Skocz do zawartości
Oracle

Mini/Micro PC do telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki dylemat, szukam czegoś super taniego do telewizora co umożliwi mi oglądanie filmów w YT i podobnych serwisów. Mam cubietrucka: 

http://www.cubietruck.com/

Próbowałem go zaadaptować do moich celów ale nie radzi sobie, nie daje rady z filmami Full HD nie mówiąc o miliardach problemów z kompatybilnością (flash player, przeglądarki itp).

 

Znalazłem więc coś takiego: 

http://sklep.modecom.pl/MODECOM-FreePC-Portable-Windows-Stick-32GB-Windows-10

http://www.laptop24h.pl/index.php?id_product=789&controller=product&id_lang=7

 

Jest kilka wersji i czytałem, że ten z W8.1 i 16GB ma kilka poważnych problemów ale ten z W10 i 32G daje rady. Pytanie brzmi czy poradzi sobie z filmami full HD (a może nawet 3D FHD)?

Może jest jakaś alternatywa? Generalnie jestem sceptycznie nastawiony do mini komputerków z linuxem na pokładzie z perypetiami na cubieboardzie/cubietrucku.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie nie. Przede wszystkim chcę pełny desktopowy system, więc mobilne rzeczy odpadają.

Architektura ARM + Linux też do mnie nie przemawia, miałem tyle perypetiów z rbpi i kilkima klonami (cubieboard, cubietruck i inne), że jednak podziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu tego modecoma. Rezultat:

1. Filmy full HD chodzą płynnie, zarówno flash jak i html5.

2. Do przeglądania internetu daję radę spokojnie, tak z 5-10 zakładek lekkich stron (nie badziewi typu onet na którym i desktop się krztusi)

3. Nie napotkałem jeszcze żadnych problemów z kompatybilnością, programy standardowe typu Chrome, 7Zip, itd. chodzą normalnie.

4. Zapis na dysku jest ciut wolny.

5. Dysk zewnętrzny 1 Tera działa dobrze

6. TightVNC działa dobrze, nie chce mi się podpinać myszki i klawiatury do niego więc odpalam VNC na desktopie, odpalam film jaki chce i oglądam na telewizorze. Nie zamykam go podczas odtwarzania filmu więc daje rady vnc + film full hd.

 

Smaczek: Stary Max Payne działa płynnie na FullHD.

 

Jednym słowem to aż cud, że w takiej cenie dostaje się praktycznie pełnoprawny komputer o wielkości przerośniętego pendrive'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze powiększyli go troszkę i dali możliwość dołożenia z jednej strony ramu sodimm, z drugiej dysku msata lub m.2, byłoby idealnie. Zachowaliby niską ceną a dzięki możliwości rozbudowy znacznie lepiej sprzedawałby się ten sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że doskonale rozumiem ich target bo gdyby go zmienili tak jak mówisz, nie kupiłbym go. Nie potrzebuje ani większego dysku ani więcej ramu. Od tego mam laptopa i desktopa. I żeby zrobić to co mówisz to musiałby być 2x większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Settlers online działać działa, demonem prędkości nie jest ale daje radę. Sprawdziłem tylko na chromie, być może na MS Edge będzie działać szybciej (jakoś tak flash na nim chodzi szybciej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...