Skocz do zawartości
poeta89

Problem z włączeniem nowego PC.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Piszę z prośbą o pomoc. Mój problem polega na  tym że, po złożeniu "nowego pc"(wymiana ram, płyty głw, karty graf, procesora) komputer nie chce sie włączyć. Na ułamek sekundy odpalają wentylatory na karcie procesorze i obudowie po czym stają i znowu odpalają. Jest to bezgłośne.

Specyfikacja:
Stary zasilacz: Foltron fsp460-60GHN - z tego co pamietam 12v ~408w
Ram Goodram 8gb 1333 cl9
Gigabyte h81m-hd3
Geforce gigabyte gtx 950 OC
Intel i3 4170 3,7ghz
obudowa CM elite 370 stara.

 

Dystanse na obudowie przykręcone odpowiednio. Baterie wyciągałem, Cmos czyściłem. Mogę udostępnić foto lub video jeśli istnieje taka potrzeba. Nie mam juz pomysłu o czym zapomniałem bądź w czym może tkwić problem. Dodam że przed wymiana podzespołów wszytko chodziło dobrze. Po prostu upgrade PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza obudowa płyta też nie odpalił. Podpięty tylko dysk procesor zasilanie 24pin, 4pin i kabel bo zintegrowana grafikę. No i oczywiście przycisk power. Went procesora robi ciągle 1/5 obrotu, to samo tylko że słyszalne dzieje się w zasilaczu. I tak bez przerwy włącza się wyłącza. Nie mam problemu z zakupem nowego zasilacza. Większy z koniecznością oddania czegoś na gwarancję 2dnia

 

Tak w ten. Inaczej z tego co widzę nawet nie pasuje.

Edytowane przez poeta89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być to widać gołym okiem. Prawidłowe piny są ładnie uczesane, pogięty rzuca się w oko.

 

Najpierw wkładałeś proca czy najpierw zdjąłeś czarną, plastikową osłonkę z podstawki cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupowałeś części z jakiegoś "zaprzyjaźnionego" salonu w pobliżu Ciebie poprosiłbym ich na Twoim miejscu o podpięcie na próbę jakiegoś innego zasilacza.

Jeżeli prowadzą serwis na miejscu to taką rzecz powinni zrobić od ręki bo to chwila roboty.

 

 

 

Dodatkowo być może aktualny bios płyty nie obsługuje procesora? (nie znam się na tym do końca więc to tylko teoria, jeśli coś wyklucza tą teorie w oczywisty sposób to sorki ;>)

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety najpierw osłonka potem procesor. Patrzę na piny przy dobrym oświetleniu i wygląda to tak że socket dzieli się na 2czesci. W jednej piny są pod delikatnym skosem równo delikatnie położone w jedną stronę i na drugiej tak samo tyle że w przeciwna stronę. Żaden nie wygląda inaczej.

post-224643-0-79655400-1457038645_thumb.jpg

Edytowane przez poeta89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej byś dostrzegł nieład, gdyby robiły zwarcie.

 

Bez dysków, napędów, złącz przedniego panelu próbowałeś? Możesz mieć zwarcie gdzieś na przewodach.

 

Niestety najpierw osłonka potem procesor. 

o jakie to oczywiste, instrukcja swoje, użytkownik swoje. Zdejmowanie covera daje duże szanse na pogięcie pinów.

 

Do not remove the CPU socket cover before inserting the CPU. It may pop off from the load plate

automatically during the process of re-engaging the lever after you insert the CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam zasilacz- w internetach widzę jego recki z 2009 roku więc jaki by dobry nie był (a jest- toż to FSP) to swoje latka ma- pozostaje kwestia jak długo go masz, jak dużo pracował i pod jakim obciążeniem.

 

edit

 

Albo i nie- pomyliłem go z wersją 400W. Tak czy inaczej przydało by się sprawdzić na innym zasilaczu.

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje zobaczyłem dopiero po 9min filmu z yt. Mój błąd wiem ale nieladu niema. Ram sprawny i grafika też. Podłączyłem pod starego asrocka ta grafikę ram i odpalił normalnie. To samo okablowanie. Tylko płyta z procesorem zmieniona. Albo zasilacz już nie wyrabia na 4pin go odpalić albo.. Już sam nie wiem.. Zasilacz 2010rok..☺

Edytowane przez poeta89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz działa z athlonem x4 640, gtx 950 i pod asrock starszym budżetowym modelu aktualnie. Nie mam nikogo znajomego z procesorem pod ten socket. Niestety czasy laptopów. Pozostanie odnieść oba elementy na gwarancję jak przypuszczam skoro zasilacz odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...