Skocz do zawartości
Gość pablo27

BenQ XL2411z 60hz zamiast 144hz we Full HD?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablo27

Zakupiłem po przecenie monitor BenQ XL2411z i NIE WIEM czy zamienić go na inny???,ponieważ wyczytałem opinie,że w rozdzielczości 1920×1080 (Full HD) niestety można ustawić TYLKO 60hz a właśnie na graniu w tej rozdzielczości na 120hz mi ZALEŻY.

 

Oto treść negatywnej opinii zamieszczonych na Morele.Net na którą nie mogę wejść z PC , tylko ze smartfonu;???

--------------------------------------------------------------------------------------

2015-09-24 Dodane Przez Bartosz

Szczerze powiem,że się zawiodłem.Oferowane jest odświeżanie 144Hz,ale przeglądając ustawienia monitora,zobaczyłem,że dopiero gdzieś na najniższych rozdzielczościach można je uzyskać.Na FullHD mam jedynie 60Hz,a wyższe wartości pojawiają się daleko niżej.Jest to pierwszy monitor z takim parametrem,więc nie wiem czy jest to normalne,czy po prostu ten monitor tak ma,a może to ja coś źle robię.Używam kabla HDMI,którego musiałem dokupić,gdyż ew zestawie jest tylko D-Sub i DVI,co jest najśmieszniejsze.

 

+rozdzielczość wszechstronna regulacja monitora

 

-60Hz na FullHD (przynajmniej u mnie,jeśli da się to zamienić to proszę o rady)brak kabla HDMI w zestawie

--------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś monitor dla niepelnosprytnych?

 

Manuala ma na pewno dla niepełnosprytnych, acz doszukałem się w nim:

 

Jeśli częstotliwość 144 Hz nie jest dostępna w menu, sprawdź, czy:

 

• przewód DVI-D Dual Link jest prawidłowo podłączony do komputera i monitora

• dana karta graficzna obsługuje częstotliwość 144 Hz

• dana gra obsługuje częstotliwość 144 Hz.

 

Toteż, musi chodzić przy tych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hdmi odpuść, więcej nie uzyskasz niż 60hz w fhd.

Jeśli masz karte fury/fury x bez dvi to przewód dvi przez przejściówkę także odpuść, puść tylko po Displayporcie.

 

Gdy masz już prawidłowy kabel to można ustawić 100/120/144hz we właściwościach ekranu/monitora a także odpowiednie częstotliwości mogą się pojawić w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hdmi odpuść, więcej nie uzyskasz niż 60hz w fhd.

Jeśli masz karte fury/fury x bez dvi to przewód dvi przez przejściówkę także odpuść, puść tylko po Displayporcie.

 

Gdy masz już prawidłowy kabel to można ustawić 100/120/144hz we właściwościach ekranu/monitora a także odpowiednie częstotliwości mogą się pojawić w grach.

 

Monitor BenQ XL2411Z

 

Technologie złączy :
 
D-Sub
DVI-D
HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d-sub - max 60hz

hdmi - max 60hz

dvi dl - max 200Hz?(zgaduję, musiałbym zbadać przepustowość=rozdziała*odświeżanie) dla monitora xl 2411z 144Hz

DP - 144 Hz

 

Jako że mam kartę do której dali przejściówkę dvi i mam kabel dvi-dl NIE DZIAŁA taka kombinacja z FHD i WIĘCEJ niż 60Hz.

 

Pytanie było o 120Hz

Złącza jakie są mogą se być, monitor na każdym działa...w 60Hz.

 

Ah, jeszcze jest opcja dokupić przejściówkę aktywną(piszę tu ciągle o przypadku jak u mnie, mam HDMI i 4 DP, ZERO DVI-DL), ale nie wiem czy jest sens, bo to chyba cyrka 100eur kable.

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jup, cos takiego miałem na myśli. TOTO NIE DZIAŁA. Max to 60hz FHD, z bólami można miec 1600*900 przy 80Hz, jak sie użyje CRU/niestandardowych rozdzielczości.

Przejściówka musi być jak kabel dual link(NAZWA!!!) lub DP, pozwalać na wysyłanie inf w obie strony. Bez kontrolnej w stronę karty od monitora żaden z tych kabli plus przejściówka nie zadziała z 100+Hz w FHD.

Mam, przerabiałem temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Karte mam ``na razie`` GTX440 128MB.

Do końca tygodnia kupuje GTX970 Strix OC

-Dam rade na tym monitorze w CSa,czy inne samochodówki przy 120hz na rozdziałce 1920x1080 ?

 

Na płycie dołączonej do monitora jest wzmianka o rozdzielczościach i odświeżaniu w której dwie ostatnie dotyczą najwyższej rozdzielczości 1920x1080 / 100hz / 120hz-obsługuje jej złącze DVI wdg...tabeli a

pod spodem pisze;

Obsługiwana rozdzielczośc do odtwarzania 3D (przy uzyciu DVI-DL)

 

Czyli co mam z tego wywnioskować;Pan Bartosz który zamieścił komentarz na łamach opinii o monitorze BenQ XL2411z nie ma złącza DVI i pisze bzdury???

 

Swoją drogą po czym poznam,że monitor pracuje na 120hz?

 

PRZEPRASZAM jestem laikiem zawsze miałem do czynienia z monitorem 60hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie ma takiej karty jak "GTX440 128MB"

2. przez kilka postów dyskusja toczy się się o kablach, złączach. Nie wpadłeś na pomysł napisania czym próbujesz podłączyć monitor do kompa.

