Skocz do zawartości
dr_Misiek

Dell E6330 pamięci nie działąją na 1333 zamiast 1600MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak jak w temacie.

Jakiś czas temu nabyłem laptopa E6330 w którym wymieniłem pamięci na 2x4GB 1600MHz (Kingston).

Ku mojemu zaskoczeniu pamięci pracują na 1333MHz zamiast 1600MHz. Przed zakupem laptopa widziałem recenzję z rzutami z programu CPU-Z gdzie pamięci pracują właśnie z maksymalną prędkością.

Proszę o podpowiedź co może być na rzeczy?

 

Niemal identyczną przypadłość mam na moim drugim laptopie HP 8740w. Tu mam pamięci 2x4GB 1333MHz (Trarnscend) pracujące na 1066MHz.

 

Jeśli ktoś ma pomysły jak zmusić pamięci do pracy na max częstotliwościach proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z E6330 się wyjaśniła, wpisałem w google numer producenta i okazało się że są to pamięci 1333MHz, po włożeniu pamięci 1600MHz działają na 1600MHz.

Niestety w moim drugim lapku HP 8740W pamięci są 1333MHz (tak wynika z naklejek na pamięciach oraz z CPU-Z->SPD) jednak nijak nie mogę ich zmusić do pracy na 1333MHz, cały czas uparcie lecą na1066MHz.

Przeglądnąłem bios i nie znalazłem opcji zmiany częstotliwości pracy pamięci RAM ani też XMP :-(

Procesor w HP 8740w to i7-640M dokładnie ten, niby pisze że obsługuje pamięci 800/1066, ale z drugiej strony znalazłem test laptopa i widać że laptop robi pamięci 1333MHz. Czyżby procesor nie pozwalał pamięciom rozwinąć skrzydeł?

Edytowane przez dr_Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...