Skocz do zawartości
RevWolt

Poziome pasy na monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z grafikom.

Podczas grania w gry, lub też przeglądania stron (zwłaszcza w grze  metin2, w bf4 tak tego nie widać albo tego nie ma) widzę występujący pas jak by skompresowanej grafiki na monitorze.

Gdy idę postacią widzę jak idzie z dołu do góry, im szybciej zmienia się otoczenie tym szybciej przebiega pas.

Czego może to być wina? PC ma może miesiąc karta graficzna to asus Geforce GTX 960 4gb turbo.

Screna tego nie idzie zrobić, od karty do monitora mam kabel hdmi.

post-223063-0-33477000-1457988319_thumb.jpg

Edytowane przez RevWolt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy podejrzany- zimny lut którejś kostki pamięci. Ale jeśli "Screna tego nie idzie zrobić" co rozumiem jako obrazki bez tych błędów po PrintScreenie albo podobnym- problem na połączeniu karta-monitor, monitor, tudzież układy karty odpowiedzialne za wyświetlanie obrazu.

 

Sprawdź:

- na innym kablu HDMI,

- na innym gnieździe HDMI w monitorze- karta ma jedno takie wyjście, monitor- nie wiem- łaskawie nie podałeś modelu,

- na złączu DVI.

 

Inaczy- albo gra, albo sterowniki, albo system, albo zasilacz, albo karta mało papu dostaje (kabelkologia), albo cóś.

 

A grafikom z racji późnej pory życzę spokojnej nocy.

 

A tak BTW się pytam- dzie jest Klaus? ;-)

Edytowane przez pc_max
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko kabel hdmi, monitor ma wejście hdmi i te starsze a model to Samsung SyncMaster S24B300.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale kabel hdmi nie sięgał mi do monitora i pod komputer mam podłożony styropian żeby wyżej stał.

Edit, teraz w tym temacie jak jadę scrollem zablokowanym do góry to pojawiają się te pasy, coś jak by pas porozrywanych liter.

Edit2, pasy są dużej grubości przy przesuwaniu scrolem zablokowanym grafiki w internecie.

Edit3, wyłączyłem komputer dałem inna listwę, problem jest tylko w grze i znacznie mniej lub wcale w grafice na stronach www, mam wrażenie że problem występuje gdy jest troszkę większe obciążenie.

Edytowane przez RevWolt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach jednym z rozwiązań które proponują ludzie jest podłączenie zasilacza i monitora do oddzielnych gniazd na ścianie. Nie wiem na ile to realnie może pomóc ale może nie ma uziemienia w gniazdku i to jakoś na siebie wpływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up,sprawdziłem i nadal to samo pasy występują tylko gdy szybko coś się przewija przez ekran, np scrolluje grafike na stronach albo gram w grę (metin2) im szybciej idę tym szybciej te pasy, tz pas jeden biegnie.

3 dniu temu jak odpaliłem komputer usłyszałem taki jak by sygnał ze skrzynki, taki piknięcie może to ma związek z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS GeForce GTX 960 4GB Turbo

Crucial DDR3 2x 4GB 1600MHz CL9 Ballistix Sport

Antec VP-PC 500W

Intel Core i5-4460

MSI H81M-P33

SilentiumPC Brutus S20 Pure Black

Seagate 1 TB Barracuda

Lg DVD-REC GH24NSD1RBBB

ADATA SP900 128GB

ACCURA kabel HDMI - HDMI v1.4 LAN 0.9m

i win7

Działa tylko na grafice dodatkowej, na integrze nie próbowałem bo jest tam napisane nie podłączać, a dodatkowo nie mam przejściówki by to podłączyć (może kupie jakąś)

Opisz problem gdyby jakiś znawca wiedział bo to dość zawiłe

Przeglądam stronę faktopedii, są ta grafiki naciskam scrolla i jadę w dół lub w górę na grafice ( i na całej długości) poziomo pokazuję się pas jak by rozmazanej grafiki albo coś podobnego do braku v-sync, pojawia się pas lub kilka pasów ciężko stwierdzić.

Zmieniłem rozdzielczość w penelu sterowania nvidia z Ultra hd,sd,hd 1080 p 1920x1080 (natywna) na PC 1680x1050, i pasy na stronie faktopedia znikły ale były tylko w grze.

Potem zmieniłem na taką jaką miałem czyli 1920, pasów nadal brak na stronie faktopedi (chodzi o grafike w internecie) ale nadal są w grze.

Po 5-10 minutach słaby pas pojawia się nadal na grafice w internecie, taki sam jak był jest w grze.

Dodam że im szybciej przewijam, lub szybciej przewija się grafika w grze/internecie tym bardziej wyraźne są to pasy.

Edit.Mocne pasy powstają świeżo po włączeniu komputera, muszę robię to co napisałem wyżej i jest tak samo, tz znikają ale potem pokazują się takie lekkie pasy a w grze bez zmian.

Edytowane przez RevWolt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fakturze mam Nazwa produktu: Komputronik Sensilo WS-301 i nadlej nazwa składająca się z podzespołów.

