec edge gold 550w lub corsair RM550X, wszystkie są porównywalne, super jakość - najcichszy będzie corsair

obudowa: fractal define s, dobra pod wyciszanie dodatkowe, drzwiczki i maty

doczytałem że będzie napęd optyczny, w define S nie wstawisz, w takim razie fractal define R5 zamiast S

 

Natomiast co do głośności, żadne 980ti nie będzie ciche fabrycznie, trzeba zmieniać chłodzenia żeby uzyskać faktycznie cichą kartę pod obciążeniem. Także warto mieć tego świadomość.

Przynajmniej dokup jakiś lepszy wentylator do tej chłodnicy z evga hybrid 980 bo fabryczny jest głośny. Jakaś noctua 120mm dobrej jakości na pwm.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPC Grandis za połowę ceny Noctua też jest niesłyszalny - wszystko zależy od regulacji użytych wentylatorów.

Define R5 ma pobrzękujące tacki na dyski - chcesz kompletnej ciszy to musisz kupić SSD.

Wiele nowych zasilaczy ma tryb półpasywny. Na całkowicie pasywny zasilacz nie ma co się oglądać przy takiej karcie graficznej jaką chcesz użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zestaw za 10k, dlatego nie polecam budżetowego rozwiązania. Jakość wentylatora jak i radiatora noctuy jest nieporównywalna do grandisa, po np. 2 latach pracy już może być różnica (zużycie wentylatora).

Gdyby budować zestaw według takiego założenia, można by tam wymienić połowę podzespołów na tańsze.

 

Autor bierze dysk ssd, także mocowanie hdd w obudowie nie ma znaczenia bo nie będzie.

Przy takim zestawie pół-pasywny zasilacz spokojnie sobie radzi, pobór jest i tak realatywnie niski. Inna sprawa że full pasyw ma mały sens, bo i tak reszta configu pasywna nie będzie.

Kupując np. RM wyższej mocy 650-750 staje się on 100% pasywny, z jedną 980ti nawet po oc nie da się w nim załączyć wentylatora. Tylko nie ma to większego sensu.

 

Cała zabawa w wyciszanie rozbija się o gpu niestety. Jeżeli ktoś chce uzyskać CICHY komputer, taki że w grach go nie słychać, to na gpu trzeba założyć inny cooler (prolimatech mk-26, raijintek  morpheus), dobre 2x140 wentylatory. Albo prawdziwe chłodzenie wodne składane z części, większa przewiewna chłodnica (a nie aluminiowa gęsta pseudo chłodniczka jaka jest dodawana do evga, taka sama jak stosowana w chłodzeniach AIO na cpu, wymagająca silnego nawiewu do działania). Ale koszt prawdziwego LC na nowych częściach jest bardzo wysoki.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPC Grandis za połowę ceny Noctua też jest niesłyszalny 

znowu błyskasz swoimi mądrościami?

czy tak ci instynkt podpowiada - ta liga nie dla ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu błyskasz swoimi mądrościami?

czy tak ci instynkt podpowiada - ta liga nie dla ciebie

Masz tego Grandisa w wyciszonej budzie, czy tylko testów się naczytałeś?

 

2 st.C to żadna różnica a już na pewno nie taka, żeby płacić ekstra za logo producenta.

 

http://www.bestpcinfo.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/SilentiumPC-Grandis-XE1236-Testy.jpg

 

Co do wentylatorów to zawsze można wymienić je na lepsze, kiedy oryginalne się zużyją. SPC ma ciche wentylatory 140mm PWM pasujące do Grandisa za grosze. U Noctua płacisz 100 złotych za głupi wiatraczek. Mnie to nie przekonuje.

Edytowane przez Nokitel_2160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo może źle sprecyzowałem wymagania - komputer ma być cichy w stanie spoczynku, podczas grania już niekoniecznie :D

 

No to w takim razie Asus GTX 980 Ti Strix spełni te oczekiwania, ma chłodzenie pasywne do ~65 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wentylatorów to zawsze można wymienić je na lepsze, kiedy oryginalne się zużyją. SPC ma ciche wentylatory 140mm PWM pasujące do Grandisa za grosze. U Noctua płacisz 100 złotych za głupi wiatraczek. Mnie to nie przekonuje.

 

Ciebie może nie ale mnie przekonała jakość Noctua, nie ma cichszych wentylatorów na rynku nawet na pełnej prędkości obrotowej (nie wspominając o wydajności) Mam budę SPC Gladius X60 w której zostały mi dwa wentyle SPC reszta to Noctua łącznie z chłodzeniem procesora i niestety ale SPC są dużo głośniejsze czy to w min czy max obroty. W najbliższym czasie wymieniam te dwie sztuki na Noctua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, koniec tej kłótni.

Seryjne wentylatory w budzie fractala są ciche czy głośne? Bo nie wiem czy od razu zamawiać cichsze zamienniki.

 

Oraz czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi coś na temat tego monitoroTVka? Czy raczej napisać temat w innym dziale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z phanteksem jest taki że mamy okno (rysujące się łatwo, plastikowe), i nie pasuje to za bardzo pod budowanie zestawu z nastawieniem na wyciszenie. Taką obudowę bierze ktoś kto chce bardziej pokazać jej zawartość, pobawić się podświetleniem itd.

We fractalu są drzwiczki na froncie, na panelach maty, na topie też osłony, mniej niezamaskowanych otworów którymi wydostaje się hałas.

Wentylatory w phanteksie są lepsze, ale nie jest to jeszcze pierwsza liga.

Ale dla jasności, między tymi obudowami nie będzie jakiejś przepaści, jeżeli autor nie jest wyczulony na takie detale, to nie zauważy różnicy.

 

Gdybym budował taki zestaw za 10k i zależało mi na estetyce, solidności materiałów z jakich zrobiona jest obudowa, to bym tam dał np. phanteksa evolv atx, grube aluminiowe panele.

Ale tutaj trzeba już prawie 800zł przeznaczyć.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Ja osobiście jako cooler brałbym coś od thermalright: Macho/True Spirit albo coś mniejszego.

Powód:

Nie wiem czy wszystkie noctua tak buczą, ale wszystkie thermalrighty nie buczą.

Moje wenty ucev14 wydają podobny dźwięk do tego noctua, ale tylko przy określonych prędkościach (których oczywiście nie używam) i jest to irytujące.

 

Co do obudowy. Tak jak aerial podał Define R5, ewentualnie R4/R3 żeby było taniej. Zasilacz tak samo Corsair RM550X albo jakiś RMi.

 

Jeszcze odnośnie SPC. Wg mnie żaden wentylator od SPC nie jest bardzo dobrej jakości. Cooler coolerem, ale żeby dodatkowo dokupować wentylator zamiast kupić od razu porządny zestaw? Bez sensu.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemayu dla tego nie kupuje się wersji Redux tylko zwykłą serię NF-S. Wersje Redux fakt są tańsze ale to już nie ta jakość jak NF-S. Ja mam wszystkie właśnie z tej serii jest cisza totalna, słychać tylko szum powietrza i to tylko na najwyższych obrotach a wentyle w budzie mam już 2 lata.

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...