Skocz do zawartości
Commriv

Wygodny Laptop 15c

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

W ostatnim czasie uznałem, że przyda mi się laptop. Z racji iż nie orientuję się za dobrze na aktualnym stanie rynku laptopów, postanowiłem że zasięgnę rady fachowców na tymże forum.

 

Laptop będzie wykorzystywany w dużej mierze do programowania, dlatego zależy mi na dobrej mocy obliczeniowej i pamięci. Do gier nie będzie zbyt wykorzystywany - podejrzewam, że może w ciągu roku będę miał ochotę znów zagrać w League of Legends, która nie jest za bardzo wymagająca grą na te czasy, zwłaszcza że wystarczy mi gdy będzie chodziła na minimalnych wymaganiach - dlatego karta graficzna jest chyba najmniej istotna w doborze sprzętu.

 

Chciałbym aby laptop posiadał:

- Procek - jakaś lepsza i5 

- 8gb ramu

- 256gb SSD dysk

- 15cali ekran

 

Za wygodny design, jak najlepsze chłodzenie, baterie i jak najmniejszą wagę jestem w stanie wydać do 3000zł

 

Z góry dziękuję za przyszłe propozycję. 

 

Pozdrawiam Piotr

Edytowane przez Commriv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy FULL HD jest mi do czegoś potrzebne jeżeli nie zamierzam oglądać na nim filmów/grać w wymagające gry ? Przeglądając podane przez was propozycje (za które serdecznie dziękuję ), skłaniam się w stronę maszyny MSI. Przy czytaniu specyfikacji przypomniało mi się, że wejście VGA byłoby często przydatne w moim przypadku. Jeżeli to nie problem, to prosiłbym o model laptopa podobnego do powyższego MSI, posiadającego wejście VGA. Za jaką ewentualna dopłatą mógłbym znaleźć lapka o takich specyfikacjach ale z pełna rozdzielczością FULL HD?

 

 
Pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez FullHD:

- z systemem:
ASUS R556LB i5-5200U/8GB/240SSD/DVD GT940M + win

- bez systemu:
ASUS R556LB i5-5200U/8GB/240SSD/DVD GT940M

Dobrze spasowana obudowa, matryca matowa antyrefleksyjna. Bardzo dobra kultura pracy pod wysokim obciażeniem - nie przegrzewa się. Przyzwoite podzespoły w tym budżecie. Optymalne. Złącza VGA/HDMI wbudowane.
Róznica nie jest duża w procesorach:
http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2281&pid2=2082&compare=core-i5-5200u-2-2ghz-vs-core-i5-4210m-2-6ghz

 

Acer V3-574G i5-5200U/8GB/240 GT940M

Konfiguracja jak wyżej u Asus'a. Tutaj na duży plus wykonanie - obudowa wzmocniona aluminium wewnątrz i w pokrywie matrycy. Matryca matowa antyrefleksyjna HD. Dodatkiem jest także podświetlana klawiatura. Na minus - dość wysokie temp. pracy pod max. obciążeniem. Gwarancja 2-letnia z serwisem typu 'door to door'.

 

Z FHD z przyzwoitym procesorem:
Acer F5-572G i5-6200U/8GB/240 GT940M FHD

Matryca FullHD matowa antyrefleksyjna z dużym obszarem roboczym i duża gęstością pikseli. Dobrze spasowana obudowa z aluminiowym wnętrzem. Kultura pracy lepsza od modelu V3. Procesor i5ulv ale 6-tej generacji skylake najnowszej, wydajność do serii M bliższa (a laptop jest nowszy i lepiej wykonany od starszego modelu jakim jest MSI):
http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2392&pid2=2082&compare=core-i5-6200u-2-3ghz-vs-core-i5-4210m-2-6ghz

Złącza HDMI/VGA wbudowane. Gwarancja 2-letnia z serwisem typu 'door to door'.

 

Typowo ekonomiczny sprzęt:
Lenovo G510 i5-4210M/8GB/1000/DVD-RW/Win8X R5 M230

Procesor w serii M o pełnym taktowaniu mocny w niskiej cenie. Grafika dedykowana słaba, wydajność integry - na co dzień wystarczy do każdej czynności, do gier niezbyt. Wykonanie budżetowe - czyli słabsze za mocne podzespoły w niskiej cenie. Matryca HD glare. System operacyjny oryginalny w dodatku w zestawie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny dziękuję za liczne propozycję. Z wyżej proponowanych urządzeń wyselekcjonowałem cztery. Poniżej wypisałem moje uwagi, przemyślenia oraz istotne dla mnie różnice między nimi.

