Skocz do zawartości
Ashiro

[8000zł-8500zł] Komputer do gier + Monitor [700zł-850zł].

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuję komputera głównie do gier. W zasadzie, przez najbliższe 2 lata nie będę na nim robił nic po za graniem w gry i od czasu do czasu jakimiś małymi pracami w programach takich jak AutoCad i tworzeniem grafiki w illustratorze.

 

Na czym mi zależy? Głównie na szybkości i wydajności. Dysk SSD jak najbardziej, jednak chciałbym żeby znalazł się tam też zwykły dysk twardy, bo nie lubię się bawić w usuwanie albo przerzucanie moich informacji do chmury albo na zewnętrzne dyski.

Karta graficzna - najlepiej Nvidia, jakoś nigdy nie trawiłem AMD, chociaż nie mam wyrobionej opinii o tej firmie. Wolałbym GTX980, ale pewnie budżet jest trochę za krótki, żeby pogodzić to również z i7 ;).

Procesor - tylko Intel, najlepiej i7, chyba, że budżet jednak mi na to nie pozwala.

Chciałbym jedynie 16GB ramu. Więcej myślę, że nie będzie potrzebne.

Obudowy żadnej sensownej nie mam, ale też żadnych specjalnych wymagań do tej obudowy nie mam.

 

Co do budżetu. Obecnie mam 9300zł, jednak wolałbym zestaw tak do 8400/500 maks, bo chciałbym kupić jeszcze monitor w cenie tak do 700/800 złoty. Monitor nie jest potrzebny mi jakiś bajeczny. Byleby miał dobre kolory, rozdzielczość nie musi być większa niż 1920x1080. FullHD w zupełności wystarczy na początek, jak znajdzie się więcej kasy to wtedy pomyśle o jakimś lepszym monitorze.

Jeszcze taka uwaga, nie jestem na razie zdobyć więcej kasy niż 9300, zamówienie chciałbym złożyć do połowy kwietnia, a budżet mogę powiększyć ewentualnie dopiero pod koniec maja, więc nie wchodzi to za bardzo w grę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Za 8000zł starczy ci na to wszystko spokojnie.

Poglądowo:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2016?page=0,20

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2016?page=0,19

 

Na monitor spokojnie zostanie ci powyżej 1200zł, więc możesz zastanowić się nad 120Hz.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy zestaw wygląda świetnie. Osobiście nie wiem co można byłoby tam ulepszyć. Takie pytanie, ta płyta główna pozwala na SLI? Zamierzam w okolicach listopada dołożyć drugą kartę, planowałem jeszcze w sierpniu, ale skoro w zestaw mieści się GTX980Ti, to poczekam dodatkowe 2,5 miesiąca i dołożę taką samą. Co do obudowy, średnio mi się podoba, no ale wygląd mało dla mnie znaczy, chociaż nie ukrywam, że wolałbym okno (czy jak to się to tam nazywa), żebym mógł podziwiać pracujący sprzęt z racji tego, że będzie stał na biurku, a nie w kącie na ziemi. Troszeczke mnie też odstrasza dopisek Bronze w sprawności zasilacza, gold czy platinum nie są lepsze?

 

#edit: http://www.morele.net/monitor-benq-xl2411z-631226/?gclid=CjwKEAiAjfq2BRDpmdHmssaW5xsSJABToP4lAmF840HDc4U8aJr3qvPgg84a4Qzr5E-r7WjH-j59ihoCmCPw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

warto taki monitor? odświeżanie obrazu jest zachęcające.

Edytowane przez Ashiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz weź ten:

 

http://www.morele.net/zasilacz-evga-750w-supernova-g2-220-g2-0750-xr-743686/

 

GTX 980Ti, jedną, później sprzedać i kupić dwie, nowe generacje AMD Polaris lub NV Pascal.

 

Obudowę polecę tą:

 

http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r5-titanium-2xusb-3-0-z-oknem-titanium-fd-ca-def-r5-ti-w-690826/

 

Intel Core i7-5820K to dobry wybór, acz do gier Intel Core i7-6700K w zupełności wystarczy, a cenowo zaoszczędzisz.

 

Z monitorów polecę :

 

Monitor Dell U2515H - 2560 x 1440
LG 29UM68-P - 2560 x 1080
Eizo FS2434 - 1920 x 1080
 
lub budżetową:
 
iiyama X2483HSU-B2 - 1920 x 1080
Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora, myślę, że zostanę przy Intel Core i7-5820K, Co do zasilacza, widzę, że żeby było Gold albo platinum to trzeba wygrzebać jeszcze prawie 200 złoty - muszę z lepszego zasilacza chyba na razie zrezygnować. Wolę wziąć lepsza obudowę i monitor.

