Skocz do zawartości
wojooo

Karta dźwiękowa pod PCI

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, poszukuję karty dźwiękowej pod PCI która będzie miałą na wyjściu cyfrówke - coax lub umożliwi podłączenie jakiejś przejściówki... Optyk mnie nie interesuje, musi być cyfrowy - niestety nie dam rady tego obejść z racji ze kilka lat temu był poprowadzony kabel do ampli coax i siedzi sobie on w ścianie kilkanaście metrów

 

Wcześniej miałem takie wyjście zintegrowane w mobo pod 1150... zmieniłem na 1151 i już takiej płyty nie znalazłem :(

 

będę wdzięczny za pomoc

 

 

a - co do ceny to tak do 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod PCI'ex może być ?

 

http://allegro.pl/asus-xonar-d2x-pci-ex-battlefield3-sklep-faktura-i5587001038.html

 

 

IMO całkiem udana karta. Lepsze stery i dlużej wspierane od Creative. Sam mam Xonar XD i żałuje że nie wziałem tej wersji to wykorzystałbym wyjście Coax w Z5500, a pod optyka podłączył konsole. No nic trudno.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej większość ma optyka teraz. Sam się wkopałem bo myślałem że to ma elektryka i teraz myśle czy by nie sprzedać ten XD i kupić tego d2x, ale to jeszcze się zastanowie. Wygoda jest owszem bo nie muszę przełączać kabla optycznego w panelu Z-5500 jak chce grać na PS4. A tak komp będzie podpięty kablem COAX, a PS4 optykiem. Wystarczy tylko przęłączyć pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to zajmuje 2 sloty. Niby nic wielkiego ale jednak. IMO Xonar ładnie gra i za te pienądze bym brał d2x

 

A ktoś mi powie jaki sens kupowania karty za 670 PLN po to, żeby z założenia nie wykorzystywać jej głównych atutów? Przecież jak podłączacie to po cyfrze (nieważne, optyk czy coaxial), to odłączacie jej sekcję D/A i analog. Zostaje sam chip procesora dźwięku. Rozumiem jeśli ktoś potrzebuje specyficznych możliwości karty (typu digital pass-through który nie każda ma), ale kupowanie karty bo "ładnie gra" i potem spinanie jej coaxialem z głośnikami (czyli zdawanie się na przetworniki i sekcję analogową w odbiorniku) jest jakoś tak trochę...bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie chce wydawać takiej kasy gdzie nie wykorzystam nawet 10% możliwosci ale co zrobic skoro nie ma sie innego wyjścia? po COAX leci mi dzwiek z kompa do ampli i nie mam mozliwosci innego połączenia (no chyba ze bede robił remont i rozwalał ściany zeby to schować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie chce wydawać takiej kasy gdzie nie wykorzystam nawet 10% możliwosci ale co zrobic skoro nie ma sie innego wyjścia? po COAX leci mi dzwiek z kompa do ampli i nie mam mozliwosci innego połączenia (no chyba ze bede robił remont i rozwalał ściany zeby to schować)

Jeśli chodzi TYLKO o wyjście coaxial, to ja bym chyba najpierw wypróbował coś takiego: http://allegro.pl/przetwornik-dac-pcm2704-usb-coaxial-s-pdif-optical-i6015398967.html

Jak się sprawdzi - super, jak nie, no to cóż, wielka strata to to nie jest, szczególnie w kontekście pierwszego postu i "cena do 1000".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi powie jaki sens kupowania karty za 670 PLN po to, żeby z założenia nie wykorzystywać jej głównych atutów? Przecież jak podłączacie to po cyfrze (nieważne, optyk czy coaxial), to odłączacie jej sekcję D/A i analog. Zostaje sam chip procesora dźwięku. Rozumiem jeśli ktoś potrzebuje specyficznych możliwości karty (typu digital pass-through który nie każda ma), ale kupowanie karty bo "ładnie gra" i potem spinanie jej coaxialem z głośnikami (czyli zdawanie się na przetworniki i sekcję analogową w odbiorniku) jest jakoś tak trochę...bez sensu.

 

Ja mam Xonara D2X i spinam go coaxialem z AVR 265. Xonar daje mi w tym wypadku DD Live i DTS Connect, co znacznie uprzyjemnia odbiór muzyki/gier itp. Poza tym jest różnica pomiędzy cyfrowym sygnałem z taniej karty/integry, a tym z porządnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xonara D2X i spinam go coaxialem z AVR 265. Xonar daje mi w tym wypadku DD Live i DTS Connect, co znacznie uprzyjemnia odbiór muzyki/gier itp. Poza tym jest różnica pomiędzy cyfrowym sygnałem z taniej karty/integry, a tym z porządnej.

Dlatego napisałem - "jeśli ktoś potrzebuje specyficznych możliwości". Do muzyki - to akurat nie dla mnie, nienawidzę wszelakich "polepszaczy" i "uprzestrzenniaczy" stereofonicznej muzyki do formatu 5.1 (i wyżej). Wszystkie brzmią efekciarsko (nie mylić z efektownie) i sztucznie, oraz robią bałagan w scenie dźwiękowej. A muzyka (ta znikoma) która już jest zrealizowana w formie wielokanałowej, potrzebuje pass-through, a nie enkodera w czasie rzeczywistym. Co do gier - tu się do pewnego stopnia zgodzę, jeśli oczywiście używamy takiego PC jako konsoli (tzn. z TV/projektorem jako wyświetlaczem i zestawem kina domowego jako nagłośnieniem). Filmy - tak jak muzyka. Te co są w stereo po programowym zwiększeniu ilości kanałów brzmią zwykle źle, te co są wielokanałowe potrzebują pass-through a nie enkodera. Tylko tu proporcje 2.0 vs 5.x/7.x są raczej odwrotne niż w muzyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś się o sens takiej karty bez wykorzystywania jej głównych atutów, to Ci napisałem. To, że Ty w takiej sytuacji byś jej nie użył, to nie znaczy, że każdy postąpi identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powinno wyjaśnić kwestię, jeśli ktoś chciałby przepłacać za Xonara...

 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/ 

 

SC808 to bardzo dobra karta, jednak Xonary mają kilka cech/rozwiązań, których tu brakuje:

-dekodery DD Live i DTS Connect - też kiedyś byłem wyznawcą twierdzenia, że muzyka to tylko w stereo, ale system Dolby naprawdę urozmaica i uprzyjemnia muzykę puszczoną na porządne 5.1, DTS C już trochę słabiej (głównie przez mocniejsze użycie centralnego, którego w DDL da się całkowicie wyłączyć), za to jest niepokonany w filmach :)

-wejście mikrofonu na głównym śledziu (w SC808 albo trzeba podpiąć panel frontowy, albo kartę rozszerzającą)

-wejście liniowe

 

AIM kosztuje obecnie koło 420-450zł, Xonar D2X kosztował <500zł (swojego kupiłem za 470zł w sklepie, obecnie znacznie zdrożał, ponieważ znika z rynku i ciężko go dostać). Moim zdaniem te kilkadziesiąt złociszy było warte rzeczy wymienionych powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...