Dalej na fakturze już mam pojedyncze produkty tz, lp, nr seryjny, nazwa, ilosc, JM

Jednak jest takie coś jak kod produktu, nr seryjny tego produktu, i rodzaj gwarancji (czyli pewnie plomby)

Czyli z tego wygląda że zamawiałem cały produkt na fakturze są wypisane dodatkowo podzespoły.

Komputer zamówiłem z komputronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plomby gwarancyjne są wymogiem wystawienia certyfikatu CE na składane przez nas komputery, jednak ich zerwanie nie jest równoznaczne z utratą gwarancji jaką udzielamy na cały komputer (jedynie w przypadku stwierdzenia w serwisie uszkodzeń mechanicznych może mieć to znaczenie). Ponad to każdy podzespół posiada indywidualna gwarancję producenta. Także śmiało możesz do komputera zajrzeć i sprawdzić czy wszystko jest dobrze dociśnięte (różnie bywa w czasie transportu złożonego komputera). 

 

Tak samo proponuję sprawdzić obraz z integry - pozwoli to wykluczyć wszystko spoza komputera w zasadzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilaktyka przed zgłoszeniami "karta graficzna nie działa/działa wolno" spowodowanymi podpięciem ekranu pod zintegrowany układ graficzny. Nie należy się nią przejmować. Warto się upewnić przed przepięciem ekrany czy karta zintegrowana została aktywowana w UEFI oraz czy posiada zainstalowany sterownik w systemie. Można to sprawdzić w menadżerze urządzeń, który to uruchamiamy wpisując "mmc devmgmt.msc" w oknie "uruchom" wywoływanym z menu Start. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w to wejdę to gdzie mam szukać i czego, w Karty graficzne mam tylko Nvidia geforce gtx 960.

Edit. Sprawdziłem na integrze, w grafice w internecie niby nie ma, gry otworzyć nie mogę bo wyskakuje LOG.

Ogólnie jakość grafiki na integrze utrudnia mi to czy pas jest czy nie.

Edytowane przez RevWolt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment do sprawdzenia może być jeszcze kwestia wadliwego kabla HDMI/wejścia.

 

Kabel D-sub zapewne posiadasz bo podłączyłeś integre pod monitor, z tego co mi wiadomo do gtx960 o ile otrzymałeś pudełko jest dorzucona przejściówka d-sub->dvi. Możesz próbować na takim łączeniu.

 

 

 

Co do włączenie gry na integrze zapewne brak sterownika dla onboard VGA

 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/H81M-P33.html#down-driver

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściówki nie mam, chyba pozostaje mi odesłanie komputera na gwarancję.

Edit: Ustawiłem odświeżanie na 50hz i problem zniknął, ale co to za gra na 50hz cały obraz tak jak by troszeczkę mniej płynniej chodzi.

Edytowane przez RevWolt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innego kabla hdmi też nie mam, pomyśle jeszcze nad tym czy kupić nowy hdmi lub przejściówkę.

Tak jak napisałem wyżej na 50hz nie widać tych pasów, ewentualnie spada lekko płynność gry.

Edit: Zauważyłem też że gdy przeglądam internet i karta graficzna się nudzi pasy nie występują, ale gdy włączam grę to słyszę takie piknięcie jak sygnał z komputera i pasy znowu się pojawiają.

Edytowane przez RevWolt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedyś o tym pisałem jak miałem problem z pasami na monitorze.

Wczoraj przyjechał do mnie komputer po naprawie (wymiana karty graficznej na nową) jednak problem nie znikł.

Sprawdziłem na monitorze, tv i są pasy na 2 kablach hdmi na 3 różnych gniazdkach w pokoju z bolcami jednym w łazience z bolcem i jeszcze jednym bez bolca z korytarza, a i jeszcze jedno gniazdko z pokoju i też nic (szukałem przebicia)
Sam już nie wiem co jest tego przyczyną, dziś zrobiłem eksperyment i co się okazało?
wszystko na filmiku który nagrywałem.
W skrócie, przy 60hz problem jest ale przy 50hz znika czasami podczas przełączania się np. zakładek pojawia się na 50-100 ms wiele pasów.
Pas/pasy pojawiają się zazwyczaj pod obciążeniem komputera np. jakąś grą w tle ale też są gdy jest tylko przeglądarka.
W teście odpaliłem przeglądarkę by zobrazować problem.
Przesuwałem zablokowanym scrollem zawartość strony (tekst/grafika nie ma znaczenia) i pas się pojawił.
Zmieniłem rozdzielczość na inną ale potem zmieniłem na poprzednią i o dziwo pas znikł, pojawił się dopiero po ponownym uruchomieniu przeglądarki.
W tle działała gra, metin2 w której pas po tym zabiegu nie znikł.
Sam już nie wiem, czy to wina karty, oprogramowania albo wada zasilacza lub kabla do zasilacza, może jednak styki na płycie głównej?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wysłałeś komputer na naprawę, a zapewne podałeś przyczynę oddania do naprawy, to dlaczego nie usunęli usterki i oddali Ci sprzęt?

 

 

Próbowałeś wykluczyć problem software'owy i postawić od nowa system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...