Skocz do zawartości
Mardok

Komputer Mini-ITX

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że wypadłem lekko z obiegu proszę o sprawdzenie wybranego prze zemnie zestawu:

 

Intel Core i7-6700K
Asus Z170I Pro Gaming
Dysk SSD Samsung 950 Pro 256GB PCIe 3.0
HyperX Savage DDR4, 2x16GB, 2400MHz, CL14
Lian Li PC-Q04 Mini-Tower
Be Quiet! Silent Wings 2 PWM (BL031)
Chłodzenie CPU Noctua NH-L9x65 92mm

Corsair AX850

Dell U3415W

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma być dokładnie robione na tym kompie .

 

Wykorzystasz w ogóle ten SSD co chcesz brać ?

 

Zasilacz o mocy 850W i to w dodatku seria AX to gruba przesada na chwilę obecną - I7 6700K nawat po ostrym OC i pracujący na 100% obciążenia nie będzie brał tyle mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX XTR 650W, a nawet 550W pod przyszłą rozbudowe o nową kartę będzie w sam raz. Dysk jak jeszcze nie kupiłeś (pisałeś o tym w temacie o SSD) to się jeszcze zastanów. Strata kasy moim zdaniem. Monitor jak do pracy to ok. Jak do grania to IMO lepiej wziać 16:9 27' jakiś na IPS z 144hz i Gsync. Ale to jak masz teraz jakiś inny monitor to poczekaj z tym nowym monitorem, bo obecne monitorki 27' od Acera np maja wady. Bad pixele i inne kwiatki. Poajaiwą się inne modele to ew wymiana. Lub kup jakiś 2k na IPS do 2500 zł max bez G-Sync np:

 

http://www.morele.net/monitor-dell-u2715h-210-adso-705494/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyda się małe wyjaśnienie: znudziło mi się chłodzenie wodą i duże obudowy - chcę się przesiąść na coś zamkniętego w stosunkowo małej obudowie ale nie ustępującego mocą swojemu poprzednikowi. Obecnie mam RAID 0 z 2x SSD od Samsunga i chcę to rozwiązanie zastąpić jednym dyskiem stąd wybór padł na 950 Pro. Granie na obecną chwilę w ogóle nie jest brane pod uwagę stąd brak karty graficznej (póki co będzie ta w CPU). Tak samo RAM obecnie mam 32GB i dlatego podobny zestaw w DDR4. Zarówno monitor jak i zasilacz mam w obecnym zestawie - wiec tego nie kupuje tylko zostaje.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już zaczynają się "schody" wczoraj wieczorem dzwoniło Morele (tam składam zamówienie) że niema i szybko nie będzie wybranego przeze mnie chłodzenia na CPU. Teraz pytanko czy widzi ktoś coś dostępnego w ich ofercie o podobnej wydajności (max wysokość 70mm) czy jednak kupić wybrane chłodzenie w innym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupić jednak wybrane chłodzenie noctua - ciężko będzie znaleźć coś o podobnych gabarytach i jakości wykonania.

 

Tego się właśnie obawiałem, ok na Allegro widzę że jest do kupienia - podziękował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie jednak przyszło w piątek mimo już pisali że wyślą dopiero w poniedziałek cóż Morele ma dziwny kalendarz. Dziś wszystko poskładałem do kupy i nawet działa, w tym miejscu jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam :)

 

xKUA2f3.jpg

 

6M8UtMy.jpg

 

TQbxHE1.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wentylator BQ wieje w podłogę, a nie do środka obudowy? :)

Eee bo tak mi się przykręciło :P Teraz na pewno tego nie będę zmieniał bo kolejna zabawa w przepychanki z AX850 jakoś mi się dzisiaj nie uśmiecha. Poza tym tak jest ładniej - jakiś argument musiałem wymyślić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok : ale w sumie nie padlo uzasadnienie AX850W.

a troche z innej bajki jest.

Przecież napisałem wyżej że zasilacz jak i monitor miałem w swoim poprzednim komputerze to po co maiłem kupować kolejny. Swoją drogą przy tym zestawie w AX850 nawet się wentylator kręcić nie chce ;) Wczoraj nie wytrzymałem i wytargłem ze swojego Ultrabook'a SSD 500GB (docelowo będzie coś większego ale to już nie w tym miesiącu) i podmieniałem zamiast tego HDD WD 4TB (jedyne co było słychać) - teraz komputer przy pulpicie/www/tekst nie wydaje żadnego dźwięku gdyby nie dioda to nie wiadomo czy działa :)

 

 

PLAUi8E.jpg

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah.  mea culpa!  nie bylo na poczatku.  ponizej przeoczylem.

 

 

//  mi tez sie marzy itx uciszyc troche, oraz pozbawic hdd...  z dokladnie tego samego powodu :]   :  

(...) teraz komputer przy pulpicie/www/tekst nie wydaje żadnego dźwięku gdyby nie dioda to nie wiadomo czy działa  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 950 Pro 256GB na system i aplikacje oraz SanDisk 480GB na jakieś dane jak VM/Zdjęcia/Inne [ciach!]ły czy może kiedyś jakaś gra jak sobie w końcu kupię kartę graficzną ;) Cała reszta poleciała na NAS i testuję czy prędkość po LAN 1Gbps będzie dla mnie wystarczająca - jak na razie nie jest źle, nawet ISO da się wypalać po sieci bez problemów :) Choć NASa pewnie też będę musiał z czasem wymienić na coś większego bo obecny Netgear ReadyNAS 102 już jest prawie pełny i nie wiele mogę z tym zrobić (2x4TB i więcej nie uciągnie) dlatego myślę o Qnap TS-431 bo stosunkowo tani, obsługuje dyski większe niż 4TB i można ich tam wsadzić 4 a nie 2 jak w moim obecnym - ale to się jeszcze zobaczy bo na samą myśl kopiowania 8TB po sieci jakoś mam ciarki :P

 

Edit:

 

A już samych dupereli to zmianie uległa myszką na Logitech MX Master + podkładka SteelSeries QcK 320x270 (od lat nie miałem żadnej podkładki ale zobaczymy) poszukuję jeszcze jakiejś klawiatury aby wymienić mojego zdewastowanego Logitech Illuminated (ten pierwszy model jaki wyszedł z tą nazwą) ale jak na razie nie widzę nic ciekawego :/

 

Oraz 2x TL-ANT2405CL aby zamienić tą antenę od Asus'a na kablu bo kable to zUo! ;) WiFi w sumie mam wyłączone ale bluetooth mi potrzebny do myszki i słuchawek (AKG Y45BT) a bez anteny zasięg wynosi chyba 10cm.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...