Skocz do zawartości
JFoX

Procesor do cs go

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam problem .Zawsze w cs go mialem cos okolo 100fps jednak od jakiegos czasu fpsy spadly do 40 fps .Mój komputer to ATI Radeon 4800 hd Intel core 2 duo i   płyta głowna                                 GIGABYTE EP35C-DS3R . Myślałem żeby zmienić procesor jednak nie jestem pewien .Mój budżet nie jest duży ale myśle że coś się za to kupi aby grało się przyjemnie na 100-120 fps mam 250zł.

Możecie coś poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak temperatury CPU i karty ?

Nic się nie grzeje ?

 

Z dyskiem wszystko OK ?

 

A co do wymiany CPU - do CS:GO przydał by się jakiś Quad , C2Q albo Xeon S771 .

 

C2Q Q6600 - na allegro to koszt 150+ zł , Xeon S771 np. E5472 za 99 zł albo E5450 za 175 zł .

 

E5472 jest tańszy ale procek ma wysokie startowe FSB i trzeba go jeszcze dostosować do gniazda 775 ( albo dopiłować procka albo przyciąć samo gniazdo ) , E5450 jest zauważalnie droższy ale już jest dopiłowany - odpada modyfikacja socketu , w dodatku niższe startowe FSB będzie pomocne przy ew. OC procka .

 

Do tego trzeba zmodyfikować bios albo wgrać już zmodowany bios - np. stąd .

 

Oba Xeony to serwerowy odpowiednik Q9650 , mają zegar 3 Ghz i 12 mb cache L2 ( vs. 2,4 Ghz i 8 mb cache L2 q Q6600 ) , do tego niższy proces technologoczny - mniej się grzeją niż Q6600 , szczególnie że Xeony mają też niższe TDP niż Q9650 .

 

Opis całej modyfikacji i testy masz tutaj .

 

Jak kupisz E5472 to zostanie tylko ci wgranie zmodowanego biosu , z E5450 dochodzi ci jeszcze punkt 1 powyższego poradnika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawinia graficzna mam wszystkie na low i ultra low a co do temepratur to nie jsetem pewien ale wszystkie inne gry np borderlands 2 na high chodzi w 30 fps .Czyli mówisz żeby kupic procka ten może być ? http://allegro.pl/core-2-quad-q6600-2-4-8mb-1066-pasta-gwar-24-mce-i5919497892.html


http://allegro.pl/procesor-intel-xeon-e5450-4core-3-00ghz-slbbm-i6047380997.html Czy ten ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...