Skocz do zawartości
Adrianna

Komputer na 5 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

  • czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp. Sam komputer
  • do czego komputer będzie wykorzystywany Wszystkiego
  • jaką kwotę chcesz przeznaczyć Bez limitu
  • czy części mają być nowe czy mogą być używane Tylko nowe
  • czy będziesz podkręcał podzespoły Tak
  • w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać FHD

Szukam komputera, który ma posłużyć przez najbliższe 5 lat. Może ktoś zaproponować mi zestaw pod Pascale w SLI. Pc musi być podatny na OC. Zamierzam kręcić wszystko przy zastosowaniu chłodzenia wodnego. Interesują mnie tylko zestawy Intel + Nvidia. 

Obecnie posiadam taki zestaw, z którego jestem bardzo zadowolony, ale muszę mieć drugi komputer:

 

 

Procesor: Intel Core i7 5960X Karta graficzna: Sapphire Toxic Radeon HD 5970 Crossfire Płyta główna: MSI X99S GAMING 9 AC Pamięć RAM: GeIL DDR4 EVO Potenza 16GB Dysk twardy: Transcend SSD 370 512GB SATA III Dodatkowe informacje: CPU: 4,8 GHz GPU: Crossfire 1050/1300 Koolance VID-AR597  PSU: Antec HCP-1000 Platinum    

Edytowane przez Adrianna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to za niedługo mają wyjść nowe procki i karty więc topienie nie wiadomo ile kasy w sprzęt który za pół roku bedzie juz starą generacja mija się z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego Ci ten komputer ? Jak do pracy w 3D to jest sens wydania większej kasy. Jak do gier to wystarczy i5 6600K + nowy Pascal. Procki nowe wątpię by były znacznie szybsze od obecnych i wątpię by Intel znacznie obniżył ceny Skylake. Więc albo bierzesz teraz i5 6600K  +  16 GB DDR4 + ASUS Z170 PRO. Albo czekasz  na  nowe procki i nowe karty. Twoja decyzja. Wydawanie kupe kasy na komputer głównie do grania to głupota w dzisiejszych czasach, ale to tylko moje zdanie i nie jest skierowane bezpośrednio do Ciebie.  Sprzęt za 10000 za 2 lata będzie wart z 4 tysiące złotych albo i mniej. Do tego niekoniecznie pozwoli na wyższe detale. Do tego jak nie masz zamiaru wymieniać monitora na 2K lub 4K to SLI jest tym bardziej niepotrzebne.  Tyle z mojej strony.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra baza, czyli odblokowany CPU + MOBO na Z170 + 16GB RAM + SSD. Kartę graficzną lepiej zmieniać co jakiś czas niż ładować się w SLI i liczyć na to, że przez 5 lat będziesz na takim tandemie osiągał odpowiednią wydajność. Ja ze swojego i5@4.6GHz na Ivy do tej pory jestem zadowolony, a kupiłem tego proca bodaj w 2012 roku. Najszybciej "starzejącym się" pod względem wydajności elementem w komputerze jest GPU więc co jakiś czas wypada po prostu wymienić kartę, sprzedając starą. Chociaż od dłuższego czasu i na tym polu nie było wyraźnego postępu. Na nowe karty warto poczekać, w prockach nie spodziewałbym się ogromnej rewolucji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to .Ja bym i5 2500K nie wymieniał w sumie ale różnica między Skylake, a Sandy już była widoczna i postanowiłem zmienić. I tak przez najbliższe 4 lata planuje na tym siedzieć. Do tego czasu moze bedę grał już tylko na konsoli,a na PC głównie w jakieś wyjątkowe gry. Możliwe że zmienię jeszcze kartę na jakiegoś następce PASCALA czy Polaris. czyli tak pewnie w przyszłym roku.  Bo wtedy spodziewałbym się konkretnych gier na DX12 o ile w ogóle bedą warte zachodu. Bo patrząc jak dzisiaj producenci optymalizują gry to można się spodziewać że i ten następca mojej obecnej karty długo nie wytrzyma. Już dzisiaj na 980Ti mam problem z uzyskaniem  stałych 60 FPS w FullHD w takim ROTR, a co dopiero za pół roku czy za 1.5 jak wyjdą następcy zbliżających się układów.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...