Skocz do zawartości
Martines82

Czy zasilacz uciągnie 280 gtx?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Amacrox Warrior AX450-PNF http://obrazki.elektroda.pl/4129776200_1427385766.jpg poradzi sobie z GTX280? Mam go zamiar kupić za 90zł (grafika ma chłodzenie Thermalright HR-03), ale pobiera 240W. Na razie wiem tylko, że będę musiał do niego kupić przejściówkę molex, bo karta zasilana jest 1x6 pin i 1x8pin. Komputer to Pentium g2030 i 4GB ram.

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nominalnie ten zasilacz wystarczy, natomiast nikt z nas nie zna jego faktycznego stanu (stopnia degradacji) więc nie da się stwierdzić jednoznacznie co to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji bezsenności zastanawia mnie jedna rzecz. Czysto teoretycznie przy obecnych prądożernych układach dwa psu w jednym kompie będą poprawnie działać? Przykładowo pierwszy do zasilania mobo, dysków, napędów a drugi do prądożernego gpu. Pomijamy kwestie opłacalności i ergonomii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji bezsenności zastanawia mnie jedna rzecz. Czysto teoretycznie przy obecnych prądożernych układach dwa psu w jednym kompie będą poprawnie działać? Przykładowo pierwszy do zasilania mobo, dysków, napędów a drugi do prądożernego gpu. Pomijamy kwestie opłacalności i ergonomii.

 

Czemu miałby nie działać z Add2PSU czy jakimś normalnym cenowo odpowiednikiem? Pozostaje tylko efektywność pierwszego zasilacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałby nie działać z Add2PSU czy jakimś normalnym cenowo odpowiednikiem? Pozostaje tylko efektywność pierwszego zasilacza :)

A add2psu robi coś więcej poza łączeniem masy i zielonego kabla od uruchamiania? Rozwiniesz temat efektywności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny fortron ma tylko 14A + 15A na liniach 12V a trochę przybyło mu urządzeń. Wiem, że najlepszym wyjściem by było kupienie czegoś mocniejszego ale było ny to podwojenie jego wartości a na strychu walają mi się jakieś inne fortrony.

 

Edit:

Miejsce spięcia mas zasilaczy ma znaczenie?

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki zasilacz polecacie pod: Pentium 2030, 4GB ram, 2xHDD, płytę GA-H61M-DS2H i tego prądożernego 280gtx?
Zależy mi na tym by był cichy, solidny i przyszłościowy. Chyba, że to i tak za dużo?
http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-8-500w-bn241-773215/
 

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten BQ za drogi w stosunku do tego co oferuje .

 

Linia +12V ma tylko ~450W a do tego jest niemodularny .

 

Za nie wiele więcej jest półmodularny Thermaltake Smart SE 530W z wyższym certyfikatem 80+ oraz wyższą mocą rzeczywistą - 492W na linii +12V .

 

A tego GTX-a już kupiłeś czy dopiero kupujesz ?

 

Bo 280GTX to średnio opłacalny zakup - karta gorąca i prądożerna , do tego obsługuje tylko DX 10.1 .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tanim kosztem z w/w komputera zrobić sprzęt do gier, na początku planowałem wymienić w nim  Whitenergy 400W, na tego Amacroxa z sygnatury, ale stwierdziłem, że ma swoje lata. Wiem, że 280gtx ma spory apetyt, ale bardzo kusi ceną i ma solidne chłodzenie, ten HR-03 z wentylatorem świetnie sobie poradzi. Ale nie kupiłem go jeszcze.

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że Ty kupujesz tego GTX 280 a nie wygrzebałeś go skądś za darmo?

 

Bo to już nawet trudno nazwać trupem. To są raczej jakieś Pozostałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...