 

http://www.x-kom.pl/p/266047-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-e550-i5-5200u-8gb-192-r7-m265-fhd.html?partnerid=100327593&sm12=NTQ=&ts=1457097167&token=ce45a8aba169d40c2cef438d33db0110

2800 zł

i5-5200U  2rdzenie/4 wątki
192GB SSD
AMD Radeon R7 M265
bateria 6-komorowa, 4400 mAh, Li-Ion
 
Z tego co wyczytałem procesory serii U, są to procesory niskonapięciowe co wiąże się z mniejszym poborem energii, ale mniejszą mocą obliczeniową - jak to jest w praktyce? Mocno odbiega od normalnej desktopowej i5, na rzecz mniejszego zużycia baterii?
Co do samej baterii, nigdy się tym nie interesowałem, -> 6 komór i 4400 mAh brzmi dobrze, ale czy wielkość tych liczb(zwłaszcza w porównaniu z poniższymi modelami) odpowiada znacznemu wydłużeniu czasu używania laptopa na samej baterii? W poniższych modelach baterie posiadają po 4 komory i 2200-2500 mAh.
 
2850zł
i5-6200U  2rdzenie/4 wątki logiczne //troszeczke wyzsze taktowania od poprzednika
240GB SSD
NVIDIA GeForce 940M
bateria 4-komorowa, 2500 mAh, Li-Ion
 
2900zł
i7-5500U 2rdzenie/4 watki logiczne 
240GB SSD
AMD Radeon R9 M375
bateria 4-komorowa, 2200 mAh, Li-Ion
Podświetlana klawiatura
 
Procesor kusi siódemką w nazwie chociaż parametry podobne do i5 w pozostałych modelach. Podoba mi się design laptopa, a podświetlana klawiatura na pewno się przyda.
Czy bateria dla takiego urządzenia będzie wystarczająca? Laptop raczej w większości przypadków będzie miał dostęp do zasilania 'z kabla', ale wiadomo czasami się zdarzy potrzeba wykorzystania go bez dodatkowego zasilania i chciałbym żeby był w stanie chodzić przez chociaż 2 godziny intensywnej pracy.
 
2770zl
i5-5200U
240GB SSD
NVIDIA GeForce 840M
bateria 6-komorowa, 5000 mAh, Li-Ion
 
Co do kart graficznych, -> tak jak pisałem, w wolnym czasie podejrzewam, że najbardziej wymagającą grą jaką zainstaluję będzie League of Legends. Chyba wszystkie z kart dadzą radę utrzymać płynną grę na niskich/średnich detalach.
 
Prosiłbym o Państwa opinię i porady.
 
Pozdrawiam Piotr.
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pozostał przy F5-572g - ma solidne podzespoły multimedialne - i5ulv (tutaj 6-ta gen.) + GT940M, optymalne w tym budżecie, matryca FullHD matowa, dysk SSD - i lepsze wykonanie od starszego modelu e5-571g czy lenovo z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie. Postanowiłem jeszcze raz przejrzeć wszystkie proponowane laptopy i zdecydowałem się na zakup MSI CX61.

http://www.x-kom.pl/p/288687-notebook-laptop-156-msi-cx61-i5-4210m-8gb-240ssd-dvd-rw-gf940m.html?partnerid=100448925&sm12=MjE=&ts=1457093786&token=cf46f953cd324799c354aae8b50f0869

 

Wybór padł na to urządzenie z powodu pełnego procesora i5, dobrej grafiki(tak jak pisałem nie zależy mi bardzo na niej, ale zawsze lepiej mieć coś lepszego ;) ), mocnej baterii oraz wagi - 2kg. Z internetowych opinii posiadaczy tego sprzętu wyczytałem, że największą wadą tego laptopa jest jego głośna praca. Komputer nie posiada fullhd - nie jest to dla mnie problemem.

 

Wszystkim udzielającym się w tym temacie użytkownikom dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...