 

Co myślisz w związku z powyższym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolega sobie próbuje zgadnąć, czy aby na pewno jego przyszły GTX970 da radę w 144Hz. Robi to na tyle nieudolnie przy pomocy karty "GTX440 128MB", że dalsza dyskusja nie ma sensu.

 

Co do kolegi, co mu niby kabel w 120Hz przeszkadza. Od HDMI 1.4a kabel da radę w 120Hz. W karcie graficznej R9 Fury masz HDMI 1.4a (bo jakiś kretyn z AMD wymyślił sobie że topowej karcie nie jest potrzebne wsparcie dla 4K po HDMI), więc rozsądnym wyjściem jest przejście na DP, który masz akurat w najnowszej wersji 1.2a, który ma wystarczającą przepustowość do FullHD 144Hz. Tylko wybraliście protezę monitora zamiast czegoś normalnego to teraz macie problem z podłączeniem.

 

Innymi słowy, GTX970 ma HDMI 2.0 i ten monitor też takowe powinien posiadać więc spokojnie "pójdzie" 144Hz. W AMD nie masz nowszego HDMI więc musisz się męczyć na starym DVI-D żeby wykorzystać możliwości monitora (właściwie tylko prędkość matrycy, bo on nawet połowy możliwości tego Fury nie pokaże ;)).

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

1. nie ma takiej karty jak "GTX440 128MB"

2. przez kilka postów dyskusja toczy się się o kablach, złączach. Nie wpadłeś na pomysł napisania czym próbujesz podłączyć monitor do kompa.

 

Co myślisz w związku z powyższym?

1.)Może już wycofali ją ze sprzedaży,bo mam ją już około 10lat;troche przejęzyczyłem  nazwe karty;

NVIDIA GeForce MX 440 with AGP8X :mellow:

Na dniach ma mi przyjść Asus GTX 970 Strix OC :D

2.)Do monitora dostałem dwa kable.Podłączyłem tym z węższym łączeniem pinowym do gniazda monitora D-SUB a mam jeszcze nie rozpakowany taki ze szerszymi łączeniami opisany na łączeniach jako DUAL LINK a na kablu pisze DVI DIGITAL DUAL LINK

--Mam trzy gniazda w monitorze HDMI / DVI-D / D-SUB

--Na płycie dołączonej do monitora jest tabela,z której wynika,że 100hz i 120hz jest obsługiwane przy rozdzielczości FullHD TYLKO na złączu DVI a HDMI i VGA niestety mają kreskę.Pod tabelą jest napis;,,Obsługiwana rozdzielczość do odtwarzania 3D(przy uzyciu DVI-DL)``

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.evga.com/products/pdf/nv72.pdf

 

RESOLUTION CHART. Już wiesz dlaczego nie masz 120Hz w FHD?

 

ps

 

1. nie ma takiej karty jak "GTX440 128MB"  - NVIDIA GeForce MX 440 with AGP8X - To dla Ciebie to samo?! Greenhorn.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

To by wyjaśniało,że moja karta obsługuje 32bity 1920x1080 tylko w 85hz.

 

Mam OSTATNIE 3pytania. Poproszę o odpowiedzi numeryczne w formie TAK lub NIE.

 

1.)Pan Bartosz co wystawił negatywny komentarz na łamach Morele.Net ,że mu w BenQ-u xl2411z tylko 60hz we FHD działa,to nie miał racji,że to z winy monitora,bo po prostu też miał jakiś stary szrot PC ze starą kartą,która nie miała wejścia DVI-DL i dlatego Bartoszowi 120hz we FHD nie działa TAK lub NIE?

 

2.)Czyli jak mi przyjdzie karta GTX 970 Strix OC,to bez problemu 100hz,czy 120hz przy rozdzielczości 1920x1080 nie będzie stanowiło dla mojego monitora najmniejszego problemu

TAK lub NIE?

 

3.)Tak wygląda ten drugi kabel;to to i tym mam podłączyć monitor do karty TAK lub NIE?

154397-CablesToGo-DVI-D-2m-Dual-Link-Vid

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Tak składam nowszy sprzęt a dokładniej;

Corsair 330R Ti / Be Quiet 550watt / Z170 Pro Gaming   / i7-6700k+(Dark Rock 3) / GTX 970 / 16GB RAM 3200mhz CL15-15-15 / SSD 240 / CD-RW 

 

Czyli SIĘ WYJAŚNIŁO,że monitor BenQxl2411z jest O.K. :mellow:

 Gośc wystawiający komentarz miał stary sprzęt bez złącza DVI-DL i dlatego nie mógł odpalić przy rozdziałce 1920x1080 więcej niż 60hz.

 

100,czy 120hz mi w zupełności wystarczy.Nie muszę mieć 144hz.

 

DZIĘKI ZA POMOC :biggrin:

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

120hz na złączu DVI-DL hula w benq 2411 jak trzeba. :biggrin:

W panelu sterowania / dopasuj rozdzielczośc ekranu są ustawienia zaawansowane.Tam można dać 120hz tyle ile zaleca optymalnie producent do tego modelu(jak by ktoś nie wiedział).

Wgrywałem win10 od nowa,czy jakieś sterowniki i coś kombinowałem,to czasem samoistnie przełączyło się ze 120hz  na 60hz to migotanie obrazu widać było gołym okiem,tak się przyzwyczaiłem do 120hz. :>

Podobnie jak na monitorach 60hz na wystawach sklepowych to migotanie dla ``bystrego oka`` też jest widoczne.

Czy do filmów,czy do gier a nawet przeglądania neta i pracy 120hz jest moim zdaniem znacznie lepsze od standardowych 60hz,natomiast między 100hz 120hz a 144hz różnicy dużej nie widzę i zawsze ustawiam na optymalne zalecane przez producenta 120hz. :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...