Skocz do zawartości
Kazechaya

Zestaw za 1600 - 2000 do gier, czy upgrade kilkuletniego kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym się dowiedzieć czy na takim zestawie za 2000 zł pogram na spokojnie w Wiedźmina 3, czy też w Blade & Souls na detalach przynajmniej średnich?

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2016?page=0,8

Edytowane przez Kazechaya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale mam kolejne pytanie.
 

Mam do wydania około 1600 -2000 zł i chciałbym tak ulepszyć mojego kompa, żeby można było pograć w nowsze tytuły na przynajmniej średnich detalach np Wiedźmin 3, czy nowy FarCry

 

Oto specyfikacja mojego złomka:
 

CPU -  Intel Pentium G620 @ 2.60GHz

RAM - 6,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 532MHz (7-7-7-20)

Płyta główna - ASUSTeK Computer INC. P8H61-M LX (LGA1155)

Grafika - 1023MBNVIDIA GeForce GT 520 (Undefined)

Zasilacz - Quoltec BaseLine 420

 

Czy może lepiej by było kupić nowy zestaw za 2000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa sprzętu w twoim przypadku do wymiany .

 

Jak chcesz grać ww. tytuły na średnich detalach to zmiana procka na I5 i karty na R9 270 lub lepszą .

 

Uzywane I5 2xxx to koszt 400-500 zł na allegro/olx , nówek w zasadzie nie ma .

 

R9 270 to koszt 500+ zł na allegro , z nówek to GTX950 / R9 380 lub lepsza .

 

Do tego wymiana zasilacza , twój to bomba z opóźnionym zapłonem , może być taki Corsair VS 450W za ~170 zł .

 

A co do nowego kompa - odliczając cenę ramu i ew. dysku mógłbyś dostać np. taki zestaw .

 

I3 4170 będzie lepszy niż twój obecny CPU ale słabszy niż I5 2xxx , GTX960 to w miarę dobra karta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie to najlepiej pół sklep pół używane części :)

Zależy jeszcze w jakiej rozdzielczości masz monitor, 1280x1024 czy FHD?

Jeśli pierwsza rozdzielczość to zagrasz na ultra w każdą grę właściwie, jeśli FHD to nie wiem na jakich ustawieniach, ale na pewno zagrasz (raczej średnie to minimum, a praktyce wyjdzie czy ultra).

Osobiście to zrobił bym tak jak radzi tesel, bardzo rozsądnie.

Edytowane przez aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy mocno różnią się te 2 zestawy? Czy na jednym i na drugim tak samo by mi chodziły wyżej wymienione gierki przynajmniej na średnich detalach?

Zestaw za 2200 http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2016?page=0,9
Zestaw za 2600 http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2016?page=0,10

 

Chodzi mi głównie o cenę, bo jeżeli te 400 zł nie robi dużej różnicy to bym wziął ten tańszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim zestawie masz mocniejszy , 4-rdzeniowy procek .

 

W grach które mocno używają CPU I5 będzie lepszy od I3 .

 

Co innego gry które wykorzystują 1-2 rdzenie ( np. WoT ) , tam I3 będzie lepszy - ma o 500 mhz wyższe taktowanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier single player wystarczy i3.

Do tych typu MMO to już Ja bym radził i5.

Ja grywam w 1280x1024 mam

i3-3220

R9-270X

4Gb ram

Wszystko mi działa na full detalach, ale w grach takich przykładowo MMO B&S czasem idzie odczuć ścinki. Zakładam, że to albo przez za małą ilość ramów, albo zwyczajnie przydał by mi się jakiś i5.

Po za tym obecnie przykładowo jest Blade & Soul, później spodoba Ci się coś innego z większymi wymaganiami jeśli chodzi o sprzęt (MMORPG) i okaże się, że jednak ta i3 jest za słaba (grywając w FHD).

Ale poczekaj, aż doradzi ktoś bardziej konkretny, Ja tylko mówię na swoim doświadczeniu :)

Edytowane przez aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...