Skocz do zawartości
Drakk

Cloud gaming

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie jestem obeznany w temacie, próbowałem na własną rękę czegoś poszukać, ale bezskutecznie.
Otóż kiedyś istniał taki serwis, chyba OnLive, który pozwalał grać np. na słabym laptopie z dobrym łączem internetowym w gry wymagające solidnego sprzętu.
Teraz szukam czegoś podobnego, tylko że większość usług Cloud Gaming'owych polega albo na streamowaniu ze swojej konsoli/komputera na inne urządzenie (którego niestety nie posiadam i wolałbym nie wykładać kasy na taki sprzęt) - w  związku z tym szukam usługi, która pozwalałaby albo na wykupienie dostępu do swojego zakresu gier (najlepiej jakby obsługiwało jakąś platformę typu Steam) albo pozwalałaby na serwerze zainstalować przez siebie posiadane gry. (Brzmi pewnie trochę nieekonomicznie i wydaje się mało realne, ale może ktoś coś słyszał/widział?)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem coś takiego szybko nie powstanie, a jak nawet to w Polsce sobie i tak nie pograsz. Chyba właśnie dlatego OnLive padł, bo infrastruktura jaka jest potrzebna do gry to chyba tylko w Japonii jest dostępna ;) W sensie musiałbyś mieć stosunkowo dobrej jakości łącze (nie mówię o prędkości, tylko o jakości łącza) i blisko siebie serwer żeby to jakoś działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej. W telewizorach samsunga masz GameFly, ale niestety nie dość, że gry działają w 720p to jeszcze są to raczej starsze gry jak FEAR, DIRT 3 wymagające mniejszego przesyłu danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kwestii jakości łącza pozostaje jeszcze problem z własnością takich gier, bo rozumiem, że działałoby to na zasadzie usługi abonamentowej, czyli de facto wypożyczasz gry w ramach abonamentu.

 

Obecnie istnieje np. Geforce Now. Nie wiem, jak to się sprawdza w praktyce. Fajnie byłoby poznać opinię kogoś, kto korzystał z tego w Polsce.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OnLive było pierwsze i póki co niestety jedyne z taką usługą. Zwinęli teatrzyk po wykupieniu ich przez Sony. Działać podobno działało całkiem przyjemnie, nawet u nas w Polsce - http://www.dobreprogramy.pl/macminik/PCMac-Jak-grac-gdy-sie-nie-da-grac.,41012.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to są programy umożliwiające streaming z własnego komputera, ale niestety wymaga to własnego kombajna do grania  8-)

 

A tak odbiegając trochę od tematu to kojarzy ktoś czy obecnie format mITX pozwalałby już na zagranie powiedzmy w Wieśka 3 na średnich detalach w jakiejś mniejszej rozdzielczości np pod monitorem 17-19"? I czy cenowo to jest rzeźnia czy jeszcze w granicach rozsądku? (zależy mi na mobilności sprzętu, chyba że mocą laptopy przebijają na razie mITX - to proszę o doinformowanie mnie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem? W ITX-a wciskasz 6500k/6700k i mocną grafę - po problemie. To płyty główne o tych samych możliwościach, tylko po prostu znacznie mniejsze i okrojone z większej ilości złącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...