Skocz do zawartości
bartek1529

Karty profesjonalne, a gtx980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie na które po części znalazłem odpowiedź w internecie jednak podejrzewam, że na forum są osoby które mają w tym temacie praktyczne doświadczenie i chciałbym poznać ich opinię.

Używam komputera głównie do obróbki dużych chmur punktów w autocadzie, podczas składania go kilka miesięcy temu zastanawiałem się nad sensem wyboru profesjonalnej karty graficznej. Nie tyle nad wyborem bo nie wiele miałem wtedy o tym pojęcia, co nad sensem takiego zakupu i ewentualnymi korzyściami. Mimo wszystko wybrałem wtedy zwykłą kartę (980) i cały zestaw świetnie się spisuje, mocy nie brakuje. O temacie kart profesjonalnych przypomniałem sobie podczas oglądania nowego maca pro i stąd moje pytanie do Was: czy w przypadku karty tak wydajnej jak gtx980 są jakieś aspekty pracy (w tym wypadku w autocadzie), w których przewaga karty profesjonalnej byłaby zauważalna?

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię, byś zyskał cokolwiek. Maxwelle mają "uciętą" podwójną precyzję (w ten sposób nV zwiększyła właśnie sprawność tych układów), ale w wypadku grafiki 2D, czy szkieletów, raczej mało się takowa przydawała. Co innego rendering, ogromne obiekty 3D i wykorzystanie dużej głębi kolorów, ale musiałaby być to karta profesjonalna o dużej mocy, więc licz na wydatek >4k.

 

Tanie Quadro są zbyt słabe nawet do prostych projektów - wiem, ponieważ w Robot Structural Analysis taka tania "profesjonalna karta" nie radziła sobie w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...