 

Ten Dell jest ciekawy, ale jest to pewnie zwykły 60hz monitor, w dodatku czas odświeżania to 8ms, na moim obecnym 7 letnim monitorze czas odświeżania jest 2ms.. nie za bardzo chciałbym iść w górę ;). Wolałbym też żeby częstotliwość odświeżania była wyższa niż 60hz.

 

@edit

Edytowane przez Ashiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw jest fajny, skłaniałbym się do niego + zasilacz SuperNova G2 750W 80+Gold + obudowa Define R5, najwyżej poczekam dodatkowe 2 tygodnie, żeby mieć te +350 złoty na zasilacz i obudowę.

 

Mam jednak inne pytanie. Chciałbym podkręcać procesor i kartę(tutaj opcjonalnie, zależy mi bardziej na procesorze), czy ta MOBA nadaje się do podkręcania? I jak wysoko można podkręcić tą i7-kę?

 

Jeszcze co do monitora, bo nikt mi nie odpisał, warto dopłacić do tamtego della? Rozdzielczość jest wyższa niż zakładałem, ale monitor prezentuje się świetnie. Jedynie co mnie boli to ten czas reakcji, 8ms?

Edytowane przez Ashiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie podkręcisz, ile nie odpowiem, to zależy od sztuki i może to być np 4,5 Ghz. Tyle myślę, że będziesz miał.

 

http://www.purepc.pl/procesory/intel_core_i75820k_szesc_rdzeni_w_dobrej_cenie_test_procesora?page=0,54 - poczytaj też o zestawie testowym.

 

Z Della będziesz zadowolony. Bardzo dobry monitor w dobrej cenie. Trochę droższy ale 27" BenQ GW2765HT 4ms.

 

Bardzo szybkie monitory są albo tanie na TN-ce, albo IPS bardzo drogie jeszcze. Jak bardzo zależy Ci na 120,144Hz i szybkości matrycy to kupisz TN-kę (Możesz narzekać na kolory, jakość) lub dołożysz do IPS-a. (będzie ok, ale nie w cenie 1500zł, a raczej x2 i więcej)

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z monitorów dla gracza ciekawą opcją wydaje się być EIZO FORIS FG2421 . 120Hz xVA w cenie ~1700zł - przy cenie komputera z monitorem ~9000PLN to chyba nie problem.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche nie tak, że jak mam 9,5k to znaczy, że magicznie wyczaruje dodatkowe 500 na monitor. W tej chwili tamten zestaw kosztuje 7800 + obudowa 450 = 8250, gdzie muszę znaleźć jeszcze 200 złoty dodatkowe na lepszy zasilacz. I tak muszę przesunąć kupno tego zestawu o dodatkowe 3 tygodnie żeby mieć dodatkowe400 złoty, bym na monitor nadal mógł przeznaczyć 1400/1500 złoty - ale to jest maks, stąd Ezio odpada.

 

Ten BenQ, który zaproponowałeś wygląda bardzo zachęcająco. Tylko nadal nie wiem czy nie wolę rozdzielczość tylko FHD, nie jestem maniakiem wyższej rozdzielczości, a fpsy będą wyższe w FHD ;D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zmienisz zdanie jak będzie miał taki z wyższą rozdzielczością. Poza tym 980Ti nie powinna mieć z taką rozdzielczością problemów, a tuż, tuż za rogiem... nowe generacje, które może wreszcie ogarną 4K, a tym samym z twoim nowym monitorem i rozdzielczością pofruną.

Nie mówiąc, że coś wspominałeś o SLI... Tutaj na bank 60fps będziesz miał.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam ten monitor (eizo) i bardzo polecam, jeżeli liczą się fps-y to tym bardziej-turbo240hz.

Jest gdzieś recenzja na Pure

Edytowane przez steve69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o SLI z GTX980Ti, ale to jeszcze daleko do tego, PC będzie pod koniec kwietnia, a druga karta pod koniec listopada. Wspominaliście jednak coś o nowej generacji, kiedy ona wychodzi?


  • SLI/CrossFireX tylko w układzie x16/x8

Jest to podane jako minus tegoż procesora, to znaczy, że ciężko zbudować układ 2 kart czy jak, bo za bardzo nie rozumiem. Dodatkowo mam pytanie co do podkręcania. Czy podany cooler w zestawie jest wystarczający żeby podkręcić procesor do 4,5GHz czy zainwestować w coś lepszego? Warto wymienić chłodzenie CPU na Be Quiet! Dark Rock PRO 3? Różnica to tylko 100 złoty.

