Skocz do zawartości
Mikelos

Ubuntu 15.10 co robi z partycjami przy instalacji?

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba nie literówka, tylko niezrozumienie.

 

/usr/ to nie placeholder dla nazwy użytkownika, tylko fizycznie istniejący katalog/mountpoint root filesystemu. Zawiera biblioteki użytkownika. ls / -allh powinno to rozjaśnić

 

Symlinka /m/lib/i386-linux-gnu/libgnome-keyring.so.0 /m/lib/libgnome-keyring.so.0 nie możesz utworzyć, ponieważ nie masz katalogu /m, podkatalogów /lib etc. Te katalogi są w /usr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej niezrozumienie ;) Więc próbujemy dalej i:

 

m@MM ~ $ locate libgnome-keyring.so /usr/lib/i386-linux-gnu/libgnome-keyring.so.0 /usr/lib/i386-linux-gnu/libgnome-keyring.so.0.2.0

/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libgnome-keyring.so.0
/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libgnome-keyring.so.0.2.0
m@MM ~ $ sudo ln -s /usr/lib/i386-linux/libgnome-keyring.so.0 /usr/lib/libgnome-keyring.so.0
[sudo] password for m: 
m@MM ~ $ sudo ln -s /usr/lib/i386-linux/libgnome-keyring.so.0.2.0 /usr/lib/libgnome-keyring.so.0.2.0
m@MM ~ $ chmod +x./AdobeAIRInstaller.bin
chmod: brakujący argument po „+x./AdobeAIRInstaller.bin”
Napisz „chmod --help” dla uzyskania informacji.
m@MM ~ $ chmod +x ./AdobeAIRInstaller.bin
m@MM ~ $ sudo ./AdobeAIRInstaller.bin 
m@MM ~ $ ^C
m@MM ~ $ sudo ln -s /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libgnome-keyring.so.0 /usr/lib/libgnome-keyring.so.0ln: nie udało się utworzyć dowiązania symbolicznego „/usr/lib/libgnome-keyring.so.0”: Plik istnieje
m@MM ~ $ sudo ln -s /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libgnome-keyring.so.0.2.0 /usr/lib/libgnome-keyring.so.0.2.0
ln: nie udało się utworzyć dowiązania symbolicznego „/usr/lib/libgnome-keyring.so.0.2.0”: Plik istnieje
m@MM ~ $ 
 
Pierwsza próba była przeklepując znak w znak instrukcję ale niestety dalej wyrzuca komunikat "Adobe AIR could not be installed. Install either Gnome Keyring or KDE KWallet before installing Adobe AIR." więc przy drugiej próbie sugeruję się tym, co wyskoczyło po komendzie locate ale efekt widoczny powyżej (próbowałem różnych kombinacji przy poprzednich próbach) i znów nie rozumiem co robię źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Translacja drive.noobslab.com (drive.noobslab.com)... 108.167.143.64
Łączenie się z drive.noobslab.com (drive.noobslab.com)|108.167.143.64|:80... połączono.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 404 Not Found
2016-03-24 23:01:16 BŁĄD 404: Not Found.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz to ręcznie...

http://drive.noobslab.com/data/apps/AdobeAir/adobe-air.sh

 

Daj uprawnienia (chmod +x) i wtedy spróbuj uruchomić (./adobe-air.sh).

 

btw. przeglądam kod skryptu i robi dokładnie to, z czym Ty się męczysz ;)

 

ps. wyślij mi dane do teamviewera to pomogę Ci na ile będę mógł ;)

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba do trzech razy sztuka. Udało się pobrać ze strony przez terminal i wystartowało i się chyba nawet zainstalowało ;)

 

edit:

Adobe Reader poszedł chyba bez problemów ale oczywiście na następnym kroku potknięcie.

 

3.3. Pobranie i instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop wget http://www.e-deklaracje.gov.pl/files/dopobrania/e-dek/app/e-DeklaracjeDesktop.air Instalujemy aplikację: sudo /opt/Adobe\ AIR/Versions/1.0/Resources/airappinstaller /_PEŁNA_ŚCIEŻKA_DO_PLIKU_/eDeklaracjeDesktop.air

 

Pobieram aplikację z podanego adresu i próbuję instalować takim oto skutkiem:

Nie można zainstalować aplikacji z powodu uszkodzenia pliku instalatora. Spróbuj uzyskać nowy plik instalatora od autora aplikacji.

 

Kilkukrotnie pobierałem ale efekt ten sam.

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny jest ten świat. Przy n-tej próbie się udało, może dlatego, że plik zapisałem w innej lokalizacji?

 

Więc mogę przystąpić do rozliczenia się ze zło... eeee... fiskusem ;) Do pełni szczęścia brakuje tylko działającego HoMM 3 ale to może jak opadnie euforia spowodowana uruchomieniem e-deklaracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie na zapas.

Chcę zmienić płytę główną z procem. Inny chipset, inny procesor - nf4+x2 6000+ na nf770+phenom x4. Czy mint się podniesie po takiej zmianie? W windowsie doinstalowałbym nowe sterowniki i pewnie by było po problemie. A jak to załatwić w linuksie bez reinstalacji sytemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie na zapas.

