Skocz do zawartości
fortune

[800-1000] Modernizacja/regeneracja/mystyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Po otrzymaniu od brata starego PC postanowiłem go odświerzyć, zawsze marzyłem o wielkim, głośnym i wydajnym pudle! :)

 

W sumie ze starego PC zostanie obudowa, zasilacz i CD-ROM, chłodzenie. Kartą graficzną zajmę się w przyszłości. W cenie do 1000 zł potrzebuję złożyć procesor, mobo i pamięci, tak abym w przyszłości mógł na o płytę wsadzić i7 3770k- tu zdradzam dalszą część planu, mianowicie celuje w s1155, bo na tej platformie można podkręcać procesory non-k.

 

Komputer będzie do Xilinx, Eclipse, Visual Studio, Photoshop, gier...

 

Po rozejrzeniu się po aukcjach i ogłoszeniach doszedłem do takich podzespołów:

- MSI P67A-GD65 B3  za ~250,- (dość dobrze chłodzona sekcja zasilania 6+2, dobre osiągi i możliwość wrzucenia 3770k)

- Procek i5 i tu zależnie jak się trafi na aukcjach np 2400 za ~350, 2500S ~360, 2500 za ~420.

- 8 GB jakiejś pamięci 1600 MHz, to granice ~150 zł to akurat najmniej ważne
 

Pytanie: do czego i czy warto dołozyć do płyty (jakiej?) aby w przyszłości przełozyło się to na wygodę uzytkowania? 

 

Myślę, że taki i5 2400 podkręcony do 4 GHz ratio x38 + 105 bclk może osiągać (przyjemnie) większe osiągi od i5 w posiadanych przezemnie w poprzednich laptopach... nie mówiąc o jakimś i5 2500. A taki konkretny zestaw ma ogromny potencjał rozbudowy :) Może seria 3000 intela jest już stara, ale moim zdaniem bardzo wydajna :)

 

Uwaga: Zestaw jest przedewszystkim robiony po kosztach i każde ~20 zł jest istotne i zakup musi być przemyślany. Dokładać można zawsze do czegoś lepszego... ale tu budżet jest napięty jak plandeka na żuku :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz miał dodatkowej karty ( choćby padaki w postaci GT520 itp. ) to nie pakuj się w płytę na P67 - na takowych płytach nie odpalisz integry z procka .

 

Skoro chcesz robić OC to szukaj czegoś na Z77 - pozwala kręcić i jednocześnie obsługuje iGPU , ew. olać OC i brać budżetową płytę na H61/B75 .

 

Tyle jeżeli chodzi o uwagi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

 

O kartę nie pytałem, bo jest nieistotna, podstawowa się znajdzię, a wymienie w przyszłości, wiem jakie mozliwości mają integry.

 

P67 po OC nie obsługuje integry? Ciekawe, nie słyszałem o tym.

 

Koniecznie p67/z77 z powodów jakie opisałem w poście, sprzęt ma być "przyszłościowy".

 

Jakie zegary będzie miał i5 2500S (2.7-3.7) po OC (+ 4 na mnożnik) przy obciążeniu wszystkich rdzeni? 3,1GHz, czy więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...