Edytowane przez Ashiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche nie tak, że jak mam 9,5k to znaczy, że magicznie wyczaruje dodatkowe 500 na monitor. W tej chwili tamten zestaw kosztuje 7800 + obudowa 450 = 8250, gdzie muszę znaleźć jeszcze 200 złoty dodatkowe na lepszy zasilacz. I tak muszę przesunąć kupno tego zestawu o dodatkowe 3 tygodnie żeby mieć dodatkowe400 złoty, bym na monitor nadal mógł przeznaczyć 1400/1500 złoty - ale to jest maks, stąd Ezio odpada.

 

To ja bym wolał zaoszczędzić na czymś innym a wziąć Eizo. Taki monitor masz na lata (znacznie dłużej niż resztę sprzętu) a to jest miazga jeśli chodzi o gry. Sam gdybym miał więcej miejsca to bym go sobie kupił, obecnie mam CG241W, ale uwierz mi, że ten Eizo który polecił Kyle jest znacznie lepszy do gier i filmów. ;)

 

Zresztą co Ci po dodatkowych fpsach dzięki "Ti", jeśli same klatki będą wyglądały brzydko? ;) Oko będzie Ci się cieszyć za każdym razem podczas użytkowania Eizo. Zainwestuj w jakość - warto. 

 

Rozsądek : Wziąć 980 GTX bez Ti teraz + Eizo. W okolicach listopada zmienić 980GTX na nowego Pascala. I tak będziesz grał w 1920x1080, więc SLi uwierz, że nie jest aż tak krytyczne a zaoszczędzisz kupę kasy i do tego będziesz miał przekozacki monitor.   

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki to zostaje taka jaka jest tam. Ehhh... poczytałem o tym monitorze, poogladałem go w sieci, no kurde przyznam, że to jest praktycznie idealnie to co szukam jeżeli chodzi o monitor, ehhh no nie wiem... warto inwestować te dodatkowe 2 stówki w monitor? Jest niby mniejszy i ma mniejsza rozdzielczość, zakładam, że to pewnie te 120Hz i IPS sprawia, że cena jest tak wysoka?

Edytowane przez Ashiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, czy monitor chcesz trzymać długo. Osobiście wziąłbym już coś większego niż FHD, ale jak Tobie średnio na tym zależy, to ten Eizo sprawdzi się. Monitor ma swoją cenę, bo to EIZO i właśnie  120HZ, dodatkowo matryca VA, uważana do domu, za czasem lepszy wybór. No i 5 lat gwarancji.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Jeśli planujesz SLI to Evga bym nie brał. Przy dwóch kartach wentylator w zasilaczu na pewno ci się włączy, a ten w EVGA do najcichszych nie należy.

RM750i będzie znacznie lepszym wyborem(znacząco cichsza praca wentylatora, a elektronika na tym samym wysokim poziomie, dodatkowo większość cewek dodatkowo oklejona,by nie drgały). Do tego tańszy. Jedyne w czym RM750i przegrywa z EVGA to ripple control(norma dopuszcza 120mV na 12V, RM750i:16,5mV, Supernova G2:15mV, czyli różnica zupełnie pomijalna, zwłaszcza, że oba te zasilacze pod tym względem są w czołówce, na ogół zasilacze niewiele tańsze podają 50mV i więcej). Za granicą zakup Supernova G2 może mieć sens z względu na to że jest tańszy od RM750i, ale nie w Polsce.
 

Tak, warto.

 

Potrzebuję komputera głównie do gier. W zasadzie, przez najbliższe 2 lata nie będę na nim robił nic po za graniem w gry i od czasu do czasu jakimiś małymi pracami w programach takich jak AutoCad i tworzeniem grafiki w illustratorze.

Jeśli zależy ci bardzo na odwzorowaniu barw to już niekoniecznie, ale do gier jest to bardzo dobry monitor. Rozpisywać się nie będę bo szkoda czasu żeby się powtarzać (jak cię zaciekawił ten monitor to możesz przejrzeć moje ostatnie wypowiedzi->głównie te zminusowane). Ja osobiście jeśli miałbym kupować XL2411Z teraz to czekałbym na jakąś używkę na allegro 800-1000zł(niedawno była promocja -20%, więc może i taniej).

 

Obudowę bez problemu możesz wziąć Define S-> będzie taniej, a jakościowo obudowy niemal identyczne.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanego sprzętu kupować nie zamierzam. Nie przy takich pieniądzach. Co do zasilacza - to jeszcze się zastanawiam. Jeżeli chodzi o monitor, to albo dołożę do tamtego EIZO 24 cale 120Mz za 1750 albo kupię BenQ'a 27 cale za 1550 - tutaj muszę się jeszcze zastanowić.

 

Co do obudowy, Define S różni się przede wszystkim jedyną rzeczą, którą chciałem w obudowie, a mianowicie nie posiada okna.

 

Ja nie muszę ciąć budżetu, wolę wydać 200 złoty więcej i być zadowolonym, bo to jest to co chciałem niż nie wydać 200 złoty i wziąć coś innego, niby takie same, ale różni się 2-3 szczegółami i już nie będzie to samo w odbiorze.

