Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Niestety to znowu ja i kolejny problem. Sytuacja wygląda następująco - posiadam laptopa Asus K52J. Kupiłem go jakieś 4-5 lat temu. Od Dwóch lat używa go moja matulka do prac biurowych. Problem  jest taki, że podczas ostatniej aktualizacji windows, laptop się zwyczajnie przyciął. Ja z bratem byliśmy w pracy, a moja matka nie znając sie zbytnio na sprzęcie komputerowym, zwyczajnie odłaczyła go od prądu. Od tamtego czasu przy próbie odpalenia lapka, startuje do momentu załadowania ekranu windows i dalej przy załadowaniu pulpitu ekran pozostaje czarny i widac tylko kursor myszki. 

 

Nie pamiętam dokładnie jego specyfikacji ale to co mam w głowie to opisze, może jakoś pomoże w problemie - 

 

grafika - radeon 6370M HD 1GB

 

pamięć - 4GB

 

procesor - Intel i3 nie pamiętam taktowania,

 

dysk - 500gb. 

 

Teraz - gdy próbowałem zrobić format, okazało się że kieszeń na płyty nie działa. Odpala sie na chwile i sie wyłącza. Matka mówiła że tak się działo już wczesniej zanim laptop wysiadł.

Czytałem tez o formacie bez płyty, gdzie można w moim modelu naciskając F9 odpalić format systemu. Niestety nie działa to tak jak pisali na innych forach. Podczas użycia F9 odpala się tylko wybór startu systemu - normalny, awaryjny itp.

 

Moje pytanie brzmi - opłaca się tego laptopa naprawiać? Czy lepiej niech matulka zakupi sobie jakiegoś notebooka do prac biurowych? Może Wy coś polecicie, nie drogi sprzet, typowo pod prace biurowe ( programy do pisania świadectw szkolnych, Word, Excel itp )

 

Prosze o odp, pozdrawiam i czekam :)

Edytowane przez ScreamOfHate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows zawsze można zainstalować z pendrive'a.

Inna opcja:

1. wybebeszyć laptopa z dysku

2. zainstalować Windows przy użyciu PC

3. złożyć laptopa

4. Cieszyć się, że działa.

 

Po co ma szanowna mama kupować nowego laptopa skoro stary jej wystarcza?

Ewentualnie wymień HDD na bardzo tanie SSD 128 GB (największy szrot za grosze, bo szkoda kasy wydawać skoro to kilkuletni komputer) i laptopo zyska nowe życie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...