Skocz do zawartości
xRamzes

Komputer do gier do ulepszenie w późniejszym czasie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu chcę kupić komputer. Mam już przygotowaną specyfikację, jednak chciałbym się upewnić czy te podzespoły będą do siebie pasowały i ewentualnie o doradzenie. Komputer potrzebuje do grania (np. CS:GO, Wiedźmin III, GTA V...) (chociaż na pogranie w te bardziej wymagające tytuły mogę poczekać), nagrywania, montażu filmów i obróbki zdjęć. W późniejszym czasie chcę go ulepszać.

 

Specyfikacja:

I tu moje pytania:

  1. Czy wszystko do siebie będzie pasowało?
  2. Czy się to wszystko opłaca?
  3. Czy dostanę wyżej wspomnianą obudowę razem w zestawie z okienkiem w jakimś sklepie?
  4. Czy to będzie działać? (na integrze narazie)
  5. Czy wytrzyma on w wyżej wymienionej specyfikacji 2 monitory?
  6. Czy ten zasilacz wystarczy na SLI z 2xGTX np. 970? Wiem, że trochę głupie pytanie, ze względu na to co wyżej napisałem, ale potraktujcie je tak na oko.
  7. Czy macie jakieś inne propozycje na zestaw spełniający te wymagania za podobną cenę? (Budżet ok. 3700 zł)
  8. Znacie może jakieś fajne obudowy do max. 300 zł? Fajnie by było, jakby miały okienko, były przewiewne, solidne i ładnie się prezentowały (w stylu Gaming 976B Dark Tropper, lub jakiejś ładnej nowoczesnej kanciastej stylu SilentiumPC Aquarius X95W Pure Black), najlepiej w kolorze czarno-czerwonym, lecz może być czarne, czarno-białe.

5eed58dc3b.jpg Gaming 976B Dark Tropper

778359_0_i256.jpeg Aquarius x95W Pure Black

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi!

 

P.S. Tak po za tematem trochę, czy można połączyć taśmę LED z PC i sterować nią z poziomu komputera? Np. włączyć LED'y RGB tak, aby zmieniały się, mrugały itp. w rytm muzyki. I jak to zrobić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak.

2. Nie.

4. Tak.

5. Tak (1xDVI + 1xHDMI o zgrozo ta płyta przy jej cenie chyba nie ma ani DP ani Thunderbolt).

6. Tak, choć jest to słaby zasilacz jak na dzisiejsze standardy. Rozejrzyj się za czymś z certyfikatem Gold albo wyższym.

7. i5 6600K zamiast i7, 1x8GB zamiast 2x4GB, na pewno większy HDD być może także większy SSD (no chyba że obróbka filmów to obróbka filmu z wesela szwagra)

 

P.S. Na litość boską - nie wiem. Potrzebny jest zapewne driver, który można kupić za kilka dolarów na Aliexpress albo być może polskim Allegro. Można tym sterować pilotem albo z panelu.

 

 

i5 6600K to jest najłatwiej sprzedawalny procesor z generacji 6000. Jeżeli faktycznie uznasz, że potrzebujesz 8 wątków wymienisz sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

 

 ~adashi

 

6. Tak, choć jest to słaby zasilacz jak na dzisiejsze standardy. Rozejrzyj się za czymś z certyfikatem Gold albo wyższym.

 Skoro wystarczy, to narazie nie zmieniam. A masz jakieś propozycje? Bo na zasilaczach się zbytnio nie znam.

 

  ~adashi

 

 1x8GB zamiast 2x4GB, 

Z chęcią zmienię, tylko nie widziałem pojedynczej 8GB do kupienia.

 

 ~adashi

 

na pewno większy HDD być może także większy SSD (no chyba że obróbka filmów to obróbka filmu z wesela szwagra)

Nie wiem ile jeszcze pociągnie ten komputer, na którym to piszę, ale jak padnie to wyciągnę z niego dysk też 1TB 7200rpm.Najwyżej dokupie gdy będzie potrzebny. A obróbka filmów w sensie na youtube :P

 

 ~adashi

 

i5 6600K to jest najłatwiej sprzedawalny procesor z generacji 6000. Jeżeli faktycznie uznasz, że potrzebujesz 8 wątków wymienisz sobie.

Uznałem że potrzebuje, bo pracując, grając itp. na różnych PC z różną liczbą wątków stwierdzam, że to jest przydatne.

 

 

 

~tesel
 jak długo zamierzasz sie męczyć bez k. graf?

Ostatnio GTX970 z tego co pamiętam wyszło koło września 2 lata temu, więc myślę że wyjdzie też w tym roku też koło września.

 

Edit: Ws. tego zasilacza to jednak zmienię go na jakiś z certyfikatem Gold, ponieważ różnica miedzy tym co wyżej napisałem, a tymi co znalazłem wynosi trochę ponad 50 zł. Znalazłem takie zasilacze:

Co o nich sądzicie? I czy w ogóle je polecacie.

 

Edit 2: Znalazłem jeszcze płytę MSI Z170a Gaming Pro Carbon droższą o niecałą dychę, co o niej sądzicie w porównaniu do wyżej wymienionej wersji bez Carbon w nazwie?

Edytowane przez xRamzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...