Skocz do zawartości
SpiderMAN

RemixOS - Android x86

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.jide.com/en/remixos

Bawiliście się już tym systemem?

 

Ja postawiłem na laptopie, dzieci maja używanie...

Gierki z Andka na 15,6" dają radę...

 

Co jest dosyć ciekawe, instaluje się go z poziomu Windows wstępnie, widać go na liście dodaj/usuń programy.

Nie partycjonuje dysku, może to i szkoda, aczkolwiek jest mniejsze ryzyko rozwalenia sobie partycji, działa ultrapłynnie.

ubolewam nad brakiem dotyku w moim laptrupie. Andek na 4 wątkach i 8GB ram zap..... niesamowicie, w Antutu ponad 230000 punktów. Gry nawet te najbardziej wymagające lecą pięknie i płynnie.

Nie powiem Wam na której grafie czy na integrze czy na ATI Radeonie HD 7650, bo nie ma jak sprawdzić póki co, ale raczej na integrze...

 

Jedyna rzecz jakiej nie znajdziecie out of the box to usługi google...

 

Ale i na to jest rozwiązanie.

http://liliputing.com/2016/01/remix-os-for-pc-how-to-install-the-google-play-store.html

Podrzucę wkrótce parę screenów.

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie od 2 dni bezpośrednio na blachach, na dysku - równolegle ze stockowym x86 4.4

 

Fajne, miłe i przyjemne, tylko nie działa mi Pulse Secure, a głównie po to mi jest potrzebny android (nie ma Pulse na Linux).

Daje radę, mógłbym go spokojnie używać na co dzień do browsowania netu i pierdół. Nie gram. Wszystkie dodatkowe <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ły lenovo - przyciski funkcyjne, trackpoint etc. działąją. Polska klawiatura pojawia się po instalacji np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modecom.additionalhwlayouts i działa dobrze. Nie odkryłem jeszcze czy i jak można robić pinch zoom, a bez tego android jest trochę ujowy.

 

Tu jest root:

http://forum.xda-developers.com/general/general/root-remix-os-pc-t3292933

działa, jakkolwiek root po instalacji na dysk jest trochę upierdliwy, lepiej zrootować pena.

Żeby zainstalować, w menu uruchamiania trzeba wybrać opcje uruchamiania z zapisywaniem danych i edytować wpis dopisując INSTALL=1. Instalator ma wybór prartycji jak i możliwość jej utworzenia oraz instalacji grub'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajne .

 

Działa na kompie z podpisu i faktycznie płynność robocika kosmiczna , klawa i mysz podpięte na USB działają normalnie .

 

Co dziwne nie chce się odpalić na lapku ojca ( może to wina wersji - wrzuciłem na pena wersję 32-bit , zobaczę jak to będzie trybić z X64 ) .

 

Lapek w miarę nowy z niskonapięciowym I3 i UEFI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja x32 jest jakaś kopnięta, do teraz jej nie uruchomiłem. Raz, że podczas instalacji nie działała mi klawiatura w laptopie (działała podłączona na usb), dwa, że nie ładuje się kernel. 

 

Wersja 32bit nie wspiera UEFI, musi być legacy włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uefi było wyłączone  , i tak się nie chciał bootować .

 

Co dziwne wersja X64 także miała problemy na poczatku - stawała na bootowaniu kernela ( wersja 32-bit tak samo ) .

 

Potem zatrybiła normalnie .

 

W antutu lapek z I3 ULV i GF820M ma ponad 107 K pkt .

 

Na moim kompie antutu nie chce działać .

 

Może to kwestia HD4850 i skopanych sterów pod Linuxa , Android to w końcu Linux .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...