Skocz do zawartości
wikm

WD Blue czy Purple 2TB do stacjonarnego?

Rekomendowane odpowiedzi

Na infolinii jednego ze sklepów polecono mi WD Purple do stacjonarnego jako główny ststemowy i go kupiłem, ale jeszcze nie zamontowałem, jednak ponoć ten model jest do monitoringu. Czy mogę go zostawić czy jednak wymienić na WD Blue np. ? <br />

 

Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę kupować nowego dysku SSD do starego kilkuletniego kompa. Szukam takiego, który teraz będzie najlepszy w tych warunkach, a pozniej w nowym kompie będzie ewewntualnie używany do przechowywania danych.

 

Oto dyski, do których mam wątpliwości:

<br /><br /><br /><br />To blue ma 5400 http://www.x-kom.pl/p/254254-dysk-twardy-sata-iii-wd-2tb-5400obr-64mb-blue.html <br /> a Purple 7200 http://www.x-kom.pl/p/176016-dysk-twardy-sata-iii-wd-2tb-7200obr-64mb-purple.html<br /><br /><br /><br /><br />

Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Edytowane przez wikm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę kupować nowego dysku SSD do starego kilkuletniego kompa. Szukam takiego, który teraz będzie najlepszy w tych warunkach, a pozniej w nowym kompie będzie ewewntualnie używany do przechowywania danych.

 

Zrobisz jak zadecydujesz, ale ja "do tych warunków" też wolałbym SSD na system, który możesz użyć na system w nowym kompie.

 

Natomiast jeśli chodzi o przechowywanie danych, to kupiłbym dysk 3TB, oczywiście tańszy niż Blue/Purple (model 3TB bo jest tańszy w kwestii ceny za pojedynczy TB, w porównaniu do 2TB, jeśli oczywiście mowa o 3,5") i do tego dwie sztuki (na których będzie trzymane to samo dla bezpieczeństwa danych, czyli kopia bezpieczeństwa na wypadek awarii jednego z magazynów).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...