Chcę zmienić płytę główną z procem. Inny chipset, inny procesor - nf4+x2 6000+ na nf770+phenom x4. Czy mint się podniesie po takiej zmianie? W windowsie doinstalowałbym nowe sterowniki i pewnie by było po problemie. A jak to załatwić w linuksie bez reinstalacji sytemu?

Nic nie będziesz musiał robić, chyba że kernel nie obsługuje chipsetu - dość rzadka sprawa. Zazwyczaj, jeżeli pojawiają się takie problemy, to dotyczą jakichś pomniejszych peryferiów - dodatkowych, egzotycznych kontrolerów SATA3, sieciówek (głównie wifi), BT, USB3.x etc. System na 99% wstanie jak gdyby nigdy nic, co najwyżej przeczytaj raz dokładnie dmesg.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne pytanie od nowicjusza. Coś gdzieś nacisnąłem chyba i na dolnym domyślnym panelu nie widać otwartych aplikacji. Wszystko działa, mogę przełączać między programami przy pomocy alt+tab. Co zrobić aby było jednak widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bie tworzy nowego tematu:

Mlody pogrywa sobie cs:go wiec zainstalowalem mu steama. Wszystko ladnie gralo do pewnego momentu.

Wyskoczyla jakas aktualizacja w steamie lub cs'ie po ktorej przestal sie odpalac steam. Krzyczalo cos o problemie ze sterownikami do gpu wiec latorosl samodzielnie chcial je zaktualizowac po czym wysypal srodowisko graficzne.

Pojawia sie komunikat:

md: xserver not found:/usr/bin/x:0-audit 0-auth /var/lib/mdm/ :0.xau

error: command could not be executed

please install xserver or correct mdm configuration and restart mdm

 

Co bylo przed tym komunikatem trudno mi powiedziec, bo syn nie pamieta za bardzo co i jak chcial aktualizowac/instalowac. Damy rade jakos wyprostowac czy po windowsowemu reinstall?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież podał Ci rozwiązanie na tacy. Przeinstaluj xserver i powinno hasać.
 

sudo apt-get install --reinstall xserver-xorg

Według APT mdm to session manager od Cinamona. Czyli to wyżej powinno pomóc.

 

A co do Steama, jak nie upgradowałeś systemu to powinny normalnie sterowniki MESA śmigać. Wystarczy podmienić ścieżki bo gubi się w wersjach 32 i 64 bitowych. Mi to śmiga w każdym razie. W google poszukasz sobie ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam jakiś problem sprzętowy bo nawet psensor pokazuje zero temperatury cpu. Ale jakoś może kiedyś to ogarnę lub przeboleję.

Za to mam inne pytanie. W dziale co kupić brak odzewu więc może tutaj ktoś pomoże.

Z racji, że wysłużony, ogromny i prądożerny radeon hd4870 w zasadzie nie spełnia wymagań nawet w starszych tytułach, nadeszła pora na zmiany. Mając sentyment do czerwonych, rozważałem hd7770/7790/7850 ale używam linuksa a wsparcie ze strony sterowników na chwilę obecną kuleje. Stąd zacząłem się rozglądać za zielonymi gtx 650/660/750. Co będzie lepszym wyborem? Nie celuję siłą rzeczy w najnowsze tytuły (coś pokroju cs:go, wiedźmin 2, heroes5,6,7), budżet w okolicach 200-250 pln. Reszta sprzętu to athlon II x3@x4 3.4, asrock M3A770DE, 6GB ramu, jakiś ssd a całość zasilana nexusem 620W. Jest szansa, że coś się zmieni w podejściu amd czy zostaje nvidia?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu 16.04 na razie nie ma oficjalnego wsparcia od AMD ale masz otwarte sterowniki. Mój R9 280 na właśnie 16.04 śmiga na otwartym Mesa 11. Ja nie wiem jaki masz teraz system więc sprawdź sobie na stronie AMD. Nvidia ma trochę lepsze sterowniki na Linuxa ale też nie ma co przesadzać.

 

Weź jakiegoś 7850 i myślę że styknie w tej kwocie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Psensor. Pewnie wystarczy skonfigurować I-nex ale nigdy tego nie robiłem.

A jak jeszcze przypisać podzespoły pod temperatury? O ile CPU i GPU rozpoznało, to mam jeszcze 3 pozycje niezidentyfikowane. Dwie opisane W83627DHG (jedna z nich zmienia się w zależności od obciążenia proca) i jedna W82627DHG. Mogę się jedynie domyślać, że chodzi o HDD, NB i pewnie coś jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkleje sie tutaj, bo dotyczy to Ubuntu. Jest opcja wylaczenia opcji wklejania zaznaczonego wczesniej tekstu przez srodkowy przycisk myszki, bez wylaczania go/mapowania na inny?

 

Programujac i korzystajac z dokumentacja co chwila wkleja mi jakis syf. Jak niezauwaze, co sie wkleilo to pozniej mam jazdy z kompilacja lub dzialaniem apki :/ Korzystam z touchpada wiec tym bardziej jest to irytujace, bo 2 palcami scrolluje, a nie chce tracic tej mozliwosci, bo sie przydaje podczas przegladania internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...