 

Ogólnie to zamawiam zestaw mniej więcej na początku kwietnia, poczekam jeszcze z ciekawości na proponowane zestawy na kwiecień od purepc i zobaczę co tam wymyślili za 8k - może coś dadzą innego, nowego. Zobaczymy.

 

Na razie dzięki wszystkim za pomoc. Napiszę tutaj w temacie jak zamówię na co dokładnie się zdecydowałem. Jak na razie to zostaje polecony zestaw przez pure pc + Be Quiet! Dark Rock PRO 3 (do późniejszego podkręcania) + zasilacz EVGA 80+Gold (tutaj jeszcze nie jestem pewien) + Define R5 + BenQ 27 cali za 1550/ EIZO 24 cale za 1750 (tutaj też nie jestem jeszcze pewien).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zamawiam zestaw mniej więcej na początku kwietnia, poczekam jeszcze z ciekawości na proponowane zestawy na kwiecień od purepc i zobaczę co tam wymyślili za 8k - może coś dadzą innego, nowego. Zobaczymy.

 

a słyszałes żeby były zapowiedzi premier: nowych procków, kart graficznych, czy czegoś innego na kwiecień?

[wszystko raczej póżniej lub dużo poźniej]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Co do obudowy, Define S różni się przede wszystkim jedyną rzeczą, którą chciałem w obudowie, a mianowicie nie posiada okna.

Okno posiada:

http://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series/define-s-window

 

Wg mnie okno jest bez sensu-> słabo tłumi dźwięki, ale dla mnie walory estetyczne PC są bez znaczenia(w sumie i tak okna w obudowach mi się nie podobają same w sobie z wyglądu i na ogół łatwo się rysują).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fakt, że coś może troszeczkę głośniej chodzić nie przeszkadza. Nie używam głośników, tylko słuchawki Brainwavz HM5, który tłumią dźwięk otoczenia idealnie. Obudowa będzie stała na biurku, nie pod nim. Po za tym, miałem zamiar lekko zmodować środek i dodać parę diod, żeby podkreślić komponenty i przy tym móc czasem zatrzymać na nich wzrok i popatrzeć na sprzęt. Tutaj po prostu jest to walor estetyczny, nie praktyczny :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie, nie zaprzeczę. Tylko jedno pytanie, co jest lepsze Be Quiet! Dark Rock PRO 3 czy ten Zalman do podkręcania procka, bo mimo faktu, iż lubię jak dobry sprzęt przy okazji spełnia walor estetyczny to w głównej mierze zależy mi na tym, żeby był jak najlepszy w tym do czego ma służyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H440-White wygląda fajnie, tylko jest to dodatkowe 100 złoty do ogółu. Muszę się zastanowić. Podoba mi się bardziej od Define R5, chociaż define też wygląda ładnie. Wszystko zależy od tego, która jest praktyczniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będę składał sam. Jedyną rzecz, którą nie będę robił sam, a z pomocą kolegi, który się na tym zna, to podkręcanie procesora. Nie jestem na tyle głupi, żeby kompa za 9k pozwolić składać dla morele za zeta po promocji ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Tak czytam i dochodzę do wniosku, że patrzysz tylko na te konkretne modele, które podałem. Wszystkie 3 obudowy które podałem są dostępne w różnych kolorach... Skoro biała NZXT ci się podoba to może biała Define? Define R5/S jest na pewno bardziej przestronna i łatwiej w niej wszystko upchnąć. Można też w niej zamontować więcej wentylatorów. Do białej obudowy chyba będzie ciężej dobrać pasujące kolorystycznie części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzę tylko i wyłącznie na modele, które podajesz, ale przyznam bez bicia, że te obudowy są ładne. Póki co najbardziej podoba mi się Define R5 w szaro-czarnym kolorze. Obudowa to nie procek czy karta graficzna, dlatego jeszcze jej nie wybrałem. Do zamówienia zostało mi dwa tygodnie, bo wiadomo, wtedy będę miał dodatkowe 450/500 złoty, żeby dokupić lepszą obudowę, zasilacz i chłodzenie pod procka. Jeżeli chodzi o biały kolor to jestem średnio przekonany, aczkolwiek biała która pokazałeś wygląda przyzwoicie, póki co najlepiej wygląda Define.

 

Interesuje mnie jednak jeszcze sprawa chłodzenia. Ten "bajerancki" zalman to ciekawa opcja, chociaż nie jestem pewien czy dorównuje paramterami dla Be Quiet! Dark Rock PRO 3. Wyczytałem tutaj w jakimś artykule, że Be Quiet! idealnie sprawdza się przy podkrecaniu Haswelli, stąd jego wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...