Jump to content
Sign in to follow this  
Insane Lulu

[Do gier] Zestaw za 4000

Recommended Posts

Witajcie,

Właśnie przejrzałem najnowsze zestawy proponowane przez PurePC.

Dysponuję budżetem 4 tys, w tej kwocie musi znaleźć się miejsce dla systemu oraz obudowy.

Monitor aktualnie odpuszczam, będę używał starego 22 calowego Hpka w dobre formie.

Komputer z przeznaczeniem "do gier".

Zastanawiam się na tym zestawem podanym przez purepc:

http://www.morele.net/inventory/info/rY179d/

W kwocie 3,5 tys + system i obudowa. 

Oczywiście w przyszłości komputer chcę modernizować.

Drugie istotne pytanie:

Nie jestem ekspertem w składaniu komputerów. Mam podstawy aczkolwiek wolę aby zajął się tym ktoś z doświadczeniem.

"Zbudowanie" komputera zlecić jakimś małym lokalnym sklepom komputerowym czy lepiej polegać na komputrniku itp?

Lub dołożył do XFX 550 TS. Nie ma co oszczędzać na zasilaczu i jak jest mozliwość to dołożyć. Co do obudowy i systemu to przekroczysz budżet i tak.

Co do złożenia to Morele to robi za 1zł w kwocie od 1500 zł. Więcej o promocji w tym poradniku:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2016

Tak mniej więcej w połowie pierwszej strony obok bannera morele masz podany kod,który trzeba wpisać w trakcie składania zamówienia w morele.

Edited by Devil

Czy ten zestaw komputerowy ma sens bytu?

Podzespoły będą ze sobą współgrać w zadowalający sposób czy może powinienem coś zmienić?

Bardzo proszę o pomoc.

http://www.morele.net/inventory/info/ZZ5Z10/

Szanowny Administratorze:

Jeżeli masz zamiar skasować temat to przynajmniej bądź na tyle miły i odpisz na PW co sądzisz o tym zestawie.

Bardzo mi na tym zależy.

Z góry dzięki

Autorze zestaw ok.

Ale podmienił bym zasilacz na taki: http://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/

I chłodzenie nie musi być az tak drogie, bo ma zastąpić zwykłego box wiec coś takiego tez by starczyło: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-spc081-518093/

Reszta jak najbardziej ok. 

Szanowny Administratorze:

Jeżeli masz zamiar skasować temat to przynajmniej bądź na tyle miły i odpisz na PW co sądzisz o tym zestawie.

Bardzo mi na tym zależy.

Z góry dzięki

Szanowny użytkowniku, temat został skasowany omyłkowo i po twoim raporcie został przywrócony. Widniał na pierwszej stronie działu, nie wiem więc po co zakładasz kolejny. Tematy łączę w całość.

Okej, zmieniłem chłodzenie na to tańsze.

Dzięki temu kase zaoszczędzona dołożyłem do i5-6402P.

@dolar444

Jaka jest różnica między zasilaniem moim a Twoją sugestią?

@Wojciech

Jakaś inna płyta godna uwagi?

SSD sobię odpuszczę i pozostanę przy tym co mam, gdyż większa pojemność = większa cena a ja na więcej nie mogę sobie pozwolić ;P 

@Wojciech

Jakaś inna płyta godna uwagi?

SSD sobię odpuszczę i pozostanę przy tym co mam, gdyż większa pojemność = większa cena a ja na więcej nie mogę sobie pozwolić ;P 

Przesłałem ci moją propozycję na PW. MSI B150M NIGHT ELF + Crucial MX200 250GB - nadal pozostajemy poniżej ceny z twojego koszyka. 

http://www.morele.net/inventory/info/Pm2Y1K/

Sporo zmieniłem.

Postawiłem na lepszy zasilacz zgodnie z sugestią @Devil

Zmieniłem obudowę na tańszą aczkolwiek poleconą przez @dolar444

Dysk SSD nadal bez zmian :(

Pocesor wymieniony @Wojciech

Płyta Główna zmieniona @Wojciech

Wziąłem pod uwagę chyba wszystkie uwagi ;P

I jak? Pomieści się to w obudowie? Będzie "grała gitara"? ^^

za te 4 koła to ma być też system?

Pozostanę przy darmowym uczelnianym win7, natomiast mam zamiar zakupić win10 w przyszłym miesiącu

@edit

tak więc systemu nie liczę

Edited by Insane Lulu

Nie wiem czy jest sens dopłacać aż do tej płyty co masz teraz w zestawie, dając więcej za lepszą dźwiękówkę. Myśle że spokojnie starczyła by MSI B150M Mortar.

Co do procesora, żadnej różnicy miedzy poprzednim nie ma co miałeś, a jest droższy. Różnica taka ze w i5-6402P jest słabsza grafika zintegrowana i jest o 100MHz szybszy od i5 6400 

Decyzja oczywiście należy do ciebie, a tak to by wyglądało ok. 

Jeszcze się zastanowię. Być może zmienię tą płytę i procesor a zainwestuje w dysk SSD. Zestaw zamawiam w następnym tygodniu więc mam weekend na przemyślenia i ewentualne zmiany. xD

Crucial BX100 SAMSUNG 850 EVO? Przelicz to dokładnie i zobacz czy starczy. Ew szukaj coś z Sandisk.

Edited by Devil

Samsung 850 EVO 250GB , Crucial MX200 250GB , Plextor M6V 256GB , Goodram Iridium Pro 240GB , Crucial BX100 250GB lub Sandisk Plus 240 GB / Sandisk Ultra II Plus 240GB w cenach od 330 do 400 zł .

Spartan pewnie. 1151 ma ten sam rozstaw otworów montażowych co 1155 czy 1150. Pamiętaj że jest promocja na montaż podzespołów za 1zł napisałem o tym w poprzednim poście. Tą aktualizację BIOSU jabym sobie darował i samemu zrobił. Jest to banalnie proste.

Edited by Devil