Skocz do zawartości
Tleilax

[2000-2300] Laptop programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam laptopa na studia.

Obecnie głównie używam Visual Studio 2015 i Netbeans, ale w przyszłości zamierzam zabrać się za Unity i jakąś prostą grafikę(do niej później chce kupić PC).

Chciałbym zamknąć się w 2500zł ale te 200 mogę dopłacić, to już niestety mój max.

Szukam czegoś o takich parametrach:

Matryca- 15.6cali FHD, matowa

RAM- 8GB

GPU- dobrze by było też w coś pograć między wykładami, więc jak się uda to coś żeby GTAV odpalić przynajmniej na min(nie priorytetowe)

CPU- przynajmniej i5 

Bez systemu

Co do dysku do żeby przyciąć koszty, moim planem było wziąć HDD, a potem wmontować do niego SSD.

Co do marek nie mam szczególnych preferencji. Na mobilnych sprzętach znam się bardzo mało więc mogłem o czymś zapomnieć.

Mam nadzieje że pomożecie mi coś znaleźć.

 

Edit. Zmieniłem budżet na aktualny w temacie 

Edytowane przez Tleilax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer F5-572G i5-6200U/8GB/1000 GT940M FHD

Dobrze spasowana obudowa z aluminiowym wnętrzem. Przyzwoite podzespoły procesor 6-tej generacji skylake grafika Geforce'a najwydajniejsza w tym budżecie. Matryca FullHD matowa antyrefleksyjna.

 

Lenovo Z51-70 i5-5200U/8GB/240/DVD-RW R9 M375 FHD

Wykonanie wg mnie trochę słabsza ale i cena niższa. Matryca FullHD matowa antyrefleksyjna. Procesor i5ulv 5-tej generacji Broadwell, szybki dysk SSD i grafika Radeona na poziomie w tej cenie. Podświetlana klawiatura, głośniki markowe JBL. Szybki dysk SSD w zestawie.

 

Dell Inspiron 5558 i5-5200U/8GB/1000 FHD GF920M

Renomowana marka, z bardzo dobrym serwisem typu domowego. Dobre wykonanie, matryca FullHD matowa wg testów IPS - szerokie kąty widzenia, wysoki kontrast, ale niższa luminacja niż standardowa typowo w IPS'ach. Podzespoły na poziomie, grafika trochę słabsza od powyższych.

 

Z systemem:

Acer E5-571G i5-5200U/8GB/240/DVD-RW/Win8 GF840M FHD

Starszy odpowiednik pierwszego acer'a, wykonanie dobrze spasowana obudowa choć plastikowa. Matryca FHD matowa. Podzespoły 5-tej generacji Broadwell na plus szybki dysk SSD rozsądnej pojemności w zestawie. Grafika GeForce'a przed rebrandem - podobna wydajnośc do GF940M, trochę słabsza ale niewiele, mocniejsza za to od 920M. Bardzo pojemna bateria 6-komorowa 5000mAh. System operacyjny oryginalny w zestawie.

 

Bez systemu jeszcze:

Lenovo ThinkPad E550 i5-5200U/8GB/500GB/DVD-RW FHD

Thinkpad z serii biznesowej od lenovo, ale jest to jego wersja ekonomiczna - E. Wykonanie dosć dobre, dobrze spasowany plastik, ergonomiczne kształty wodoszczelna klawiatura. Przyzwoite podzespoły 5-tej gen. Broadwell'a. Brak grafiki dedykowanej niestety - tylko integra Broadwell'a - na co dzień wystarczy, jednakże do zastosowań typowych pod gry - niezbyt.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź i wszystkie sugestie. :)

Okazało się że będę miał możliwość zbudowania mocnego PC ok. czerwca, wiec na jego barki przenoszę całe granie i Blendera.

Przez to też mój budżet na laptopa się zmniejsza o 500zł.

Więc jeżeli to nie problem prosiłbym o propozycje z nowym budżetem(2000-2300).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetówka od lenovo. Gorsze wykonanie, stąd niższa cena no i niedostępny.

Lenovo Z51-70 i5-5200U/8GB/1000/DVD-RW R9 M375 FHD

Tej były najrozsądniejszy w takim razie, ale thinkpad to większe renoma i myslę że i tak lepsze wykonanie mimo że seria ekonomiczna. Ten powyższy multimedialny lepiej wyposażone - głośniki/podświetlana klawiatura.

Co do samego ramu - to też nie jest problem, bo dorzucić kość w przyszłości jakby brakowało - to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...