Skocz do zawartości
Insane Lulu

[Do gier] Zestaw za 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Właśnie przejrzałem najnowsze zestawy proponowane przez PurePC.

Dysponuję budżetem 4 tys, w tej kwocie musi znaleźć się miejsce dla systemu oraz obudowy.

Monitor aktualnie odpuszczam, będę używał starego 22 calowego Hpka w dobre formie.

 

Komputer z przeznaczeniem "do gier".

 

Zastanawiam się na tym zestawem podanym przez purepc:

http://www.morele.net/inventory/info/rY179d/

W kwocie 3,5 tys + system i obudowa. 

 

 

 Oczywiście w przyszłości komputer chcę modernizować.

 

 

Drugie istotne pytanie:

Nie jestem ekspertem w składaniu komputerów. Mam podstawy aczkolwiek wolę aby zajął się tym ktoś z doświadczeniem.

"Zbudowanie" komputera zlecić jakimś małym lokalnym sklepom komputerowym czy lepiej polegać na komputrniku itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub dołożył do XFX 550 TS. Nie ma co oszczędzać na zasilaczu i jak jest mozliwość to dołożyć. Co do obudowy i systemu to przekroczysz budżet i tak.

 

Co do złożenia to Morele to robi za 1zł w kwocie od 1500 zł. Więcej o promocji w tym poradniku:

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2016

 

 

Tak mniej więcej w połowie pierwszej strony obok bannera morele masz podany kod,który trzeba wpisać w trakcie składania zamówienia w morele.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zestaw komputerowy ma sens bytu?

Podzespoły będą ze sobą współgrać w zadowalający sposób czy może powinienem coś zmienić?

Bardzo proszę o pomoc.

 

http://www.morele.net/inventory/info/ZZ5Z10/

 

 

Szanowny Administratorze:

Jeżeli masz zamiar skasować temat to przynajmniej bądź na tyle miły i odpisz na PW co sądzisz o tym zestawie.

Bardzo mi na tym zależy.

 

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze zestaw ok.

 

Ale podmienił bym zasilacz na taki: http://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/

 

I chłodzenie nie musi być az tak drogie, bo ma zastąpić zwykłego box wiec coś takiego tez by starczyło: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-spc081-518093/

 

Reszta jak najbardziej ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Administratorze:

Jeżeli masz zamiar skasować temat to przynajmniej bądź na tyle miły i odpisz na PW co sądzisz o tym zestawie.

Bardzo mi na tym zależy.

 

 

Z góry dzięki

Szanowny użytkowniku, temat został skasowany omyłkowo i po twoim raporcie został przywrócony. Widniał na pierwszej stronie działu, nie wiem więc po co zakładasz kolejny. Tematy łączę w całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, zmieniłem chłodzenie na to tańsze.

Dzięki temu kase zaoszczędzona dołożyłem do i5-6402P.

 

@dolar444

Jaka jest różnica między zasilaniem moim a Twoją sugestią?

 

@Wojciech

Jakaś inna płyta godna uwagi?

SSD sobię odpuszczę i pozostanę przy tym co mam, gdyż większa pojemność = większa cena a ja na więcej nie mogę sobie pozwolić ;P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Wojciech

Jakaś inna płyta godna uwagi?

SSD sobię odpuszczę i pozostanę przy tym co mam, gdyż większa pojemność = większa cena a ja na więcej nie mogę sobie pozwolić ;P 

Przesłałem ci moją propozycję na PW. MSI B150M NIGHT ELF + Crucial MX200 250GB - nadal pozostajemy poniżej ceny z twojego koszyka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/Pm2Y1K/

 

Sporo zmieniłem.

 

Postawiłem na lepszy zasilacz zgodnie z sugestią @Devil

Zmieniłem obudowę na tańszą aczkolwiek poleconą przez @dolar444

Dysk SSD nadal bez zmian :(

Pocesor wymieniony @Wojciech

Płyta Główna zmieniona @Wojciech

 

Wziąłem pod uwagę chyba wszystkie uwagi ;P

I jak? Pomieści się to w obudowie? Będzie "grała gitara"? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te 4 koła to ma być też system?

 

Pozostanę przy darmowym uczelnianym win7, natomiast mam zamiar zakupić win10 w przyszłym miesiącu

 

@edit

tak więc systemu nie liczę

Edytowane przez Insane Lulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens dopłacać aż do tej płyty co masz teraz w zestawie, dając więcej za lepszą dźwiękówkę. Myśle że spokojnie starczyła by MSI B150M Mortar.

Co do procesora, żadnej różnicy miedzy poprzednim nie ma co miałeś, a jest droższy. Różnica taka ze w i5-6402P jest słabsza grafika zintegrowana i jest o 100MHz szybszy od i5 6400 

 

Decyzja oczywiście należy do ciebie, a tak to by wyglądało ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 850 EVO 250GB , Crucial MX200 250GB , Plextor M6V 256GB , Goodram Iridium Pro 240GB , Crucial BX100 250GB lub Sandisk Plus 240 GB / Sandisk Ultra II Plus 240GB w cenach od 330 do 400 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spartan pewnie. 1151 ma ten sam rozstaw otworów montażowych co 1155 czy 1150. Pamiętaj że jest promocja na montaż podzespołów za 1zł napisałem o tym w poprzednim poście. Tą aktualizację BIOSU jabym sobie darował i samemu zrobił. Jest to banalnie proste.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...