Skocz do zawartości
DarkMind

i5-6600K + płyta i ram?

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, po kilku latach przyszedł czas (i okazaja) na modernizację komputera, zestaw ma wystarczyć na co najmniej 5 lat, bo ostatnio rzadko modernizuję komputer.

 

zestaw bez grafiki, tą kupię za jakieś 3-4 miesiące.

 

upatrzone mam: 

 

procesor:           Intel i5-6600K 3.50GHz 6MB BOX - cena jego i możliwości są dla mnie akceptowalne + chłodzenie jakie? SilentiumPC Fortis 3 HE1425 Malik Customs Limited Edition za ok 180zł warto? - ewentualnie jakie inne

 

płyta główna:     ASUS Z170 PRO GAMING (Z170 3xPCI-E DDR4) - cena akceptowalna, miałem już Asusy więc lubie firmę - dobry wybór?

albo:

ASUS MAXIMUS VIII RANGER (Z170 3xPCI-E DDR4)  - mogę kupić za 50zł więcej niż powyższą płytę główną, warto dołożyć? - będę w przyszłości robił OC, zawsze robie... dziwi mnie tylko, że Maximus ma mniej z tyłu USB 3.0 niż tańsza Pro Gaming ( a obie w odróźnieniu do mojej starej nie mają wifi:/)

 

doradźcie mi proszę jaki RAM?  -  16GB DDR4, ale nie wiem co, Crucial? G.skill? interesują mnie raczej dwie kości po 8GB

 

Więc pytanie i prośba do Was o pomoc, kótra z płyt i jaki RAM? - grafika za jakiś czas, dysk Samsung 850 Pro już mam, zasilacz jak w stopce - chyba wystarczy?

 

mam pytanko do tych co się znają, czy moja obecna grafika: Palit GeForce 8600GT Sonic 256MB (wiem, stara i tania) jest jeszcze lepsza od tej któa jest w procku, czy już nie? :P warto ją montować jakbym chciał w starszą gierke zagrać czy już ta dostarczona z prockiem jest lepsza?

 

Proszę o sugestię, chciałbym dokonać zakupu w ciągu 2-3dni.

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem ;)

A odnośnie płyty głównej? Opłaca się dopłacić te 50zl do Maximusa? Czy zostać przy Pro i ewentualnie jakie RAMy?

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o x-komie, bo promo, tylko zastanawiam sie czy jest sensowna różnica między Pro Gaming a Maximus VIII, żeby warto dopłacić bo to już spora sumka za mobo

 

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

ten fortis w tej wersji nie warto

A co byś polecil w podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Chłodzenie CPU Thermalright True Spirit 140 Power 209,91 zł faworyt ale jest wysoki i musi mieć odpowiednią budę
2 Chłodzenie CPU Thermalright Macho Direct (100700732) 193,00 zł 
3 Chłodzenie CPU Scythe SCASR-1000 184,00 zł 
4 Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A - TR145 179,00 zł 
5 Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis XE1236 (SPC099) 169,00 zł 
6 Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 139,00 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, za pomoc, fajnie, że Termalright bo swojego lubie, więc chętnie bym kolejnego kupił, bude mam: Fractal Design Define R4 Black Pearl, mniejsza od moich dotychczasowych ale mój Thermalright Ultra 120 extreme wchodzi spokojnie.

 

a podpowiedziałbyś coś odnośnie pamięci? zastanawiam sie czy iść w 3000MHz czy raczej np 2400MHz

 

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB) - mogą być?

 

co myślisz o Asusie Maximusie, warto dopłacić 50zł do niego, mając do wyboru Pro Gaming?

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram standardowo 3000cl15 lub 3200cl16 [lub jak bedzie jakiś z niższymi opóźnieniami ale bez przesady z ceną]

ogólnie to trochę drogawe te płyty 

szkoda ze w okolicach 550zł raczej są te z niższej półki

zobaczyłbym jeszcze taka http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z170-extreme-4-intel-z170-4x-ddr4-sata3-usb-3-1-gblan-atx-764687/

ale jak w dobrej cenie to maximus kusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, że drogie, ale akurat mam okazje zmienić podzespoły, które jak widać, są u mnie dość stare już a , że tylko 3, bo reszte mam (zasilacz powinien być ok? ) to mogę zaszaleć z płytą główną, chociaż zazwyczaj kupowałem płyty za ~500zł, też nie chce niepotrzebnie wydawać pieniędzy, ale jak napisałeś - kusi, miałem ewentualnie brać Pro Gaming  za 669zł a jest okazja Maximusa za 729zł, troche już "chore" pieniądze dla mnie, bo nie jestem zapalonym graczem, ale następna wyamiana pewnie za 5-7lat, więc niech wystarczą na dłużej...

 

w takim razie, te: Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB) powinny być ok? - niestety nie ma ich w dokumencie o kompatybilnych ramach do Maximusa czy nawet Pro Gaming, ale tam w ogóle mało 2x8, większość jest 4x4 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się nad nimi, chociaż kolorystyka mi średnio podchodzi, troche zbyt pstrokate ;)

myslałem też o tych:

 

http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-cmk16gx4m2b3200c16-771745/

 

http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-cmk16gx4m2b3200c16r-771746/

 

chociaż wiem, że te G.skille dobrze się kręcą

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

dzięki za pomoc, zestaw zamówiony:

 

i5-6600K

Asus Maximus VIII Ranger

G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

Thermalright True Spirit 140 Power

 

mam nadzieje, że dobrze skompletowałem wszystko, ale Tagan TG700-BZ Below Zero 700W powinien to dźwignąć, nawet z kartą w przyszłości jakąs lepszą graficzną?

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Thermalright True Spirit 140 Power jest cieńszy, jakby szczuplejszy od  Thermalright Ultra 120 extreme, ale za to wyższy i większy wentylator akurat niż ten co miałem.

 

zestaw razem z samsungiem pro 850 - odpalił od strzału, zero błędów, pomijając, że zapomniałem, że w DVD mam jeszcze ata a nie sata (dobrze, że wczesniej na ssd miałem na czysto bez sterów zainstalowany system ;)   )

 

jeszcze raz dzięki za pomoc.

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koo 24:00 skończyłem robić sobie część systemu, więc jeszcze nic nie kręciłem, tymbardziej, że muszę poznać nowe uefi bo sporo opcji ma;)

biorąc pod uwage z czego się przesiadłem, nie spieszy mi się z kręceniem i tak mam duuży wzrost wydajności, chociaż ostatecznie to wko ncu zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...